کد خبر: ۹۵۰۵
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
به ياد روز تاريخي انقلاب
پيروزي انقلاب اسلامي در واقع فريادگر اين پيام بود كه انسان علاوه بر حصارهاي تنگ و تاريك ماديات، دنياي بي‌انتهاي ديگري هم در پيش روي خود دارد؛ دنياي معنويت، اخلاق‌مداري و در عين استقلال، نه در وابستگي به ابرقدرت‌ها بلكه در وابستگي به نيروي لايزال ملت‌ و اتكا به توانمندي‌هاي درون كشور.
نویسنده: الياس حضرتي

بهمن ماه هرسال يادآور به ثمر نشستن انقلاب اسلامي ايران است. مردماني كه مبارزه با طاغوت را به رهبري حضرت امام خميني(ره) از سال١٣٤٢ آغاز كرده بودند، پس از ١٥ سال و بعد از تقديم هزاران شهيد در مسير انقلاب، صبح دوازدهمين روز از بهمن ماه سال ٥٧ را براي تحقق اهداف خود به انتظار نشستند. به راستي بازگشت امام خميني به ايران را بايد نتيجه اوج حضور مردم در صحنه، اعمال قدرت و نتيجه‌بخش بودن مقاومت و رشادت‌هاي ملت ايران دانست. حركت، انسجام و وحدتي كه فقط و فقط ذيل پرچم اسلام مي‌توانست محقق شود چرا كه مبارزه روحانيت و در راس آن، امام راحل اين خدمت تاريخي را به دين و بشريت كرد كه انسان‌‌ها و بشريت را از قيد و بند و محصور بودن در دو راهي تنگ و تاريك شرق و غرب نجات داد.
پيروزي انقلاب اسلامي در واقع فريادگر اين پيام بود كه انسان علاوه بر حصارهاي تنگ و تاريك ماديات، دنياي بي‌انتهاي ديگري هم در پيش روي خود دارد؛ دنياي معنويت، اخلاق‌مداري و در عين استقلال، نه در وابستگي به ابرقدرت‌ها بلكه در وابستگي به نيروي لايزال ملت‌ و اتكا به توانمندي‌هاي درون كشور. لذا انقلاب اسلامي با رهبري امام خميني(ره) و حضور ميليوني آحاد ملت و تجربه ٣٦ سال، استقلال و مذهبي بودن را در دنيا به تصوير كشيدو به شعار‌هاي اوليه انقلاب ٥٧ پايبند ماند. در زمان انقلاب در رهبري امام و شعارهاي اصلي مبارزه يعني استقلال، آزادي و جمهوري اسلامي هيچ اختلاف‌نظري در جريان انقلاب و به خصوص بين آحاد مختلف مردم وجود نداشت. همين وحدت بود كه ١٢بهمن را رقم زد. عشق، آرمان و آرزوي همه ملت ايران، باعث آن شد كه امام خميني(ره) شكوهمندانه و مقتدرانه در ميان چشمان منتظر ميليون‌ها ايراني به كشور بازگردند و نظام عظيم جمهوري اسلامي را بنا نهند.
امروز نخستين روز از دهه فجر انقلاب اسلامي است. دهه‌اي كه نماد يك ملت است و پس از گذشت ٣٧ سال، به عنوان الگويي براي تمام كشورها شناخته مي‌شود. اكنون انقلاب اسلامي مرزها را درنورديده و به عنوان يك قدرت تاثيرگذار در منطقه و حتي فراتر از منطقه با سرعت و قدرت به پيش مي‌رود.


اگر هيچ آيتمي براي سنجش ميزان قدرت و اثرگذاري انقلاب غير از حجم وسيع دشمني قدرت‌هاي غربي و نگراني مرتجعان منطقه نداشته باشيم. خود اين امر گوياي عظمت و ارزش و اثرگذاري انقلاب اسلامي است. لذا تمامي دلسوزان و علاقه‌مندان انقلاب در سراسر جهان حاضرند جان و مال خود را در طبق اخلاص گذاشته و خود را با شديدترين گرفتاري‌ها مواجه سازند تا نور انقلاب اسلامي همچنان شعله‌ور بماند.
همين از خود گذشتگي سبب شد، دوران هشت ساله جنگ تحميلي عراق عليه ايران و پروژه ١٢ ساله تحريم ظالمانه‌اي كه عليه ملت ايران اجرا شد به عنوان مهم‌ترين اتفاقات سال‌هاي پس از انقلاب كمر ايران را هرگز خم نكند و با تمام مشكلات و با وجود همه كارشكني‌ها كه عليه ملت ايران انجام شد، باز هم اين وحدت ملي عاملي شد كه توانست كشور را با رهبري جانشين امام راحل به سلامت از پرتگاه‌ها نجات دهد. اكنون انقلاب اسلامي درحالي وارد سي و هشتمين سال حيات پر بار خود مي‌شود كه با دستاورد عظيم و اميد بخش هسته‌اي فصل جديدي را در جهان آغاز مي‌كند و در روزهاي آتي نيز انتخابات سر نوشت ساز خبرگان رهبري و مجلس شوراي اسلامي را پيش روي خود دارد. اين انتخابات كه باز هم نياز به وحدت را بيش از پيش نمايان مي‌سازد، نيازمند همان شور انقلابي است. حضور پرنشاط و حداكثري مردم پاي صندوق‌هاي راي و انتخاب سرنوشت‌ساز خود خواهد توانست جلوه‌اي از دموكراسي در انقلاب اسلامي ايران را براي چندمين بار به منصه ظهور برساند. به اميد روز‌هاي پر توفيق‌تر براي نظام اسلامي.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

۷۰ درصد سالمندان کرمان واکسن کرونا تزریق کردند/ اعلام گروه سنی جدید پایان یافتن زمان دریافت واکسن گروه قبلی نیست

تغییر ساعات کاری ادارات استان

پیش‌بینی۲۹۸۰ شعبه اخذ رای در کرمان/تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است

احتمال جهش ویروس کرونا در ایران

کسی که واکسن زده همچنان ناقل ویروس است/ استفاده از ماسک حتی بعد از تزریق واکسن الزامیست

کشف ۳۲ دستگاه چاپ ارز دیجیتال غیرمجاز در سیرجان

هنر کرمان و کرمانی را آنگونه که شایسته ظرفیت های این استان است را به دنیا معرفی کنیم

زمین گیر شدن باند 8 نفره اراذل و اوباش در کرمان

سونامی کالای اساسی در گمرک/ چه کسی دستور رئیس‌جمهور را پس زد؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)