کد خبر: ۹۵۵۹
تاریخ انتشار: ۱۳ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۵
ارسال به دوستان
ذخیره
حسین کمالی، دبیر کل حزب اسلامی کار:
رئیس کارگروه تبیین سیاست‌های شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان در مورد اظهارات برخی اصولگرایان مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان دو برابر فهرست‌هایشان نامزد تأیید صلاحیت‌شده دارند، گفت: باید این سؤال را از اصولگرایان پرسید که آیا آن‌ها حاضر هستند که همه چهره‌های شاخصشان را از فهرست‌ها کنار بگذارند و با چهره‌های شناخته‌نشده وارد عرصه رقابت انتخاباتی شوند.
به گزارش گفتارنو به نقل از ندای ایرانیان؛ حسین کمالی دبیر کل حزب اسلامی کار با اشاره به رد صلاحیت‌های گسترده نامزدهای اصلاح‌طلب انتخابات مجلس دهم، گفت:‌ آنچه اتفاق افتاده است این است که شورای نگهبان، چهره‌های شاخص اصلاح‌طلبان را تحت عناوین مختلف رد صلاحیت یا عدم احراز صلاحیت کرده است. این مسئله باعث شده است که اصلاح‌طلبان با افراد جدید وارد صحنه بشوند که چهره‌ها آن‌ها برای عده‌ای از مردم ناشناخته باشد.
وی افزود: این که هیئت‌های نظارت نسبت به رد صلاحیت گسترده اصلاح‌طلبان نامزد شده برای انتخابات اقدام کرد، مورد اعتراض همه اصلاح‌طلبان است و کسی نیست که این مسئله را تأیید کند.
رئیس کارگروه تبیین سیاست‌های شورای سیاست‌گذاری انتخاباتی اصلاح‌طلبان، خاطر نشان کرد: از سوی دیگر، عدم احراز صلاحیت هم که بخش دیگری از رفتار هیئت‌های نظارت است، برای مردم قابل پذیرش نیست که یک نهاد به دلیل انجام ندادن وظایف خودش، حقوق نامزدها را به رسمیت نشناسد و بگوید که من فرصت نکردم که شما را شناسایی کنم.

کمالی اضافه کرد:‌ از این جهت اصلاح‌طلبان نسبت به آنچه اتفاق افتاده معترض هستند و معتقدند که از سوی هیئت‌های نظارت نسبت به آن‌ها جفا شده است.

دبیرکل حزب اسلامی کار، با اشاره به صحبت‌های برخی از اصولگرایان مبنی بر اینکه اصلاح‌طلبان دو برابر فهرست‌هایشان نامزد تأیید صلاحیت‌شده دارند، گفت: اینکه برخی از اصولگراها حالا مدعی می‌شوند که تعداد زیادی از اصلاح‌طلب همچنان برای فهرست‌های انتخاباتی وجود دارد، باید این سؤال را از آن‌ها پرسید که آیا آن‌ها حاضر هستند که همه چهره‌های شاخصشان را از فهرست‌ها کنار بگذارند و با چهره‌های شناخته‌نشده وارد عرصه رقابت انتخاباتی شوند.

او ادامه داد:‌ اصولگرایان اگر فکر می‌کنند این وضعیت مطلوب و عادلانه است، همین وضعیت را برای خودشان اعمال کنند و چهره‌های شاخص را کنار بگذارند و با چهره‌های ناشناخته بیایند تا گردش نخبگان هم در مورد آن‌ها اتفاق افتاده باشد.

کمالی تأکید کرد: مشخص است که فضای عمومی جامعه به نفع اصلاح‌طلبان است و اگر شورای نگهبان چهره‌های اصلاح‌طلب را تأیید صلاحیت کند و به صحنه انتخابات برگردند، اصلاح‌طلبان برنده انتخابات خواهند بود.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ما تقریبا از دام ویروس انگلیسی با افتخار جستیم/اکنون چند موتاسیون جدید وارد کشور شدند/وحشتی که از ویروس انگلیسی داشتم، از ویروس هندی ندارم/ از ویروس آفریقای جنوبی هراس دارم

فوتی‌های کرونا در استان دو رقمی شد

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

پربازدید ها

اسامی کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه کرده‌اند

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی به اوایل دولت ترامپ برمی گردد/آمریکا به دنبال ترور «عبدالرضا شهلایی» فرمانده ارشد سپاه هم بود/پیک خرید تلفن حداقل یک تلفن دستکاری شده خریداری کرد/صدها میلیون دلار هزینه برای دستیابی به مکالمات مقامات ایرانی

سخنگوی جبهه اصلاحات استان خبرداد: تصمیم‌گیری درباره لیست اصلاح‌طلبان در شورای شهر پس از اعلام‌نظر هیات نظارت استان

مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است

نماینده معین اقتصادی: عده‌ای در توسعه رابُر کرمان مانع‌تراشی می‌کنند/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان:ظرفیت تامین آب پروژه گردشگری هنزا را نداریم

زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

طبیعی است که گاهی بین دو بازوی «دیپلماسی» و «میدان» اختلاف نظرهای کارشناسی رخ دهد/کشور نباید دو دستگاه موازی دیپلماسی برای سیاست خارجی داشته باشد/همیشه و در همه جا از جمله در این مصاحبه سه ساعته، ظریف از سردار شهید قاسم سلیمانی تعریف و تمجید کرده است/برداشت اهانت از سخنان ظریف نادرست است

حدود نامحدود نظارت استصوابی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)