کد خبر: ۹۶۱۸
تاریخ انتشار: ۱۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
اوباما با حضور درمسجدی در آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از افزایش آزار مسلمانان، اسلام را حامل پیام صلح دانست
اوباما با حضور درمسجدی در آمریکا، ضمن ابراز نگرانی از افزایش آزار مسلمانان، اسلام را حامل پیام صلح دانست و ازرسانه های آمریکا خواست به جز انتشارحوادث مربوط به شمار اندکی از افراط گرایان منحرف ، پیام طلح طلبانه اسلام و مسلمانان واقعی را به تصویر بکشند.

به گزارش ایرنا، باراک اوباما رییس جمهوری آمریکا بعدازظهرچهارشنبه به وقت محلی برای اولین بار در دوران ریاست جمهوری خود ضمن دیدار از مسجدی در آمریکا برای مسلمانان و رهبران مسلمانان آمریکا سخنرانی کرد.

اوباما که برای اولین بار درهفتمین سال ریاست جمهوری خود در مرکز اسلامی بالتیمور درمیان مسلمانان آمریکا حاضر شد به همراه چند تن از نمایندگان مجلس و سناتورهای آمریکایی در این مسجد حضور یافت.

وی درسخنان خود افزود: بسیاری از مردم آمریکا تا کنون از یک مسجد دیدار نداشته اند درحالی که مسجد نیز همچون کلیسا و کنیسه ها محل عبادت و عشق ورزی به خدا و همنوعان و دیگر فعالیت های اجتماعی است.
وی اظهارداشت: ارتباط برای ایجاد فهم مشترک با دیگر ادیان و فعالیت های مدنی وسیع تر در دستیابی به عدالت اجتماعی از جمله اقدامات جامعه مسلمانان آمریکا است و دراینجا می خواهم به جامعه مسلمانان آمریکا حرفی را بزنم که کمتر شنیده اند « از شما متشکرم، تشکر از اینکه به جامعه خدمت می کنید و در بهبود زندگی همسایگان خود و حفظ اتحاد آمریکا به عنوان یک خانواده در تلاش هستید».

اوباما تصریح کرد: دلیل دیگر حضور من در اینجا این است که شما نیز مانند دیگر شهروندان آمریکایی همواره نگران اقدامات تروریستی درجامعه هستید ولی نگرانی دیگر جامعه مسلمانان آمریکا به خاطر اقدامات شمار بسیار اندکی از جامعه شما مورد سرزنش قرار گرفته است.
وی با اذعان به اینکه جامعه مسلمانان آمریکا درصد کمی از آمریکا را تشکیل می دهند، افزود : مردم آمریکا شناخت دقیقی از مسلمانان آمریکایی ندارند و این باعث می شود آنها درباره اسلام و مسلمانان تنها پس از حوادث تروریستی از رسانه ها و یا تصاویر رسانه ای تحریف شده، آشنا شوند.

وی افزود: پس از11سپتامبر و حملات اخیر تروریستی درفرانسه و آمریکا مکررا دیده می شود اقدامات ناگوار تروریستی را با تمام یک دین تلفیق می کنند و اخیرا این موضوع دستمایه استفاده سیاسی(سخنان دونالد ترامپ مبنی بر ممنوعیت ورود مسلمانان به آمریکا) شده است که این در آمریکا جایی ندارد.

وی خاطرنشان کرد:جای حیرت نیست که تهدیدات و آزار و اذیت علیه مسلمانان در آمریکا افزایش یافته است و درهمین مسجد دوبار درسال گذشته فرزندان شما به این علت مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و در سراسر آمریکا زنان محجبه مورد آزار قرار گرفتند و مسجدهایی تخریب شدند و حتی سیک های هندی که شبیه مسلمانان لباس می پوشند مورد هدف قرار گرفته اند.

وی افزود: با نامه های بسیاری که از شهروندان مسلمان آمریکایی به من رسیده است در میان خانواده های مسلمان نگرانی شدیدی احساس می شود.
وی گفت : متاسفانه در رسانه های آمریکا حقیقت اسلام بازتاب داده نشده است، برای هزاران سال مردم به این حقیقت پرداخته اند که پیام اسلام صلح طلبی است و در حقیقت اسلام از سلام به معنای صلح ریشه گرفته است و استاندارد احوال پرسی مسلمانان که السلام علیکم است به معنای صلح و درود بر شما است.

وی در ادامه به روایت پیامبر اکرم اسلام که می فرمایند اگر می خواهید وارد بهشت شوید با دیگران به گونه ای رفتار کنید که دوست دارید با شما رفتار شود اشاره کرد و افزود: در قرآن آمده است اگر یک بی گناه را بکشید گویی که تمام بشریت را کشته اید و این برای من به عنوان یک مسیحی پیامی آشنا است.

وی با بیان اینکه اسلام ریشه در تاریخ آمریکا دارد و بسیاری از مسلمانان سیاه پوست از آفریقا به عنوان برده به آمریکا آمدند و پس از آزاد شدن بسیاری دین خود را حفظ کردند، اذعان داشت: قانون اساسی آمریکا بر پایه برابری و آزادی ادیان بنا شده است و به نقل قول توماس جفرسون این آزادی متوجه تمام ادیان من جمله مسیحیان، یهودیان و مسلمانان است.
وی ضمن انتقاد از رسانه های آمریکا افزود: تلویزیون و رسانه ها می توانند بعضی اوقات هم تصویر مسلمانان را در موضوعاتی خارج از امنیت ملی آمریکا نشان دهند و این کار سختی نیست!

وی با بیان اینکه اکثریت مسلمانان جهان پیام صلح طلبی اسلام را ارایه می دهند، تنها شمار معدودی از مسلمانان گونه انحرافی از اسلام را رواج می دهند و گروه هایی مثل القاعده و داعش اولین گروه های تاریخ نیستند که از نام خدا سوء استفاده کرده اند این موضوع میان تمامی ادیان در سراسر تاریخ دیده شده است ولی درحال حاضر افراط گرایان سازمان یافته ای وجود دارد که با درآوردن نوشته هایی از اسلام و انتشار آن تروریست و کشتار خود را توجیه می کنند و این طور تداعی می کنند که آمریکا وغرب درجنگ با اسلام است درحالی که حمله به یک دین حمله به تمام ادیان است.

وی تاکید کرد: باید توجه داشت همه ی انسان ها فرزندان خدا و برابر آفریده شده اند و مسیحیان، یهودیان و مسلمانان بنابر اعتقادات دینی مان از حضرت ابراهیم ریشه یافته ایم بنابراین دین ما به ما احترام به همنوعان را سفارش می کند و در قرآن نیز به آن اشاره شده است.
وی دربخشی ازسخنان خود افزود: توماس جفرسون (سومین رییس جمهوری آمریکا) نیز از طرف مخالفان خود به مسلمان بودند متهم بود و من از این لحاظ تنها نیستم.

رئیس جمهوری امریکا در سخنان خود با انتقاد نسبت به آنچه که لفاظی های'غیرموجه'علیه مسلمانان درحیطه سیاسی خواند، به طور سر بسته دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان برای راهیابی به کاخ سفید را به باد طعنه گرفت.
خبرگزاری فرانسه نیز از بالتیمور گزارش داد: اوباما مسلمانان این کشور را به عنوان شهروندانی برجسته مورد تمجید قرار داد و از کمک آنها به جامعه شان تشکر و قدردانی کرد.

اوباما بدون نام بردن از کسی، به اعضای جامعه اسلامی بالتیمور گفت : اخیرا ما لفاظی های سیاسی غیرموجهی علیه امریکایی های مسلمان مبنی بر اینکه جایی در این کشور ندارند، شنیده ایم.'
ترامپ اخیرا خواستار ممنوعیت ورود تمام مسلمانان به امریکا شده بود.
برچسب ها: اوباما ، اسلام
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

آغاز ثبت‌نام داوطلبان نامزدی سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری

پربازدید ها

اسامی کاندیداهایی که برنامه‌های خود را به جبهه اصلاحات ایران ارائه کرده‌اند

برنامه ریزی برای ترور سردار سلیمانی به اوایل دولت ترامپ برمی گردد/آمریکا به دنبال ترور «عبدالرضا شهلایی» فرمانده ارشد سپاه هم بود/پیک خرید تلفن حداقل یک تلفن دستکاری شده خریداری کرد/صدها میلیون دلار هزینه برای دستیابی به مکالمات مقامات ایرانی

سخنگوی جبهه اصلاحات استان خبرداد: تصمیم‌گیری درباره لیست اصلاح‌طلبان در شورای شهر پس از اعلام‌نظر هیات نظارت استان

مسافرت از ۲۱ تا ۲۵ اردیبهشت ماه جاری ممنوع است

نماینده معین اقتصادی: عده‌ای در توسعه رابُر کرمان مانع‌تراشی می‌کنند/مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای کرمان:ظرفیت تامین آب پروژه گردشگری هنزا را نداریم

زیرساخت های پروژه گردشگری هنزا و هتل رابر تامین شود/ دستور خارج از قائده برای اقدامات غیر کارشناسی صادر نمی‌کنیم/ارجاع موانع به کمیسیون توهین به سرمایه گذار است/معین‌های اقتصادی باید تعهدات باید را انجام دهند/ مس سرچشمه، گل گهر، جهاد نصر و بنیاد مستضعفان انقلاب اسلامی و جهان فولاد تاکنون پروژه‌های اقتصاد مقاومتی خود را ارائه نکردند

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

طبیعی است که گاهی بین دو بازوی «دیپلماسی» و «میدان» اختلاف نظرهای کارشناسی رخ دهد/کشور نباید دو دستگاه موازی دیپلماسی برای سیاست خارجی داشته باشد/همیشه و در همه جا از جمله در این مصاحبه سه ساعته، ظریف از سردار شهید قاسم سلیمانی تعریف و تمجید کرده است/برداشت اهانت از سخنان ظریف نادرست است

حدود نامحدود نظارت استصوابی

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)