کد خبر: ۹۶۵۸
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
دهدشتی:
بابک زنجانی در نظام اقتصاد دولتی ایران تبدیل به نماد فساد شده است. شاید پرونده‌های همچون زنجانی و رحیمی سبب شد که رئیس دولت یازدهم بارها در صحبت‌های خود به کنار رفتن دولت از اقتصاد و واگذاری آن به بخش خصوصی تأکید کرده و حتی با طنز تلخی برخی از دولتمردان را به دل نکندن از این حلاوت و شیرینی تقبیح می‌کند.
مسئول کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس گفت: با توجه به اینکه برجام به نتیجه رسیده است، باید یکی دو ماه صبر کرد و در این شرایط فرصتی که قاضی به متهم داده منطقی می‌رسد تا بتواند بدهی‌اش را بپردازد چراکه اگر بدهی خود را پرداخت کند، بخشی از اتهاماتش رفع می‌شود اما اینکه چه شیوه‌ای به کار برده و چه کسانی پشت پرده هستند، آن یک بحث جداگانه دارد.

بابک زنجانی در نظام اقتصاد دولتی ایران تبدیل به نماد فساد شده است. شاید پرونده‌های همچون زنجانی و رحیمی سبب شد که رئیس دولت یازدهم بارها در صحبت‌های خود به کنار رفتن دولت از اقتصاد و واگذاری آن به بخش خصوصی تأکید کرده و حتی با طنز تلخی برخی از دولتمردان را به دل نکندن از این حلاوت و شیرینی تقبیح می‌کند.

محمدرضا رحیمی محکوم شد و اکنون دوران محکومیت خود را سپری می‌کند بقایی چند روز پیش با قید وثیقه آزاد شد اما بابک زنجانی که امضای ۴ وزیر دولت احمدی‌نژاد را پای توصیه‌نامه خود داشت هنوز از دادن بیت‌المال خودداری می‌کند و هر روز بهانه‌ای برای بدهی ۴ میلیارد یورویی خود می‌آورد.

سید حسین دهدشتی مسئول کمیته پیگیری پرونده بابک زنجانی در مجلس در گفت‌وگو با ندای ایرانیان در خصوص آخرین وضعیت پرونده بابک زنجانی با اشاره به لغو تحریم‌ها گفت: با توجه به لغو تحریم‌ها، قاعدتاً او باید هر چه سریع‌تر و طی همین یک ماهی که دادگاه به او مهلت داده از طریق بانک چینی که ادعا می‌کرد، این کار را انجام دهد چون ادعای بابک زنجانی همیشه این بود که تحریم‌ها مانع انتقال پول شده است.

نماینده مردم آبادان افزود: در طول روند دادگاه، بهانه زنجانی همواره این بود که من می‌خواهم پول را پس بدهم اما تحریم‌ها اجازه نقل و انتقال پول را نمی‌دهد این صحبت‌ها در کمیسیون انرژی هم بررسی شد اما ما همان زمان این بهانه‌ها را غیر قابل قبول می‌دانستیم.

وی تصریح کرد: من مطمئن نیستم که زنجانی پولی داشته باشد یا نیت پرداخت بدهی را داشته باشد او به شرطی که خودش و کسانی که پشت او هستند اراده بازپرداخت این بدهی را داشته باشند، قابل وصول است اما امیدواریم که این اتفاق بیفتد تا لااقل یکی از صحبت‌های او محقق شود؛ چراکه در این مدت همه صحبت‌هایش دروغ بوده است.

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه برجام به نتیجه رسیده است، باید یکی دو ماه صبر کرد و در این شرایط فرصتی که قاضی به متهم داده منطقی می‌رسد تا بتواند بدهی‌اش را بپردازد چراکه اگر بدهی خود را پرداخت کند، بخشی از اتهاماتش رفع می‌شود اما اینکه چه شیوه‌ای به کار برده و چه کسانی پشت پرده هستند، آن یک بحث جداگانه دارد.

نمایندگان عضو کمیسیون انرژی بارها بر این نکته تأکید کردند که بعد از بازگرداندن پول بیت‌المال می‌بایست پشت پرده پرونده بابک زنجانی و حامیان وی باید پیگیری شود.
برچسب ها: بابک زنجانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پربازدید ها

انتقاد سیدحسن خمینی از محدودیت‌های اعمال شده برای حضور نامزد‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

مذاکرات وین درباره برجام فردا ازسرگرفته می‌شود

جزییات جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد/ ریاض برای دور دوم مذاکرات با تهران، عجله دارد/هیئت سعودی به ایرانی‌ها گفته برخلاف تصورات، بن سلمان وهابی نیست و شیعیان را تقبیح نمی‌کند / عربستان به ایران اعلام کرده که قصد ندارد روابط با اسرائیل را عادی سازی کند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

رهبر انقلاب: فلسطین مهم‌ترین و زنده‌ترین موضوع مشترک میان کشورهای اسلامی است

ظریف روز یکشنبه برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس می رود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)