کد خبر: ۹۶۶۴
تاریخ انتشار: ۱۷ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس اتاق بازرگانی ایران تاکید کرد:
محسن جلال‌پور به رفت‌وآمدها، مذاکرات و نشست‌های هیات‌های تجاری طی سه هفته‌ی اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: در روزهای پس از اجرای برجام، اتفاقات بسیار خوبی برای کشور رقم خورد.
دوازدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان با حضور رییس اتاق بازرگانی ایران و استاندار کرمان برگزار شد.
به گزارش کرمان‌شهر آن‌لاین، رییس اتاق ایران در این نشست با بیان این‌که برجام پس از طی دوران سخت و طولانی و با حمایت‌های رهبر معظم انقلاب، هم‌راهی سه‌ قوه و درایت دولت و تیم مذاکره‌کننده اجرایی شد، گفت: این مهم یکی از دست‌آوردهای بزرگ و موفق نظام در طول دهه‌های گذشته بود و دنیا پذیرفت که ایران توان ایستادگی، مقاومت و به نتیجه رسیدن خواسته‌های خود را دارد.
محسن جلال‌پور به رفت‌وآمدها، مذاکرات و نشست‌های هیات‌های تجاری طی سه هفته‌ی اخیر در کشور اشاره کرد و افزود: در روزهای پس از اجرای برجام، اتفاقات بسیار خوبی برای کشور رقم خورد.
رییس اتاق کرمان ادامه داد: با حضور رییس‌جمهور چین در ایران، مراودات 600 میلیارد دلاری بین دو کشور در زمینه‌ی سرمایه‌گذاری‌های مشترک و فعالیت‌های بنگاهی طی 10 سال آینده مطرح شد که علاقه‌مندی برای هم‌کاری بین بخش خصوصی دو طرف وجود داشت. 
وی در ادامه، با اشاره به سفر رییس‌جمهور و هیاتی از بخش خصوصی به ایتالیا و فرانسه بیان کرد: در این سفر اتفاقات خوب و استقبال، بیش از حد انتظار رخ داد و در ایتالیا تمام وقت این گروه در زمینه‌ی برگزاری نشست‌ها و دیدارهایی با فعالان اقتصادی این کشور صرف شد.
جلال‌پور به بیان مطالبی در رابطه با سفر به فرانسه پرداخت و به برگزاری نشستی با حضور بیش از 90 درصد از فعالان اقتصادی این کشور اشاره کرد و گفت: اعضای این نشست آمادگی خود برای حضور و فعالیت پایدار و مشترک با ایران را مطرح کردند و به خوبی دریافتند که ایران دیگر بازار مصرفی نیست؛ بلکه مکانی برای سرمایه‌گذاری است.
رییس اتاق ایران تلاش برای جذب سرمایه‌گذاری در منطقه را بسیار مهم دانست و بیان کرد: اگرچه به نحوه‌ی اجرای قراردادهای منعقد شده با فعالان اقتصادی کشورهای مختلف انتقاداتی وجود دارد، اما وجود چنین قراردادهایی برای جذب سرمایه‌گذاری بیش‌تر، همواره مورد تاکید است.
وی در این خصوص به ذکر یک مثال پرداخت و گفت: برخی به خرید 120 فروند هواپیما انتقاد داشتند و می‌گفتند نیاز به خرید هواپیما در این مقطع زمانی نبود، اما این اقدام می‌تواند فرصتی برای ذخیره‌ی هزینه چند میلیارد دلاری باشد که اکنون نصیب شرکت‌های هواپیمایی خارجی می‌شود. 
رییس اتاق ایران ادامه داد: یعنی در حال حاضر، بسیاری از هم‌وطنان ما از پروازهای خارجی استفاده می‌کنند که اگر در داخل کشور هواپیما و خدمات خوب ارایه شود، این هزینه به شرکت‌های داخلی خواهد رسید.
جلال‌پور اظهار داشت: اما در این بین یک نکته بسیار مهم باید مورد توجه باشد؛ این تعداد هواپیمای خریداری شده نباید در اختیار شرکت هواپیمایی دولتی قرار گیرد؛ زیرا در حال حاضر، یکی از شرکت‌های هواپیمایی دولتی کشور به‌عنوان متضررترین شرکت هواپیمایی دنیا معرفی شده و اگر این هواپیماها در اختیار این‌گونه شرکت‌ها قرار گیرد، پس از مدتی یک شرکت ورشکسته‌ی بزرگ به دولت تحویل داده می‌شود و دولت به‌عنوان ضامن و پشتیبان اصلی این شرکت، باید ضررهای آن را پرداخت کند. 
عضو شورای پول و اعتبار کشور خاطرنشان کرد: بهتر است در این رابطه با انجام کار رقابتی و انتخابی، برای بخش خصوصی نیز حق قایل شد و بهترین گزینه برای در اختیار گذاشتن این تعداد هواپیما را انتخاب کنند. 
وی ضمن ابراز امیدواری بسیار به دوران پساتحریم، بر مدیریت صحیح و منطقی این دوران تاکید کرد و گفت: ما معتقدیم که مسیر را درست رفته‌ایم، اما باید در روش‌ها تجدید نظر کرد.
رییس اتاق ایران با بیان این‌که اکنون نرخ بی‌کاری بالاست و سالانه نیز تعداد زیادی فارغ‌التحصیل به این میزان افزوده می‌شود، تصریح کرد: با توجه به کاهش درآمدهای نفتی کشور، جذب سرمایه‌گذاری و انعقاد قراردادهایی در حوزه‌های مختلف، برای ایجاد اشتغال بیش‌تر جوانان و هم‌چنین سامان‌دهی زیرساخت‌ها و رشد توسعه ضرورت دارد.
جلال‌پور بیان کرد: اگر قرار باشد دولت کاهش درآمدهای نفتی را از طریق افزایش دریافت مالیات جبران کند، باید تولید رونق یابد و بنگاه‌های اقتصادی فعال‌تر شوند.
لازم به ذکر است؛ در دوازدهمین نشست شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان که با حضور رییس اتاق بازرگانی ایران و استاندار کرمان هم‌راه بود، فرصت‌های پسابرجام تبیین، بر لزوم جذب سرمایه‌گذاری در استان تاکید، و عملکرد نشست‌های گذشته‌ی این شورا بررسی شد.
برچسب ها: محسن جلال پور
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)