کد خبر: ۹۶۹
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۰:۵۸
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل بهزیستی استان خبر داد:
مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: سن اعتیاد در جامعه پایین آمده و در مواردی به زیر 10 سال می‌رسد همچنین جنسیت اعتیاد به سمت زنان تمایل پیدا کرده که باید آن را جدی بگیریم و در این خصوص پیشگیری صورت گیرد.
مدیر کل بهزیستی استان کرمان گفت: سن اعتیاد در جامعه پایین آمده و در مواردی به زیر 10 سال می‌رسد همچنین جنسیت اعتیاد به سمت زنان تمایل پیدا کرده که باید آن را جدی بگیریم و در این خصوص پیشگیری صورت گیرد.

به گزارش خبرنگار گفتارنو صبح یکشنبه عباس صادق زاده در جمع اصحاب رسانه اظهار داشت: هر مجموعه‌ای در جامعه یک نقش و ماموریتی برای خودش دارد که برای رسیدن به آنها برنامه‌هایی طرح می‌کند.

صادق‌زاده افزود: سازمان بهزیستی به نوعی تامین کننده رفاه اجتماعی در جامعه است و تلاش می‌کند تا در جامعه زمینه ساز رفاه اجتماعی باشد.

وی خاطرنشان ساخت: ایجاد و توسعه رفاه اجتماعی می‌تواند زمینه‌ساز سایر موارد در جامعه باشد اگر رفاه اجتماعی در جامعه‌ای  نباشد امنیت اجتماعی نیست و توسعه اقتصادی میسر نمی‌شود.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان تصریح کرد: رفاه اجتماعی می‌تواند زیر‌ساخت همه توسعه‌ها باشد،اگر چه بخشی از رفاه مردم نیازهای مادی آنها است اما اساسی ‌ترین نیاز امنیت روانی است.

صاق‌زاده گفت: رفاه اجتماعی عنصری است که اگر در کنار برنامه‌های دیگر نباشد اثری ندارد و سازمان بهزیستی تلاش می‌کند تا امنیت رفاه اجتماعی را در جامعه ایجاد کند.

این مسئول آگاه متذکر شد: شاید نیازهای اجتماعی نیازهایی نباشند که در جامعه بزرگ شوند یا مردم از بیان آنها خشنود شوند اما این مشکلات 80 درصد مشکلات را به خود اختصاص می‌دهند و باید برای حل آن اقدام کرد.

وی یادآور شد: در جامعه امروز شاهد سکونت‌گا‌های غیر رسمی هستیم و بسیاری از مردم سوال می‌کنند سکونت غیر رسمی کجاست.

صادق‌زاده افزود: عده‌ای در جامعه نیاز به حمایت دارند از جمله زنان سرپرست خانواده و معلولین، اگر چه متولی پرداختن به آسایش و بهداشت روانی مردم دستگاه‌های رفاه اجتماعی است اما مطبوعات، جراید و رسانه‌ها نیز نقش مهمی ایفا می‌کنند.

وی تاکید کرد: مبنای تمامی اتفاقاتی که در جامعه رخ می‌دهد در بحث پیشگیری است اگر به موضوع پیشگیری اهمیت دهیم از بسیاری اتفاقاتی که پیش می‌آید جلوگیری می‌شود. 

وی ادامه داد: در مراکز سرپرستی امروز 80 درصد از بچه‌های بدسرپرست زندگی می‌کنند.

مدیر کل بهزیستی استان کرمان خطر نشان ساخت: در سال 1375 در کرمان فقط یک مرکز ترک اعتیاد وجود داشت اما متاسفانه بعد از گذشت 18 سال اینک 388 مرکز ترک اعتیاد به عناوین مختلف اعتیاد سرپایی، سرپناه شبانه، طولانی مدت و ... داریم که در این خصوص ویترین ما کامل شده است.

صادق‌زاده گفت: سن اعتیاد در جامعه پایین آمده و در مواردی به زیر 10 سال می‌رسد همچنین جنسیت اعتیاد به سمت زنان تمایل پیدا کرده که باید آن را جدی بگیریم و در این خصوص پیشگیری صورت گیرد.

وی اشاره کرد: دو مرکز ترک اعتیاد ویژه زنان در شهر کرمان قرار دارد، یک مرکز در بردسیر و دو مرکز در شهرستانهای زرند و سیرجان به زودی راه‌اندازی می‌شود.

مدیر کل سازمان بهزیستی متذکر شد: سیم‌کشی پراید و بسیاری از قطعات کارخانه تبریز توسط معلولین بمی صورت گرفته و همچنین لباس فرم کارکنان سایپا و ایران خودرو توسط معلولین کرمانی طراحی و دوخته شده که این خود نشانگر توانمندی این افراد می‌باشد.

وی مشارکت مردم را در قالب تشکل‌های دولتی مثبت ارزیابی کرد و عنوان داشت: 900 تشکل غیر دولتی در استان مشغول فعالیت هستند که 27 مورد در مسایل اجتماعی، 43 مورد توانبخشی و 18 تشکل غیر رسمی در حوزه پیشگیری با این سازمان همکاری دارند.

صادق‌زاده گفت: افراد با تجربه و متخصص باید در تشکل‌های غیردولتی مشغول فعالیت باشند اما متاسفانه مراکز حمایتی اغلب با فکر و منطق شکل نگرفته‌اند و بیشتر در آنها این موضوع به عنوان شغل در نظر گرفته می‌شود و افراد غیر متخصص در آنها ارائه خدمت می‌کنند.


نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توضیحات سردار معروفی پیرامون اخباری درباره استاندار شدن وی/ شایعه است اما من سرباز ولایتم و تصمیم گیر نیستم

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد

عبدی: یکی نیست به اصولگرایان بگوید که وزن شما در جنگ و انقلاب یک‌پنجم اصلاح‌طلبان هم نمی‌شود

دو محدودیت بزرگ اصلاح‌طلبان از زبان روزنامه شرق

خروج آمریکا از برجام چقدر هزینه روی دست اقتصاد ایران گذاشت؟

برخی در استان ستاد تقسیم پست تشکیل داده‌اند/ به بعضی قول استانداری، فرمانداری و بخشداری داده‌اند

به زودی واکسیناسیون دانش آموزان کرمانی آغاز می شود/ واکسیناسیون استان بالاتر از متوسط کشور

خطیب‌زاده: عضویت در سازمان شانگهای پایان عملی شکست پروژه انزوای ایران بود/ دیدار امیرعبداللهیان با همتایان ۱+۴ در نیویورک

آزادسازی بی سر و صدای قیمت برق خانگی / چرا قبض برق تابستان امسال نجومی شد؟

وزیر بهداشت: واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ تا ۱۸ سال آغاز می شود

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)