کد خبر: ۹۷۵۰
تاریخ انتشار: ۱۹ بهمن ۱۳۹۴ - ۲۰:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
صوفی، عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان:
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: عدم التزام عملی به اسلام اتهام کمی نیست؛ آن هم با حجم بالای کار شورای نگهبان سوال این است که چگونه التزام عملی ۱۲ هزار داوطلب به اسلام مورد بررسی قرار گرفته است؟
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان گفت: عدم التزام عملی به اسلام اتهام کمی نیست؛ آن هم با حجم بالای کار شورای نگهبان سوال این است که چگونه التزام عملی ۱۲ هزار داوطلب به اسلام مورد بررسی قرار گرفته است؟
به گزارش گفتارنو؛ علی صوفی با اشاره به نتیجه بررسی صلاحیت‌ها گفت: نتایج بررسی‌ها نشان می‌دهد اتفاق خاصی برای رقابتی شدن انتخابات نیافتاده و وضعیت‌‌ همان صلاحیت سابق است و این مسئله تاثیری در رقابتی شدن انتخابات نداشته است، اما با همه اینها برای استان تهران لیست ۳۰ نفره و کامل اصلاح‌طلبان را اعلام خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم در سراسر کشور با استفاده از حداکثر توان لیست قابل‌قبولی از اصلاح‌طلبان ارایه کنیم.

او افزود: پیش از این ما طی فراخوانی از دواطلبان اصلاح‌طلب خواستیم که سوابق خود را طی آدرسی برای ما ارسال کنند که تاکنون بالغ بر ۱۰۰ نفر از طریق ایمیل خودرا معرفی کرده‌اند، ضمن اینکه برخی داوطلبان تایید صلاحیت شده نیز تقاضای خود را برای حضور در لیست اصلاح‌طلبان به شکل دستی برای ما ارسال کرده‌اند و ما بنا داریم با این داوطلبان مصاحبه کنیم.

وزیر اسبق تعاون گفت: به همین منظور فرم‌هایی تهیه شده و ارزیابی و مصاحبه با این داوطلبان همچنان ادامه دارد و ما چندین ملاک برای ارزیابی و مصاحبه با داوطلبان اصلاح‌طلب تایید صلاحیت‌شده تعیین کردیم؛ چون وقتی در برخی حوزه‌ها مخصوصا در تهران لیست ۳۰ نفره آماده شد. بقیه داوطلبان باید تکلیف خود را بدانند و ممکن است برخی از آنها برای رقابت به دیگر حوزه‌های انتخابیه منتقل شوند، برای همین مقرر شده است تا قبل از ۲۲ بهمن فهرست‌ها تهیه شود و تا ۲۲ بهمن ماه کار انتقال برخی از داوطلبان به حوزه انتخابیه صورت گیرد.

عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه اکثریت داوطلبان اصلاح‌طلب به استناد بند ۱ و ۳ ماده ۲۸ یا بند ۳ ماده ۳۰ در خصوص عدم التزام به اسلام، نظام و ولایت فقیه و حمایت از اهداف غیر قانونی رد صلاحیت شده‌اند، گفت: متاسفانه دلیل خاصی برای بیان این استناد‌ها عنوان نمی‌شود، عدم التزام عملی به اسلام اتهام کمی نیست و اثبات آن مشکل است. با حجم بالای کار شورای نگهبان سوال این است که چگونه التزام عملی ۱۲ هزار داوطلب به اسلام مورد بررسی قرار گرفته است؟ به نظر می‌رسد این استناد‌ها بیشتر ناشی از گزارش‌های پراکنده‌ای است که به شورای نگهبان رسیده است و مبنای سیاسی در آن دیده می‌شود وگرنه قانون مبنا را‌‌ همان ۴ مرجع اصلی قرار داده است.

او افزود: تحقیقات محلی نیز باید تنها توسط هیات‌های اجرایی صورت گیرد، لذا نتایجی که هیات‌های نظارت و شورای نگهبان اعلام کرده‌اند، به نظر منطقی نمی‌رسد.

صوفی یادآور شد: سخنگوی شورای نگهبان بعد از اعلام رد صلاحیت‌ها استعفا می‌دهد و حاضر به کار نمی‌شود؛ این نشان می‌دهد در داخل شورای نگهبان نیز اقناع و اجماع کامل در مورد بررسی صلاحیت‌ها وجود نداشته است. اعتراض نمایندگان ولی فقیه در برخی از استان‌ها، دولت و برخی استانداران نیز نشان می‌دهد آنچه که صورت گرفته قانع کننده و منطقی نبوده است.

این فعال سیاسی گفت: امیدواریم بتوانیم مردم را دعوت کنیم تا پای صندوق‌های رای بیایند و با صندوق‌ها قهر نکنند چراکه تا جایی می‌شود باید در مجلس دهم تغییر به وجود بیاوریم تا میدان عمل را از تندرو‌ها بگیریم.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تست کرونای چشمی از زائران اربعین/ منظور از تست چشمی چیست؟

مه مغزی چیست؟

احضار یک مدیرکل و تعدادی از مدیران کرمانی به دلیل قصور در حفاظت از اراضی ملی به دادسرای کرمان

توزیع ۸۰۰هزار دز واکسن آنفلوآنزا در مراکز بهداشت/بین تزریق دو واکسن آنفلوآنزا و کرونا حداقل یک هفته و ترجیحا ۲ هفته فاصله زمانی قائل می‌شوند

اجباری شدن واکسیناسیون علیه کرونا؛ آری یا خیر؟

پاسخ ایران به ادعاهای بنت در مجمع عمومی سازمان ملل

پایان عصر پدران معنوی به دلیل رویگردانی مردم ؟

عبدی به رئیسی: گام اول براي ورود سرمايه خارجي، حفظ سرمايه داخلي است

دو کشته و ۳ مجروح در اثر وقوع حادثه آتش‌سوزی در کرمان

دلیل بزرگداشت اربعین چیست؟

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)