کد خبر: ۹۷۵۶
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
عبدالله ناصری از جایگزینی زنان و جوانان به جای ردصلاحیت‌شده‌ها خبر داد
با صلاحدید تصمیم‌گیران شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات، زنان و جوانانی که مقید به تفکر اصلاح‌طلبی هستند و قابلیت رأی‌آوری هم دارند را در لیست تهران گنجانده‌ایم که ان‌شاءالله با مشارکت بالا، با همین نفرات توفیق قابل ملاحظه‌ای کسب خواهیم کرد.
لیست ۳۰ نفره اصول‌گرایان برای شرکت در حوزه انتخابیه تهران اعلام شد تا حالا همه منتظر این باشند که جریان اصلاحات هم فهرست نهایی خود را بعد از هفت‌خان رد و تأیید صلاحیت‌ها معرفی کند. البته با این تفاوت که اصول‌گرایان برای انتخاب گزینه‌های نهایی، مجبور شدند تعدادی از مهره‌های برجسته خود را کنار بگذارند، درحالی‌که جریان اصلاح‌طلب برای معرفی ۳۰ نفره لیست تهران با مشکلات زیادی روبه‌رو است؛ این مشکلات نه تنها نتوانست بزرگان اصلاح‌طلب را از حضور در انتخابات مأیوس کند، بلکه آنها را وادار به‌ درانداختن طرح‌های نو کرده تا جایی که حرف از پرکردن لیست با افراد ناشناخته، ولی اصلاح‌طلب زده‌اند! «عبدالله ناصری» در گفت‌و‌گو با «وقایع اتفاقیه» گفت؛جریان متبوعش امیدی به تأیید‌ ردصلاحیت‌شده‌ها ندارد اما از حضور زنان و جوانان در لیست تهران و شهرستان‌ها استقبال می‌کند تا جایی که این افراد را می‌توان جایگزین نامزدهای ردصلاحیت‌شده کرد. عضو شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات همچنین در ادامه گفت: لازمه فعالیت سیاسی، واقع‌بینی است و دقیقا به‌همین‌دلیل، لیست ۳۰ نفره پایتخت تقریبا نهایی شده و در حال معرفی هستیم. بااین‌وجود‌ اندکی هم صبر می‌کنیم تا کاندیداهای خودمان را به‌طور رسمی اعلام کنیم؛ البته برای پرکردن جای خالی چهره‌های شاخصی که شورای نگهبان از حضورشان در انتخابات جلوگیری کرد، تدابیری اندیشیده‌ایم تا بتوانیم به‌طور جدی با رقیب رقابت کنیم.

او دراین‌باره گفت: با صلاحدید تصمیم‌گیران شورای سیاست‌گذاری جبهه اصلاحات، زنان و جوانانی که مقید به تفکر اصلاح‌طلبی هستند و قابلیت رأی‌آوری هم دارند را در لیست تهران گنجانده‌ایم که ان‌شاءالله با مشارکت بالا، با همین نفرات توفیق قابل ملاحظه‌ای کسب خواهیم کرد.

وی همچنین با اشاره به شائبه همنشینی انتخاباتی اصلاح‌طلبان با برخی چهره‌های اصول‌گرا گفت: آقای علی مطهری قطعا به عنوان یک شخصیت برجسته و شناخته‌شده در فهرست انتخاباتی جبهه اصلاحات جای خواهد گرفت، به‌ویژه اینکه او در چند سال اخیر مواضع سفت و سختی درراستای دغدغه‌های مردم گرفته و به‌همین‌دلیل حتم داریم یکی از اعضای رأی‌آور فهرست خواهد بود.

ناصری البته به این مسئله هم اشاره کرد که مطهری استثناست و در لیست تهران، هیچ اصول‌گرای دیگری جای نخواهد گرفت.

وی در ادامه اظهاراتش با اشاره به فهرست نهایی اصول‌گرایان گفت: باید به این مسئله اشاره کرد که تصمیم علی لاریجانی مبنی‌بر حضوری مستقل در انتخابات، فضای انتخاباتی اصول‌گرایی را با نوعی آشفتگی دچار کرد و دقیقا به‌همین‌دلیل شاهد حضور پررنگ نیروهای جبهه‌های پایداری و برخی دیگر از چهره‌های افراطی در لیستی هستیم که با نام «ائتلاف اصول‌گرایان» قرار است در معرض رأی مردم قرار بگیرد، آن‌هم در شرایطی که معلوم است افراد معرفی‌شده نمی‌توانند امیدی برای رأی‌آوری داشته باشند.

عبدالله ناصری درباره احتمال رقابت حداد عادل با لاریجانی بر سر ریاست مجلس دهم گفت: باتوجه به گذشته، بعید است آقای حداد عادل برای جلوس روی صندلی ریاست صحن بهارستان انگیزه‌ای داشته باشد و این امر بیانگر این واقعیت است که این اتفاق یعنی ریاست حداد عادل را نخواهیم داشت. 

 عارف: منتظر نتایج تأیید صلاحیت‌ها هستیم
اظهارات ناصری به عنوان عضو شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در حالی بیان شده که البته محمدرضا عارف خبر از انتظار برای مشخص‌‌شدن آخرین وضعیت تأیید صلاحیت‌ها داده است. 

محمدرضا عارف گفت: شورای سیاست‌گذاری اصلاحات برای ارائه لیست نهایی خود در انتخابات، منتظر آخرین وضعیت تأیید صلاحیت‌هاست و ممکن است این لیست با چند روز تأخیر نسبت به اصول‌گرایان ارائه شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان که در حاشیه همایش سراسری حزب اعتماد ملی در جمع خبرنگاران سخن می‌گفت، تأکید کرد: توصیه ما به همه دست‌اندرکاران انتخابات و شرکت‌کنندگان این است که مبنا و معیار خود را قانون قرار دهند و به قانون عمل کنند و باید همه به مرّ قانون عمل کنیم که اگر این را ملاک عمل قرار دهیم، بسیاری از مشکلات و اختلاف نظر‌ها وجود نخواهد داشت.

وی همچنین درباره چگونگی انتشار لیست اصلاح‌طلبان گفت: اصلاح‌طلبان لیستی ارائه خواهند داد تا مردم با خیال راحت بتوانند به همه آن لیست رأی دهند و تا چند روز آینده با توجه به اینکه اعلام شده ممکن است تعداد تأییدصلاحیت‌شدگان افزایش پیدا کند، لیست خود را ارائه خواهیم کرد و چگونگی انتشار لیست و اجماع احتمالی با سایر جریان‌ها بماند برای زمانی که لیست اعلام عمومی شد.

وی در ادامه تصریح کرد: برای حضور در لیست اصلاح‌طلبان افراد باید ویژگی‌های لازم را احراز کنند و هرکس بخواهد در لیست ائتلاف باشد، باید فرم مربوطه را پر کرده و در اختیار کارگروه قرار دهد که براساس شاخص‌ها و معیار‌ها، این افراد بررسی می‌شوند و اولویتی نیز برای انتشار لیست نهایی برای بانوان و جوانان در نظر گرفته شده است. 

عارف همچنین تأکید کرد: ما در سراسر کشور لیست‌هایی را خواهیم داشت و تلاش می‌کنیم تا ساعات پایانی روز بیستم و پس از تعیین تکلیف نهایی بررسی صلاحیت‌ها لیست خود را اعلام‌کنیم. 

 تابش: جریان اصلاحات پوست می‌اندازد
محمدرضا تابش راهبرد اصلاح‌طلبان در انتخابات پیش‌رو را مشارکت فعال در انتخابات بیان و خاطرنشان کرد: شاید محدودیت در تأیید صلاحیت کاندیداهای اصلاح‌طلب موجب پوست‌اندازی در جریان اصلاحات شود و لیست این جریان در انتخابات آتی صرفا متکی به افراد معروف نباشد! 

محمدرضا تابش گفت: شورای سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان در ایجاد اجماع بین اصلاح‌طلبان برای رسیدن به یک لیست بسیار موفق عمل کرده که البته تدوین دستورالعمل‌ها و بحث‌های کارشناسی در‌این‌زمینه بسیار کارساز و مؤثر بوده است.

وی  در پایان خاطرنشان کرد: استراتژی و راهبرد ما شرکت فعال در انتخابات است؛ باوجود گلایه‌هایی که داریم و ضعف‌ها و نقص‌هایی که به‌واسطه رد صلاحیت تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان ایجاد شده است، امیدواریم این نقیصه تا حد زیادی رفع شود اما راهبرد اصلی ما مشارکت گسترده در انتخابات است که می‌تواند موجب ثبات و امنیت در کشور شود و منافع ملی ما را ارتقا ببخشد به‌ویژه در شرایط فعلی که بعد از برجام، تحولی در عرصه سیاسی و بین‌المللی اتفاق افتاده و رویکردها به ایران تغییر پیدا کرده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آغاز واکسیناسیون افراد بالای پنجاه سال در استان کرمان از امروز/ برای ثبت نام به این سامانه مراجعه کنید

بشنوید: ترانه کرمانی «قوتو» کرال آکاپلا

واکسیناسیون کرونای افراد بالای ۵۰ سال در استان کرمان مجوز گرفت

اينترنت ملي از آنچه فكر مي‌كنيد به شما نزديك‌تر است

مذاکرات الکاظمی با بایدن در واشنگتن؛ آیا پرونده ایران هم روی میز است؟

اسامی کابینه ابراهیم رئیسی فاش شد /سمت شمخانی چیست؟ /وزرای روحانی هم هستند /رقیب رئیس جمهور وزیر می شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت به روحانی: بعد از ریاست جمهوری حزب قوی تشکیل دهید

این مردم هستند که تاوان تحریم‌ها را می‌دهند نه سیاستمداران/ غرور سیاسی باعث شد که اولین بودجه دولت آینده، بودجه تحریمی باشد/ هر روزی که تحریم‌ها ادامه پیدا می‌کند رکود در کشور بیشتر می‌شود

واکسن تنها سلاح ریشه کنی کرونا، است

دستگیری سارق با ۴۸ فقره سرقت در کرمان

پربازدید ها

اسامی کابینه ابراهیم رئیسی فاش شد /سمت شمخانی چیست؟ /وزرای روحانی هم هستند /رقیب رئیس جمهور وزیر می شود

تاسیس موزه دفاع مقدس را تحسین کردم/دانشجویان دانشگاه باهنر استقبال پرشوری کردند

احمدی نژاد:تصویب شده که با من برخورد کنند!

برجام امضا نشود، قیمت‌ها قابل کنترل نخواهد بود/ وضعیت بارش‌ها در جنوب کرمان فاجعه است

استاندار کرمان: شرکت‌های بزرگ اقتصادی می‌توانند واکسن کرونا وارد کنند

عبدی: هاشمی باید کاتالیزور می‌شد نه یک طرف ماجرا

تندروها ترور سردار سلیمانی و خروج از برجام را به حساب دولت گذاشتند/ رئیسی می‌داند برای حل مشکلات راهی جز برجام ندارد/ مگر به این راحتی می‌توان علیه رئیس جمهور اعلام جرم کرد؟

موافقت وزارت بهداشت با تخصیص واکسن کرونا برای افراد بالای ۵۰ سال در شهرستانهای شرقی و جنوبی استان کرمان

رئیسی شیوه مذاکرات دولت روحانی را ادامه دهد/ آن دوران گذشت که بگوییم تحریم‌ها تاثیر ندارد

تمامی بخش‌های اخیر در مذاکرات هسته‌ای زیر نظر شورای عالی امنیت ملی است / دادستانی کل کشور علیه روحانی به خاطر اتهامات اخیرش اعلام جرم کند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

پس از کرونا بازآموزی دروس پایه در مقطع ابتدایی ضروری است/ نظام آموزشی کشور تئوری محور است   (۲ نظر)

جلسات ما سیاهی‌لشکر ندارد/ با کسی در زمینه‌ی داستان شوخی و تعارف ندارم/آبرو و اعتبار برآمده از سبک زندگی و زیست آدم‌هاست /موفقیت نویسنده‌ها برآمده از رنج و دردها و سخت‌هایی است که کشیده‌اند   (۲ نظر)

شرق: شلیک یک یا چند موشک به اسرائیل زمین بازی را عوض می‌کند و ایران در معرض محکومیت بین‌المللی قرار می‌گیرد/ جوان: اگر اقدام مشخصی در زمینه ترور شهید فخری زاده صورت نگیرد، دشمن برای تهدیدات ایران ارزش چندانی قائل نمی‌شود/ایران: پیوند دادن ترور شهید فخری زاده با برجام بی‌پایه است؛ مگر در سال 88 که شهید مسعود علی‌محمدی ترور شد، اساساً برجامی وجود داشت؟   (۲ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)