کد خبر: ۹۷۹۳
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۵:۴۱
ارسال به دوستان
ذخیره
با بودجه دولتی علیه دولت!
مدیران صداوسیما با این توجیه دست به سانسور روحانی زده‌اند که معتقدند این برنامه‌ها در راستای شعارهای دولت است و نمایش چنین برنامه‌هایی می‌تواند در آستانه انتخابات محبوبیت جریان نزدیک به رئیس‌جمهور را بالا ببرد. به این ترتیب ظاهراً در این دو هفته مردم تنها سی دقیقه در زمان پخش فیلم تبلیغاتی نامزدهای انتخابات خبرگان موفق به دیدن روحانی در شبکه تهران خواهند شد.
برای دومین روز پیاپی با وجود حضور کلیه عوامل صدا و سیما و فیلمبرداران مستقل و مستقر، سخنرانی‌ رئیس جمهور از سیمای ملی ایران سانسور شد تا فاصله دولت و رسانه ملی از همیشه بیشتر شود.

همایش «تجلیل از دست‌اندرکاران برجام» دومین همایشی بود که سخنرانی رییس جمهور از صداوسیما سانسور شد؛ همایش قبلی نیز «همایش زنان و اعتدال و توسعه» بود. مدیران صداوسیما با این توجیه دست به سانسور روحانی زده‌اند که معتقدند این برنامه‌ها در راستای شعارهای دولت است و نمایش چنین برنامه‌هایی می‌تواند در آستانه انتخابات محبوبیت جریان نزدیک به رئیس‌جمهور را بالا ببرد. به این ترتیب ظاهراً در این دو هفته مردم تنها سی دقیقه در زمان پخش فیلم تبلیغاتی نامزدهای انتخابات خبرگان موفق به دیدن روحانی در شبکه تهران خواهند شد.

با وجود آنکه صداوسیما در بحران منابع مالی است و با ریزش بی‌سابقه مخاطبان خود قسمتی از حامیان خود را از دست داد، با دستپاچگی تمام شبکه تهران را افتتاح کرد تا مجبور نباشد فیلم تبلیغاتی روحانی از یک شبکه سراسری پخش شود.

صداوسیما با دولت خاتمی هم رابطه خوبی نداشت؛ در دولت روحانی هم معمولاً همان روند تکرار می‌شود؛ چه اینکه هفته گذشته در یک میزگرد اقتصادی کار‌شناس برنامه به خط‌دهی برنامه انتقاد کرد و گفت صداوسیما‌‌ همان مسیری را تشویق و توصیه می‌کند که موجب مشکلات اقتصادی در حکومت پهلوی شده بود.

پخش کمیسیون برجام، فقط به‌خاطر حضور جلیلی!

صداوسیما سال‌هاست که مامن اصولگرایان شده است؛ در ایام تشکیل کمیسیون برجام صداوسیما تا جایی جلسات کمیسیون را پخش کرد که جلیلی در کمیسیون حضور می‌یافت و با پایان یافتن جلسات برنامه‌ریزی شده جلیلی در آن کمیسیون، پخش برنامه کمیسیون برجام هم متوقف شد تا جلسات بعدی تیم مذاکره که در پاسخ به اظهارات جلیلی بود، پخش نشود.

در سال‌های دولت احمدی‌نژاد با توجه به اینکه تندرو‌ها مسئولیت‌های دولتی داشتند، صداوسیما در برابر انتقاد‌ها مدعی بود که حامی دولت برآمده از رای مردم است. اما از سال ۹۲ رویه این سازمان تغییر ۱۸۰ درجه‌ای کرد و با ادعای اینکه وظیفه رسانه انتقاد سازنده است،‌‌ همان مدیران و سیاستمداران قبلی را این بار با شعار انتقاد از دولت به عنوان کار‌شناس به برنامه‌های مختلف صداوسیما کشاند.

حضور نزدیک سی نفر از مدیران و مجریان و دست اندرکاران صداوسیما در سراسر کشور در لیست‌های اصولگرایی در انتخابات مجلس به خوبی این رابطه متقابل را به تصویر کشیده است.

بعد از انتخابات

در حالی که در بسیاری کشورهای دنیا، رسانه‌ها یکی از پول‌ساز‌ترین صنایع معرفی می‌شوند، در ایران صداوسیما هر سال چشم انتظار دلارهای نفتی دولتی است و روز به روز مخاطبان بیشتری به جای تماشای تولیدات سرافراز، راهی پشت‌بام خانه می‌شوند تا اخبار و سرگرمی را در جایی دیگر جستجو کنند، اما گردانندگان صداوسیما نه دلواپس حقوق کارمندان است و نه دلواپس ریزش مخاطلب، آنها دلواپس این هستند که اکثریت مجلس از دست اصولگرایان خارج شود
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

۷۰ درصد سالمندان کرمان واکسن کرونا تزریق کردند/ اعلام گروه سنی جدید پایان یافتن زمان دریافت واکسن گروه قبلی نیست

تغییر ساعات کاری ادارات استان

پیش‌بینی۲۹۸۰ شعبه اخذ رای در کرمان/تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است

احتمال جهش ویروس کرونا در ایران

کسی که واکسن زده همچنان ناقل ویروس است/ استفاده از ماسک حتی بعد از تزریق واکسن الزامیست

کشف ۳۲ دستگاه چاپ ارز دیجیتال غیرمجاز در سیرجان

هنر کرمان و کرمانی را آنگونه که شایسته ظرفیت های این استان است را به دنیا معرفی کنیم

زمین گیر شدن باند 8 نفره اراذل و اوباش در کرمان

سونامی کالای اساسی در گمرک/ چه کسی دستور رئیس‌جمهور را پس زد؟

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)