کد خبر: ۹۸۲۵
تاریخ انتشار: ۲۱ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سارقان حسابهای بانکی که به شیوه پرسه زنی و با استفاده از پاکت کارت های عابر بانک از حساب شهروندان برداشت می کردند، دستگیر شدند.
مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: سارقان حسابهای بانکی که به شیوه پرسه زنی و با استفاده از پاکت کارت های عابر بانک از حساب شهروندان برداشت می کردند، دستگیر شدند.

به گزارش مرکز اطلاع رسانی پلیس آگاهی تهران بزرگ، در پی مراجعه نماینده حقوقی یکی از بانک های خصوصی به دادسرای ناحیه 16 تهران و طرح شکایت با موضوع برداشت غیرمجاز پول از حساب تعدادی از مشتریان، به دستور بازپرس شعبه چهارم این دادسرا پرونده جهت رسیدگی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

نماینده حقوقی بانک پس از حضور در پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، در اظهاراتش به کارآگاهان بیان کرد که فرد یا افرادی از طریق دسترسی به رمز ورود به حساب های عابربانکی تعدادی از مشتریان این بانک اقدام به برداشت و یا انتقال پول از حساب این افراد داشتند.

براساس این گزارش، با شناسایی تعدادی از مشتریان بانک ها که پول از حساب آنها به صورت غیرمجاز برداشت شده بود، کارآگاهان پایگاه هفتم آگاهی به تحقیق از آنها پرداخته و دریافتند که آنها در طول چند ماه گذشته و به تازگی نسبت به افتتاح حساب و دریافت کارت های عابربانک خود اقدام کرده اند.

همچنین در شرایطی که در پی اظهارات تعدادی از این افراد مبنی بر سرقت کارت های عابر بانک ها به شیوه ، سرقت داخل خودرو تصور اولیه بر آن بود که برداشت پول از حساب ها با استفاده از رمز موجود بر روی کارت های عابر بانک مسروقه صورت گرفته اما در ادامه تحقیقات از سایر مالباختگان نشان داد که برداشت پول از بیشتر حساب ها در شرایطی بوده که از صاحبان حساب ها هیچگونه سرقتی انجام نشده و بعضا این برداشت حساب ها از طریق تلفنی و یا اینترنتی صورت گرفته است .

بنابراین گزارش،با توجه به پیچیدگی پرونده، کارآگاهان با همکاری بانک شاکی اقدام به بررسی دقیق تراکنش مالی حساب های مالباختگان پرداخته و یافتند که از تمامی حساب ها، پول به حساب افرادی دیگر واریز و نهایتا در کمتر چند ساعت نیز برداشت شده است، با شناسایی محل برداشت نهایی پول در برخی از طلافروشی ها و صرافی های شهر تهران ، کارآگاهان به این مراکز تجاری و مالی مراجع ، در بررسی تصاویر بدست آمده از دوربین های مداربسته موفق به شناسایی مردی حدودا 35 ساله شدند که اقدام به خرید سکه و ارز کرده بود.

در ادامه این گزارش آمده است: با بهره گیری از اطلاعات موجود از مجرمین سابقه دار ، کارآگاهان موفق به شناسایی یکی از مجرمین سابقه دار با بیش از 12 فقره سابقه دستگیری به اتهام ارتکاب جرایم مختلف مرتبط با کلاهبرداری، موادمخدر، محکومیت های مالی بنام 'محمد . ت' (36 ساله) شدند که سال گذشته ، پس از پایان دوران محکومیتش از زندان آزاد شده بود که با شناسایی 'محمد . ت' و مخفیگاه وی در شهرک مشیریه شناسایی و نهایتا در مورخه 23دی ماه امسال دستگیر شد، در بازرسی از مخفیگاه متهم ، آنچه توجه کارآگاهان را به خود جلب نمود، لاشه های ی بدست آمده از پاکت های بانکی مخصوص زمان صدور کارت عابربانک متعلق به مالباختگان بود ؟!

*عدم تغییر رمز های درج شده بر روی پاکت ها ، راه ورود به حساب های بانکی
همچنین با انتقال متهم به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ ، تحقیقات در خصوص علت جمع آوری پاکت های بانکی مخصوص صدور کارت های عابربانک در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت .

در ادامه این گزارش نیز متهم که در اعترافات خود از معرفی همدست بنام 'حمید . ن' ( 30 ساله ) به کارآگاهان اشاره کرد و که شب ها به مراه حمید به شعبات بانکی مراجعه و نسبت به جمع آوری پاکت های بانکی (در زمان صدورت کارت های عابربانک ، در قسمت داخلی پاکت ها رمز اول و دوم حساب ها درج می شود ) اقدام داشتیم که پس از جمع آوری پاکت ها، اقدام به بررسی حساب ها از طریق رمز های اول و دوم از روی کارت مبادرت داشتیم که اگر افراد نسبت به تغییر دادن رمزها اقدام داشتندو امکان دسترسی به حساب ها برای ما وجود نداشت، اما اگر رمزها تغییر نکرده بود بلافاصله از طریق تلفن و یا اینترنت نسبت به برداشت پول از حساب ها و واریز پول به حسابی جعلی ( افتتاح حساب با مدارک سرقتی ) انجام و کمتر از چند ساعت نیز نسبت به تبدیل پول به طلا و ارز اقدام می کردیم .

این سارق در ادامه اعترافات خود در خصوص وظیفه 'حمید' در این چرخه ی برداشت غیرمجاز از حساب مشتریان بانکی نیز به کارآگاهان گفت: وظیفه حمید بررسی حساب ها با استفاده از رمزهای بدست آمده از داخل پاکت ها و انتقال پول ها از طریق خدمات تلفنی و یا اینترنتی بانک ها به حساب های جعلی بود که پس از انتقال پول بلافاصله قبل از مسدود شدن حساب های جعلی ، من به صرافی و طلافروشی ها مراجعه و نسبت به برداشت پول از حساب ها اقدام داشتم.

همچنین در ادامه این بازپرسی، سرهنگ کارآگاه شمس الدین میرزکی، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت : با شناسایی دومین متهم پرونده ، 'حمید . ن' نیز در داخل مخفیگاهش در منطقه افسریه دستگیر و به پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل و به صورت کامل تمامی اظهارات همدست خود را تأیید کرد .

سرهنگ شمس الدین میرزکی عنوان کرد: خوشبختانه تعدادی از بانک های کشور با افزایش ضریب ایمنی کارت های صادر شده بگونه ای نسبت به صدور کارت های عابربانک کنند که مشتریان بانک ها مجبور به تغییر رمزهای خود باشند.

وی در ادامه به شهروندان تاکید کرد :پس از دریافت کارت های عابربانک صرفا به قرار دادن رسیدها در داخل سطل های زباله پیش بینی شده در اطراف دستگاهای خودپرداز بسنده نکنید و حتما باید نسبت به معدوم نمودن آنها اقدام شود و همچنین بلافاصله پس از دریافت کارت عابربانک و در کمترین زمان ممکن نسبت به تغییر رمز اول و حتی رمز دوم حساب های خود و محرمانه نگهداشتن این رمزها در نزد خود مبادرت شود.

براساس این گزارش، رئیس پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ گفت: در ادامه رسیدگی به این پرونده و با شناسایی تعداد دیگری از مالباختگان ، قرار قانونی از سوی مقام محترم قضایی صادر و هر دو متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی و شناسایی سایر جرایم ارتکابی در اختیار پایگاه هفتم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفتند. 
برچسب ها: سارق بانک ، سرقت
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فوتی‌های کرونا در استان دو رقمی شد

تردد خودروهای شخصی بین شهرهای استان در پایان هفته جاری ممنوع شد

۳۰۷ فوتی و ۱۸۱۳۳ ابتلای جدید کرونا در کشور

جان پدر کجاستی/ «جان پدر» این بار برای دردانه دختر خواهد سوخت

ربیعی:همه سلایق باید بتوانند کاندیدای خود را در انتخابات داشته باشند /دیپلماسی ایران در وین به خوبی پیش می‌رود

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

برجام مانع از اعمال تحریم‌های غیرهسته‌ای علیه ایران نمی‌شود

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

خط تولید واکسن «برکت» با ظرفیت ماهانه ۳ میلیون دوز آماده شد / به محض تایید وزارت بهداشت، تولید آغاز می‌شود/واکسیناسیون عمومی با واکسن برکت از خرداد ۱۴۰۰

پربازدید ها

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

شاخص آلودگی هوا در کرمان، زرند، انار، راور و فهرج بالاتر از حد مجاز است

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

جریمه یک میلیون تومانی برای سفر در عید فطر

تداوم بخشودگی عوارض کسب و کار در سال جاری/انتظارات اصناف از شورا و شهرداری زیاد نیست/ ضرورت مشارکت اصناف در توسعه مدیریت شهری

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

دو نیروی راهداری و یک پیمانکار در جیرفت به اتهام ارتشاء و مشارکت در پولشویی بازداشت شدند

از نخستین محصول تولید انبوه واکسن ایرانی کرونا به نام "کوو ایران برکت فردا رونمایی می‌شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)