کد خبر: ۹۸۵۲
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۸:۴۸
ارسال به دوستان
ذخیره
گزارشی از جمع‌آوری بنرهای تبلیغاتی هاشمی رفسنجانی از سطح پایتخت
محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور: «ما نمی‌دانیم آنهایی که تبلیغات آقای هاشمی را پاره کرده‌اند اصول‌گرا هستند یا خودسر، تبلیغات اصول‌گرایان را کسی پاره نکرده ولی حتی عکس امام هم در روز 22 بهمن پاره شد!»
ماراتن تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری درحالی از روز 22 بهمن شروع شد و در همین‌ روز و در ساعت‌های اولیه آغاز راهپیمایی 22 بهمن، بنرهای تبلیغاتی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی جمع‌آوری و تعدادی از اعضای ستاد او دستگیر شدند؛ گرچه هنوز مشخص نشده که این اقدام توسط چه کسانی سازماندهی شده است. جالب اینکه در تمام طول مسیر راهپیمایی، تبلیغات ائتلاف اصول‌گرایان بدون هیچ دست‌درازی‌ای باقی ‌ماند. محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور به «وقایع اتفاقیه» می‌گوید: «ما نمی‌دانیم آنهایی که تبلیغات آقای هاشمی را پاره کرده‌اند اصول‌گرا هستند یا خودسر، تبلیغات اصول‌گرایان را کسی پاره نکرده ولی حتی عکس امام هم در روز 22 بهمن پاره شد!»

یک بام و دو هوا! 
اولین ساعت‌های روز 22 بهمن، وقتی مردم آهسته آهسته در مسیرهای راهپیمایی قرار می‌گرفتند، تمامی بنرهای فهرست خبرگان ٩٤ که حاوی تصویر رهبرمعظم انقلاب، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، رئیس‌جمهوری و یادگار امام خمینی(ره) بود، از مسیرهای راهپیمایی جمع‌آوری شد. این بنرها گرچه حاوی عکس آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی بود، اما بر اصل شرکت در انتخابات با استفاده از آیات قرآن و تصاویر شخصیت‌های نظام تأکید داشت. این در حالی است که تبلیغات وسیع اصول‌گرایان با پوسترهای زرد رنگ در این روز، بسیار چشمگیر بود. جالب اینکه هنوز زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی شروع نشده است. 

براساس ماده ۲۳ آیین‌نامه اجرائی قانون انتخابات مجلس خبرگان رهبری، فعالیت‌های تبلیغاتی نامزدهای انتخابات سراسری پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری از بامداد روز پنجشنبه  ۲۲ بهمن آغاز و در ساعت هشت صبح روز پنجشنبه شش اسفند، یعنی ۲۴ ساعت قبل از شروع اخذ رأی پایان می‌یابد. 

دبیر انتخابات کشور، علی پورعلی مطلق پیش‌تر درباره زمان تبلیغات انتخابات مجلس شورای اسلامی گفته بود: «زمان تبلیغات برای داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی نیز از 29 بهمن تا پنج اسفند به مدت یک هفته تعیین شده است.» با این تفاسیر به نظر می‌رسد با یک کار قانونی برخوردی خلاف قانون صورت گرفته است. 

نامه ستاد مردمی هاشمی‌رفسنجانی به وزارت کشور
بعد از این اتفاق، ستاد مردمی آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در نامه‌ای به وزیر کشور خواستار روشن‌شدن علت اقدامات برخی نیروها در جمع‌آوری بنرهای قانونی این ستاد در ٢٢ بهمن و دستگیری چندساعته تعدادی از جوانان همکار ستاد شد. در متن این نامه آمده است: «به اطلاع می‌رساند در نخستین ساعات بامداد مورخه 22 بهمن 1394 و پس از آغاز مهلت قانونی تبلیغات انتخابات مجلس خبرگان رهبری، تمامی بنرهای انتخاباتی این ستاد که شامل آیه‌ای از قرآن کریم، تصاویر رهبر انقلاب، ریاست‌جمهوری، یادگار امام‌(ره)، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و سخنی از امام خمینی‌(ره) بود، بدون اطلاع و ارائه حکم قضائی توسط برخی افراد جمع‌آوری شده و تعدادی از همکاران این ستاد به دلیل توزیع بروشورهای این ستاد دستگیر و بروشورها نیز توقیف شدند که البته افراد دستگیر شده با مساعدت مسئولان در چند ساعت آزاد شدند.»

این ستاد در ادامه اضافه می‌کند: «بنابراین با توجه به آنکه اقدامات صورت‌گرفته توسط این ستاد به‌طور کامل در چارچوب قوانین و مقررات بوده، خواهشمند است نسبت به بررسی و روشن‌شدن دلیل این  اقدامات، مستردکردن بنرها و بروشورهای این ستاد دستورهای لازم را مبذول فرمایید.»

آفرین بر اصلاح‌طلبان که این کار را نمی‌کنند
محمدحسین مقیمی، معاون سیاسی وزیر کشور شاید یکی از بهترین کسانی باشد که می‌شود درباره این واقعه به سراغش رفت. گرچه به گفته خودش هنوز خبری درباره این واقعه نشنیده است اما معتقد است کسانی که بخواهند چنین خودسری‌هایی انجام دهند، کاری به حرف دیگران ندارند و کار خودشان را انجام می‌دهند.

او درباره برخوردی که با چنین افراد از سوی وزارت کشور می‌شود، می‌گوید: «وزارت کشور این افراد را به دستگاه قضائی معرفی می‌کند و دستگاه قضائی هم با آنها برخورد می‌کند. ما درباره همه متخلفان این کار را انجام می‌دهیم. ما به عنوان یک نهاد قانونی و به عنوان مسئولان وزارت کشور باید چنین کاری را انجام دهیم و باید برایمان تفاوتی نداشته باشد که چه‌کسی مورد این هجمه قرار گرفته است. من به فرمانداری می‌گویم، حتما پیگیر این موضوع شود.»

مقیمی معتقد است: اتفاقا این رفتارها نتیجه معکوس دارد و تبلیغات خوبی برای آیت‌الله خواهد بود: «اتفاقا به نظر من کسانی که این کار را انجام می‌دهند عقلشان نمی‌رسد، چون هرچقدر این کار را تکرار کنند اتفاقا تبلیغی است برای ایشان، آن‌هم تبلیغات ارزان‌قیمت!»

چرا تبلیغات اصول‌گرایان را پاره نکردند؟ 
«البته در راهپیمایی چنین اتفاقی طبیعی است. این افراد وقتی دورهم جمع می‌شوند، کارشان همین است. اتفاقا جالب است که سرتاسر خیابان تبلیغات اصول‌گرایان بود ولی کسی کاری به آن تبلیغات نداشت.»

او ادامه می‌دهد: «آفرین بر اصلاح‌طلبان که تبلیغات کسی را پایین نمی‌کشند! ما نمی‌دانیم آنهایی که تبلیغات آقای هاشمی را جمع کرده‌اند اصول‌گرا هستند یا خودسر. تبلیغات اصول‌گرایان را کسی پاره نکرده ولی حتی عکس امام هم در 22 بهمن پاره شده است. سؤال این است که این کارها، کار چه کسانی است؟»

مقیمی ادامه می‌دهد: «تمام خیابان‌های مسیر راهپیمایی تبلیغات اصول‌گرایان بود. اصلاح‌طلبان اگر مخالف اصول‌گرایان بودند باید بخشی از تبلیغات آنها را پاره می‌کردند ولی چنین نکردند. حالا باید از اصول‌گرایان پرسید آیا این تبلیغات را شما پاره کرده‌اید؟ آیا شما با کسی که تصویرش در سطح شهر جمع شده، مخالفید؟»آنچه به نظر می‌رسد اینکه همیشه پای خودسرها در میان است. کسانی که معلوم نیست وابسته به کجا هستند و از چه کسانی خط می‌گیرند اما در مهم‌ترین وقایع اتفاق افتاده، حضوری فعال دارند!
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

مرعشی رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

۷۰ درصد سالمندان کرمان واکسن کرونا تزریق کردند/ اعلام گروه سنی جدید پایان یافتن زمان دریافت واکسن گروه قبلی نیست

تغییر ساعات کاری ادارات استان

پیش‌بینی۲۹۸۰ شعبه اخذ رای در کرمان/تعداد شورای اسلامی شهر در کرمان شامل ۸۴ شهر با ۴۴۰ کرسی است

احتمال جهش ویروس کرونا در ایران

کسی که واکسن زده همچنان ناقل ویروس است/ استفاده از ماسک حتی بعد از تزریق واکسن الزامیست

کشف ۳۲ دستگاه چاپ ارز دیجیتال غیرمجاز در سیرجان

هنر کرمان و کرمانی را آنگونه که شایسته ظرفیت های این استان است را به دنیا معرفی کنیم

زمین گیر شدن باند 8 نفره اراذل و اوباش در کرمان

سونامی کالای اساسی در گمرک/ چه کسی دستور رئیس‌جمهور را پس زد؟

پربازدید ها

طرح تشکیل استان کرمان جنوبی اعلام وصول شد

جهانگیری اعضای شورای راهبری ستاد انتخاباتی‌اش را انتخاب کرد

جهانگیری گزینه موردتوافق است/حذف رقیب آینده سیاسی کشور را تباه می‌کند

اصلاح طلبان بین لاریجانی و جهانگیری به چه کسی رای می‌دهند؟ / لاریجانی محتمل‌تر است

اسرائیل، لبنان را هدف قرار داد / پایان جنگ تا ۴۸ ساعت دیگر؟

مسیح مهاجری: ۶ نامزد نظامی که ثبت نام کرده اند، شانسی برای رای‌آوردن ندارند / از میان معمم ها نیز فقط صلاحیت یکی از آنها تایید خواهد شد / سروسامان دادن به وضعیت کنونی از عهده افرادی که ثبت‌نام کرده‌اند برنمی‌آید؛ اما اگر تمام افراد و دستگاه‌ها به حق قانونی خود قانع باشند، مشکلات حل خواهند شد

۶ خرداد، زمان اعلام اسامی نامزهای تایید صلاحیت شده انتخابات ریاست جمهوری

مرعشی رییس شورای سیاست‌گذاری ستاد انتخاباتی جهانگیری شد

جهانگیری از روحانی درخواست مرخصی کرد

واکنش اتریش به لغو سفر ظریف: این اقدام ظریف هیچ تغییری در روابط سنتی خوب بین دو کشور و روند مذاکرات ایجاد نمی ‌کند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)

در کرمان کمبود کود شیمیایی داریم/هزار تن کرک در استان کرمان تولید می‌شود   (۲ نظر)