کد خبر: ۹۸۷۷
تاریخ انتشار: ۲۴ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۱:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کارآفرینان نخبگان جامعه هستند، خاطرنشان کرد: تنها راه حل مشکل اشتغال در کشور فعالیت های کارآفرینان است.
معاون اول رئیس جمهور با تأکید بر اینکه کارآفرینان نخبگان جامعه هستند، خاطرنشان کرد: تنها راه‌حل مشکل اشتغال در کشور فعالیت‌های کارآفرینان است.

به گزارش ایسنا، اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور صبح امروز (شنبه) در جشنواره ملی «امتنان از کارآفرینان برتر کشور» که در وزارت کار رفاه و امور جتماعی برگزار باشد با تقدیر از حضور مردم در راهپیمایی 22 بهمن، خاطرنشان کرد: مردم در راهپیمایی 22بهمن در سراسر کشور سنگ تمام گذاشتند و حضور خوب و معناداری از خود نشان دادند.

وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران برای دستیابی ملت ایران به خواسته‌های تاریخی خود یعنی «استقلال‌، آزادی و پیشرفت» اتفاق افتاد، اظهار کرد: حاصل خواسته‌های مردم در جمهوری اسلامی متبلور شده است و امیدواریم که روز به روز به این آرمان‌ها نزدیک‌تر شویم.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه ایران علاوه بر فرصت‌های مادی که در اختیار دارد از فرصت‌های معنوی بسیاری برخوردار است، خاطرنشان کرد: حضور مردم در صحنه‌های مختلف از جمله راهپیمایی‌ها و انتخابات‌های پیش‌رو فرصتی است که برای از بین بردن تهدیدات در اختیار مسئولان قرار می‌گیرد و مسئولان نیز باید هنر استفاده از این فرصت‌ها را داشته باشند.

وی گفت: دولتی قوی است که بتواند خلاقیت‌های موجود را کشف کند و از آنها بهره‌برداری نماید.

جهانگیری با تأکید بر اینکه کارآفرینی یکی دیگر از فرصت‌ها و موهباتی است که دولت در اختیار دارد، افزود: مهمترین ویژگی کارآفرین نسبت به دیگران در ریسک‌پذیری و خلاقیت اوست. کارآفرین از شکست نمی‌ترسد و با ریسک‌پذیری که دارد برای کسب موفقیت تلاش می‌کند.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه امروز اشتغال دغدغه جدی جامعه و مسئولان ایران است، خاطرنشان کرد: مشکل اشتغال همواره در طول دو سه دهه اخیر جزو مسائل اصلی کشور بوده با این تفاوت که در هر مقطعی کمیت و کیفیت اشتغال مورد نیاز متفاوت بوده است.

وی با اشاره به رابطه میان افزایش تحصیلات جوانان و میزان بیکاری در جامعه، خاطرنشان کرد: همواره به میزانی که تحصیلات و مهارت‌ها و همچنین سطح جوان جامعه بالا می‌رود کشور با تقاضاهای جدیدی در کنار تقاضاهایی برای رفاه مواجه می‌شود.

جهانگیری با تأکید بر اینکه مردم تأکید جدی به رشد اقتصادی کشور دارند، خاطرنشان کرد: مقام معظم رهبری نیز با توجه به این خواسته مردم در چشم‌انداز بیست‌ساله کشور موکداً اصرار کرده‌اند که ایران باید به قدرت اول منطقه تبدیل شود.

معاون اول رئیس جمهور با بیان اینکه بهترین پاسخگو برای بیکاری در کشور کارآفرینی است، اظهار کرد: باید فرصتی برای جوانان تحصیلکرده ایجاد شود که به جای تقاضای کار در سازمان‌های دولتی نه تنها خود مشغول به کار شوند بلکه اقدام به کارآفرینی نیز انجام دهند و تعداد دیگری از جوانان را وارد کار کنند.

وی تأکید کرد: کارآفرینان نخبگان جامعه هستند و به همین جهت است که کارآفرینی می‌تواند در تحرک اقتصادی کشور موثر باشد.

معاون اول رئیس جمهور با اشاره به حمایت‌های دولت از کارآفرینان، خاطرنشان کرد: یکی از جهت‌گیری‌های اصلی اقتصاد مقاومتی مردمی کردن اقتصاد و اقتصاد دانش‌بنیان که همان کارآفرینی است، محسوب می‌شود. در همین راستا دولت همواره از کارآفرینان دانش‌بنیان حمایت کرده و در آینده نیز حمایت خواهد کرد.

جهانگیری در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به شرایط به وجود آمده در پسابرجام در جامعه، اظهار کرد: پس از برجام شرایط خوبی در جامعه به ویژه برای کارآفرینان نسبت به گذشته ایجاد شده است. ایجاد شرایط مناسب برای جابجایی پول، رفع محدودیت‌های فعالیت‌های پیش‌تاز توسعه و فعالیت‌های اقتصادی از جمله موضوع بیمه و حمل و نقل، امکان تأمین مالی از منابع خارجی و همچنین افزایش صدور نفت از فرصت‌های فراهم شده در دوران پسابرجام است.

وی با اشاره به افزایش روزانه صادرات نفت در کشور خاطرنشان کرد: در روزهای پسابرجام روز به روز میزان صادرات نفت کشور افزایش می‌یابد. و این به گونه‌ای است که امروز میزان صادرات نفت ما به حدود یک میلیون و 300 هزار بشکه در روز رسیده است. معتقدیم که ایران باید به حرکت در مسیر خود ادامه دهد و سهم خود را از بازارهای بین‌المللی نفت کسب کند.

جهانگیری با تأکید بر اینکه در دوران پسابرجام حتماً دولت مواظبت می‌کند که لطمه‌ای به تولید و اقتصاد کشور وارد نشود، خاطرنشان کرد: باید از تولید داخل کشور حمایت کنیم و مواظب باشیم که به هیچ وجه بازارهای داخلی در اختیار خارجی‌ها قرار نگیرد. همچنین باید با برنامه‌ریزی خود به گونه‌ای عمل کنیم که منابع حاصل در این دوران در اولویت‌های کشور هزینه شود.

معاون اول رئیس جمهور در پایان با تأکید بر اینکه هدف از انجام کارهای بزرگ در دولت اشتغال نیست و فقط کارهای کارآفرینی می‌تواند مشکل اشتغال کشور را حل کند، اظهار کرد: امیدواریم با بهبود فضای کسب و کار و اجرای برجام نیروی جوان و تحصیلکرده و کارآفرین کشور خود را آماده کنند تا با حمایت‌های نظام بانکی و دولت وارد فعالیت‌های اقتصادی شوند.

معاون اول رئیس جمهور همچنین از نمایشگاه دستاوردهای و فعالیت‌های کارآفرینان کشور بازدید کرد.
برچسب ها: جهانگیری ، اشتغال
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

جبهه اصلاحلات در چالش با براندازان است

مشکل ما با اصولگرایان بر سر نامزد انتخابات نیست/اصولگرایان دچار تشتت هستند

۴ واکسنی که در ایران تزریق می‌شوند چه خصوصیاتی دارند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

با توجه به توافقات اولیه، به زودی حجم قابل توجهی از واکسن کرونا چینی وارد کشور می‌شود

واکسن برای همه وجود دارد/ ایمنی و پوشش لازم دو هفته بعد از تزریق نوبت دوم اتفاق می‌افتد

استاندار کرمان: داوطلب دریافت این واکسن ایرانی – کوبایی می‌شوم

روحانی: کرونا را دستمایه مسائل سیاسی و انتخاباتی قرار ندهیم/ به روند عبور پیک چهارم کرونا رسیده‌ایم/ بهترین واکسن اولین واکسن است

ره‌پیک، قائم مقام دبیر شورای نگهبان: در رسیدگی به صلاحیت‌ نامزدهای ریاست جمهوری، به برنامه‌ آنها هم توجه می کنیم / این حق قانونی شورای نگهبان است که حتی بعد از تایید صلاحیت نامزدها، در صلاحیت آنها تجدیدنظر کند / هیچ داوطلبی با شورای نگهبان رایزنی نکرده

آیت الله سیستانی مبلغ فطریه اعلام کرد

پربازدید ها

انتقاد سیدحسن خمینی از محدودیت‌های اعمال شده برای حضور نامزد‌ها در انتخابات ریاست جمهوری

نامزدی رئیسی قطعی شده است؟

اصولگرایان محترم! جرات دارید اعلام کنید وضع دین‌داری چگونه شده؟

مذاکرات وین برای چانه‌زنی نیست/ فضای مذاکرات کُند اما مثبت است/ضرورتی به گفت وگوی مستقیم یا غیرمستقیم با آمریکا نیست/ ایران هرگز در خصوص امنیت ملی خود با هیچ کسی مذاکره نمی کند

مذاکرات وین درباره برجام فردا ازسرگرفته می‌شود

هشدار تاریخی امام خمینی(ره) به دخالت مجتهدین در انتخابات

جزییات جدید مذاکرات ایران و عربستان در بغداد/ ریاض برای دور دوم مذاکرات با تهران، عجله دارد/هیئت سعودی به ایرانی‌ها گفته برخلاف تصورات، بن سلمان وهابی نیست و شیعیان را تقبیح نمی‌کند / عربستان به ایران اعلام کرده که قصد ندارد روابط با اسرائیل را عادی سازی کند

احتمالا جهانگیری به عنوان گزینه اصلی اطلاح‌طلبان در انتخابات معرفی شود

ظریف روز یکشنبه برای توضیح درباره فایل صوتی منتشر شده به مجلس می رود

رهبر انقلاب: فلسطین مهم‌ترین و زنده‌ترین موضوع مشترک میان کشورهای اسلامی است

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)