کد خبر: ۹۹۲۰
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۳
ارسال به دوستان
ذخیره
سیدهادی خامنه‌ای:
حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای می‌گوید پیروزی الزاما در این خلاصه نمی‌شود که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان در مجلس باشند و رای بیاورند، به نظر من پیروزی این است که ما بتوانیم خود را به مردم خوب بشناسانیم و به آنها بگوییم که در کشور چه می‌گذرد.
این نماینده مجلس ششم همچنین معتقد است مواضع همه اصلاح‌طلبان با هم یکی نیست پس قطعا شخصی مثل علی مطهری در لیست اصلاح‌طلبان جا دارد.

حجت‌الاسلام سیدهادی خامنه‌ای با حضور در خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)-، با تاکید بر حضور گسترده اصلاح‌طلبان در انتخابات هفتم اسفندماه اظهار کرد: سعی و کوشش اصلاح‌طلبان مبنی بر اینکه ما به هر قیمتی در انتخابات شرکت می‌کنیم ثابت می‌کند ما درون نظام هستیم و برخلاف نظر و آرزوی آنها از نظام جدا نمی‌شویم.

خامنه‌ای با اشاره به رد صلاحیت‌ کاندیداهای اصلاح‌طلب تصریح کرد: پس از این ماجرا، ناامیدی امری طبیعی است چرا که وقتی یک عده‌ برای برنامه‌ای از چند سال قبل خود را آماده می‌کنند و ناگهان مانعی این وسط جلوی همه کارهایشان را می‌گیرد طبیعتا انسان دچار ناامیدی می‌شود.

این نماینده مجلس ششم با بیان اینکه در کارهایی که باید با نیت خدایی و تکلیف الهی صورت گیرد همان طور که همه گفته‌اند ناامیدی نباید جایی داشته باشد، افزود: ناامیدی مربوط به زمانی است که از نتایج مایوس باشیم، در حالی که ما مایوس نیستیم و معتقدیم هر قدمی که بر می‌داریم چه به ظاهر موفق و چه ناموفق در پیشگاه خداوند محاسباتی روی آن می‌شود و این موضوع بیشتر به نیت‌ها مربوط است، بنابراین ما در هیچ شرایطی شکست نمی‌خوریم.

وی ادامه داد: در هر حال من معتقدم که ما پیروز می‌شویم و پیروزی الزاما در این خلاصه نمی‌شود که تعداد زیادی از اصلاح‌طلبان در مجلس باشند و رای بیاورند، به نظر من پیروزی این است که ما بتوانیم خود را به مردم خوب بشناسانیم و به آنها بگوییم که در کشور چه می‌گذرد. همین که با آنها بتوانیم این زمینه را خوب به بحث بگذاریم در عمل اتفاق مهمی است.

خامنه‌ای با بیان اینکه این کار را جز صحنه انتخابات اگر می‌خواستیم جای دیگری انجام دهیم باید صدها و هزاران سخنرانی در سرتاسر کشور می‌گذاشتیم، خاطرنشان کرد: اما شما می‌بینید در عرض مدت یک ماه چیزهایی برای مردم روشن شده که قبلا تا این حد روشن نبوده است.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام ادامه داد: رد صلاحیت کردن افرادی صالح که من بعضی از آنها را می‌شناسم و تعدادی از آنها خدمتگزار این جامعه بوده‌اند و هستند همان طور که برنامه‌ریزان را از این اتفاق خسته و ناامید می‌کند قطعا مردم هم متاثر می‌شوند، توصیه من به تمام کسانی که ناامید شده‌اند این است که ما علی‌رغم اینکه باید مقابل این پدیده‌ متاثر شویم اما نتیجه این تاثر نباید ناامیدی باشد، نتیجه این تاثر باید این باشد که ما فعالیت‌های خود را در زمینه بالا بردن سطح فکر و آگاهی مردم افزایش دهیم.

خامنه‌ای با تاکید بر این که منشا اصلی همه مشکلات جهل است، خاطرنشان کرد: جهل ریشه تمام بدبختی‌ها است و ما باید این جهل را ریشه‌کن کنیم .

این نماینده مجلس ششم در پاسخ به سوالی مبنی بر اینکه پس از رد صلاحیت نیروهای درجه یک اصلاح‌طلب و جایگزینی آنها با نیروهای درجه دو و یا سه چقدر احتمال می‌دهید افرادی که پایبند به گفتمان اصلاح‌طلبی نیستند با نردبان اصلاحات بالا بیایند، گفت: اگر بخواهیم بدبینانه به این موضوع نگاه کنیم احتمال چنین اتفاقی وجود دارد، البته کسانی که در کمیته انتخابات اصلاح‌طلبان نام‌نویسی می‌کنند میثاق نامه‌ای را هم امضاء کرده‌اند، اما در عین حال اینها با کسانی که سالها خودشان راه و رسم اصلاحات را انتخاب کرده‌اند خیلی تفاوت دارند.

وی عنوان کرد: وقتی دست ما به درجه یک‌هایمان نمی‌رسد قاعدتا درجه دوها را انتخاب می‌کنیم و این کاری عقلایی است، اما عمل به تعهدات هم امری نسبی است، چرا که در مجلس شورای اسلامی بیشتر مباحث قانونی مطرح است و مسائل هم غالبا تخصصی است.

خامنه‌ای با اشاره به اینکه به طور مثال موضوعات اقتصادی بیشتر تخصصی هستند، افزود: فرقی نمی‌کند که در این موضوع نماینده مربوط به کدام سمت باشد یا مثلا در مباحث آموزشی تصمیم گرفتن برای این که کنکور حذف شود یا نه خیلی ربطی به جناح و گروه سیاسی نماینده ندارد. مقدار زیادی از قوانین در مجلس شورای اسلامی به این شکل است؛ اما بعضی از قوانین جنبه‌های دیگری هم دارد و آنجاست که جهت‌گیری‌های سیاسی هم اثرگذار خواهد بود.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام خاطرنشان کرد: کسانی که به عنوان انتخاب دوم یا سوم اصلاح طلبان در لیست‌ها می‌روند سعی می‌شود تا حتی‌المقدور در آزمون و معیارهای صلاحیتی تعیین شده نمره بالایی بگیرند.

وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر اینکه ائتلاف نهایی اصلاح طلبان و حامیان دولت را چقدر محتمل می‌دانید، گفت: قرار بر این نیست که ما مجلسی داشته باشیم که با یک دولت مخالفت نکند، انتقاد از دولت و اصلاح قوانین وظیفه مجلس است اما ایرادگیری‌های بی‌خود و سنگ‌اندازی نباید در مجلس باشد که متاسفانه در این دوره مجلس نسبت به دولت یازدهم این مسائل وجود داشت؛ چندین وزیر جابه‌جا شد و چند وزیر خوب هم صرفا به خاطر لجاجت و دسته‌بندی‌های جناحی رای نیاوردند.

خامنه‌ای تاکید کرد: باید نمایندگان دلسوز، متعهد و کاردان وارد مجلس شوند نه کسانی که اصلا نمی‌دانند در مجلس باید چه کار کنند و از چهار سال سه سال آن را به بطالت بگذارانند و یک سال آخر تازه کار را یاد بگیرند، اگر چنین افرادی وارد مجلس شوند ظلم به مردم است.

این نماینده مجلس ششم با بیان این که نماینده باید کاردان و دلسوز باشد، عنوان کرد: نماینده نباید بخشی‌نگر باشد و تنها به استان و یا شهرستان خود فکر کند، چرا که وقتی یک نماینده وارد مجلس می‌شود نماینده همه مردم ایران محسوب است، هم در قوانین و هم در موضع‌گیری و نطق‌ها.

وی گفت: به نظر من نماینده باید کسی باشد که علم و دانش لازم را داشته باشد و برای خودش و دوستانش کیسه گشادی ندوخته باشد، اگر چنین نمایندگانی از هر جناحی وارد مجلس شوند اتفاق خوبی است.

خامنه‌ای در پاسخ به این سوال که آیا با این توصیفاتی که کردید آقای علی مطهری در لیست اصلاح‌طلبان جای دارد، گفت: بله ایشان شاید همه مواضعی که اصلاح‌طلبان دارند نداشته باشد، اما آیا مواضع همه اصلاح‌طلبان با همه یکی است.

وی یادآور شد: من با بسیاری از مواضعی که برخی به نام اصلاح طلبی ارایه می‌کنند مخالفم، مثلا در برخورد با مسائلی مثل سوریه، لبنان و فلسطین برخی حرف‌هایی را می‌زنند که من به عنوان یک اصلاح طلب آنها را اصلا قبول ندارم.

دبیرکل مجمع نیروهای خط امام با تاکید بر این که هر دولتی در جمهوری اسلامی موظف است که به سوریه، فلسطین، لبنان و غزه کمک کند، خاطرنشان کرد: دلیل این کار هم مشخص است، ما امنیت خود را وصل به فلسطین، غزه و لبنان می‌دانیم، اگر آنجا ناامن شود و دشمن در آنجا پیشرفت کند ما هم به خطر می‌افتیم، پس عقل ما به ما می‌گوید که از نان شب خود بزنیم و به آنجا کمک کنیم. این منطق کجا و آن منطقی که می‌گوید چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است کجاست؟.

وی با اشاره به این که آینده و سرنوشت ما به این کشورها وابسته است، گفت: این را همه نمی‌فهمند، اما کسانی که دستشان در کار است و با سیاست و مسائل خاورمیانه در ارتباط هستند می فهمند که این حرف، حرف درستی است.

خامنه‌ای ادامه داد: وقتی یک انسان گرفتار است ما باید به او کمک کنیم، به خصوص اگر آن انسان فردی مسلمان باشد.

این نماینده مجلس ششم با تاکید بر این که اینها مواضعی است که من به عنوان یک اصلاح طلب با سابقه دارم، گفت: برخی حرفهای دیگری می‌زنند که من معتقدم اینها حرفهای اصلاح طلبی نیست، چراکه کسی که اصلاح طلب است باید در جهت منافع نظام حرکت کند.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

یک اپیدمیولوژی درباره عواقب واکسن‌هراسی توضیح داد

هیچ یک از واکسن های موجود فعلی در مقابله با کرونا به صورت ۱۰۰ درصدی پاسخگو نیستند

۶۰ میلیارد کلاھبرداری از طریق جعل سند زمین و املاک

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

واکسیناسیون دانش آموزان رفسنجانی آغاز شد

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

سرانه یارانه پنهان هر ایرانی یک میلیون و ۳۵۰ هزار تومان در ماه/ ۱۰ میلیون نفر نباید یارانه بگیرند

پربازدید ها

آنچه ما را تهدید می‌کند تهدید هویتی است

ریاست جبلی بر رسانه ملی قطعی شده است؟

دارند نام هاشمی را از تاریخ دفاع مقدس پاک می‌کنند

امیرعبداللهیان خطاب به بورل: مذاکرات را از سر خواهیم گرفت / اتلاف وقت نمی‌کنیم / اگر دیگران به تعهدات خودشان برگردند، ما نیز آمادگی داریم اقدامات جبرانی خود را متوقف کنیم

هنوز تفاوتی با دولت روحانی حس نکردیم/ مظلوم نمایی ترفندی برای فرار از پاسخگویی

هاشم امانی از اعضای باسابقه حزب موتلفه اسلامی درگذشت

پر بحث

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

حذف علی لاریجانی از انتخابات ریاست‌جمهوری   (۳ نظر)

در انتخابات 1400 شرکت کنیم حتی اگر شکست بخوریم/ تحریم‌های اقتصادی آمریکا، به رای آوردن جریان اصولگرایی کمک می‌کند/نواصولگرایان دارند از تاکتیک های اصلاح طلبان استفاده می‌کنند/ حذف رقیب برای آینده انقلاب اسلامی، آفت بد و خطرناکی است   (۲ نظر)

گردشگری فرصتی است که اگر از دست برود دیگر به دست نمی‌آید+ ویدئوی کامل گفت‌وگو   (۲ نظر)

از شانس بالای شعرباف و سالاری تا احتمال انصراف قاری قرآن/ شورای شهر موضوع فقدان 9 سال سابقه مدیریت میانی شعرباف را چگونه حل و فصل می‌کند؟   (۲ نظر)

دوست داشتم و دارم قاسم بدون پسوند یا پیشوندی باشم/ من اگر سلاح به دست گرفته‌ام برای ایستادن در مقابل آدمکشان است نه برای آدم کشتن/ در چشمان خود نمک می ریزم که پلک‌هایم جرأت بر هم آمدن نداشته باشــد تا نکند در غفلت من آن طفل بی‌پناه را سر ببرند   (۱ نظر)

ببینید| فیلم آخرین حضور سردار سلیمانی در دفتر کار خود سه روز قبل از شهادت   (۱ نظر)

بیانیه علی لاریجانی پس از ردصلاحیت   (۱ نظر)

پرطرفدارترین ها

بسیج دانشجوئی: از مدیران انقلابی، جهادی استفاده شود و نه مدیران لیبرال/ اصولگرایان به سمت مجید دوستعلی شیفت کردند؟   ( نظر)

تا ثانیه‌ای که امضای من اعتبار دارد از جدیت کارم کم نخواهم کرد   ( نظر)

در فضای مجازی هر روز یک نفر استاندار کرمان می‌شود / از افزایش شانس سردار معروفی تا احتمال رو شدن یک گزینه جدید در دقیقه 90   ( نظر)