کد خبر: ۹۹۵۷
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۴۴
ارسال به دوستان
ذخیره
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس خبرگان گفت: مجلس خبرگان در وقت لازم رهبر جامعه را که به تعبیر مقام معظم رهبری کلید نظام به دست اوست را تعیین می‌کند.
دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با اشاره به اهمیت جایگاه مجلس خبرگان گفت: مجلس خبرگان در وقت لازم رهبر جامعه را که به تعبیر مقام معظم رهبری کلید نظام به دست اوست را تعیین می‌کند.

به گزارش خبرگزاری فارس، آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز و کاندیدای مجلس خبرگان رهبری در نطق تبلیغاتی در شبکه تهران با اشاره به اهمیت مجلس خبرگان رهبری اظهار داشت: این خبرگان است که در وقت لازم رهبر را تعیین می‌کند و به تعبیر مقام معظم رهبری کلید نظام دست رهبری است.

آیت‌الله موحدی کرمانی تصریح کرد: برای مردم مسئله رهبری مورد اطمینان و آرامش قرار می‌گیرد چون مخالفان گاهی می‌گویند در نظام اسلامی ولی فقیه و رهبری در راس است و کسی هم نیست که مواخذه کند که چرا چنین و چنان کردی و آن وقت شبهه دیکتاتوری را مطرح می‌کنند در حالی که این اشتباه و تصور غلطی است.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با اشاره به حضور 90 نفر از علمای تراز اول کشور در مجلس خبرگان افزود: یکی از وظایف این مجلس این است که ببینند آیا شرایط رهبری محفوظ مانده یا خیر لذا وقتی 90 عالم با نظارت بر بقای شرایط تایید کنند که ولی فقیه عالم، عادل، شجاع، مدیر و مدبر است، به مردم آرامش می‌دهند که انسانی شایسته در راس امور قرار دارد و این یکی از برکات خبرگان است.

وی با اشاره به دو نکته مورد تاکید مقام معظم رهبری درباره حضور حداکثری در انتخابات و انتخاب اصلح خاطرنشان کرد: وقتی حضور مردم در پای صندوق‌ها گسترده باشد این مسئله قدرت نظام را بالا می‌برد و دشمن می‌فهمد این کشور نظامش با مردم پیوند خورده و وقتی این قدرت را ببیند دیگر جرات نمی‌کند.

آیت‌الله موحدی کرمانی حضور مردم در انتخابات را در راستای قدرتمند کردن نظام و افزایش امنیت و عزت آن دانست و گفت: کسانی که نظام را قبول ندارند بالاخره در این کشور زندگی می‌کنند و به عزت و  امنیت آن پایبند هستند.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با تاکید براینکه به دلیل حضور مردم ایران در کمال امنیت قرار دارد یادآور شد: این در حالی است که ما می‌بینیم در دنیا و سایر کشورها چه شرایط هرج و مرج و ناامنی وجود دارد و داعش و امثال آن چه کار می‌کنند لذا بقای امنیت فعلی در گرو شرکت مردم است.

وی با اشاره به لزوم انتخاب اصلح تصریح کرد: افراد صالح که از سوی شورای نگهبان تعیین شده‌اند زیاد هستند اما کافی نیست و مردم باید دست به انتخاب اصلح بزنند و به کسانی رای دهند که به ولایت پایبند باشند.

آیت‌الله موحدی کرمانی با اشاره به مسئله نفوذ یادآور شد: رهبر انقلاب فرمودند که آمریکا در صدد نفوذ سیاسی، اقتصادی و از همه مهم‌تر فرهنگی است و تصریح کردند که آمریکا می‌خواهد در مراکز قدرت ما نفوذ کند لذا مجلس و خبرگان از مراکز قدرت نظام محسوب می‌شوند که باید در انتخاب نمایندگان آن دقت کرد.

کاندیدای مجلس خبرگان رهبری با تاکید براینکه باور کنید آمریکا نمی‌خواهد دست از ایران و دشمنی با اسلام بردارد افزود: کسانی که در مجلس خبرگان حاضر می‌شوند باید افرادی آگاه باشند که توطئه‌ها را بشناسند و از این رو مسئولیت بسیار سنگین است.

وی ادامه داد: کسانی هم که پای صندوق‌های رای می‌آیند باید بدانند هر رای باعث به وجود آمدن مجلس می‌شود؛ البته رهبر انقلاب کار را آسان کردند و گفتند شما به لیستی که توسط افراد مومن، متدین و انقلابی تهیه شده اعتماد کنید.

آیت‌الله موحدی کرمانی با بیان اینکه انتخاب 16 کاندیدای خبرگان کار سختی است به ویژه اینکه در خبرگان باید تخصص نیز حاکم باشد، افزود: ارزش این عمل مسئله مهمی است و قیمت این یک رای که به دنبال آن مجلس تشکیل می‌شود اگر درست باشد بسیار زیاد است اما اگر افراد غفلت کرده و رای مناسب ندهند خطر آن زیاد خواهد بود.

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه مزدی که خدا به انسان در برابر عملش می‌دهد بعد کیفی آن از بعد کمی آن بیشتر است، خاطرنشان کرد: ما باید با تمام وجود جلوی نفوذ را بگیریم و یکی از راه‌های جلوگیری رای دادن درست است، رای دادن به افرادی که به دور از هوای نفس و فقط برای خدا کار کنند.

وی با بیان اینکه ما برای پاسداشت خون شهدا و حفظ فرهنگ دینی باید رای صحیح بدهیم ادامه داد: هرچند وظیفه خبرگان پرداختن به معیشت مردم نیست اما حدود 90 عالم تراز اول در مجلس خبرگان می‌توانند همه کار بکنند و به امور معنوی و دنیوی مردم بپردازند و فقر را کم کنند و کلید آن در این دو مجلس زده می‌شود.

آیت‌الله موحدی کرمانی توجه به شرایط زمان را مسئله مهمی دانست و گفت: کسی که زمان و شرایط خود را بشناسد دچار اشتباه نمی‌شود لذا باید افرادی در مجلس حضور پیدا کنند که به رفع مشکلات دینی، مادی و معیشتی مردم بپردازند.
برچسب ها: موحدی کرمانی
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پربازدید ها

محمود صادقی: فضاسازی‌ها علیه کاندیداهای اصلاح‌طلب به منظور اثرگذاری در تصمیم شورای نگهبان است/اگر میزان حضور مردم در انتخابات بیش از ۵۵ درصد باشد، اصولگرایان شانس پیروزی ندارند

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

انتقاد دفتر سیاسی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان از مصوبه جنجالی شورای نگهبان: این اقدام بدعت در امر قانونگذاری، مغایر با قانون اساسی و جمهوریت نظام است

مرعشی: توصیه کلی‌ام به هر دو جناح سیاسی این است که به بعد از انتخابات هم فکر کنند/هرچه که مشارکت کمتر باشد، دولت ضعیف‌تر می‌شود/مصوبه شورای نگهبان مصداق بارز تضعیف مجلس است /به حرکت در آوردن مردم و جامعه مثل به حرکت درآوردن یک قطار است

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

مشارکت بالا در انتخابات در درجه اول اهمیت است/ در این دوره انتخابات بر خلاف دوره های گذشته در مورد ورود افراد به این عرصه حتی «نه موافقم نه مخالفم»را نیز نمی گویم

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

ره پیک: مصوبات اخیر شورای نگهبان برای حذف شخص و یا جریان سیاسی به تصویب نرسیده/ فردی که سن بالا یا پایینی دارد، آیا مدیر و مدبر است؟ / اگر تشخیص دهیم فردی شرایط تعیین شده را دارد، می‌تواند «ثبت نام» کند

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)