کد خبر: ۹۹۹۶
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۰:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
تشکل های اصلاح طلب و اصولگرا در اغلب موارد هنوز فهرست نهایی نامزدهای مورد نظر خود را اعلام نکرده اند و گاهی به معرفی یک یا چند نامزد اکتفا کرده اند .
زمان تبلیغات رسمی نامزدهای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی 29 بهمن است اما هیجان انتخابات، گروه ها را به بستن فهرست های انتخاباتی وادار کرده و در بیشتر حوزه های شهرستانی فهرست های انتخاباتی بسته شده است.

به گزارش ایرنا تشکل های اصلاح طلب و اصولگرا در اغلب موارد هنوز فهرست نهایی نامزدهای مورد نظر خود را اعلام نکرده اند و گاهی به معرفی یک یا چند نامزد اکتفا کرده اند .

برخی تشکل های اصولگرا در استان ها نامزدهای نهایی خود را تعیین و نام آن ها را نیز در فضای مجازی منتشر کرده اند.

مقایسه برخی آمارها نشانگر وضعیت آرایش نیروهای سیاسی در استان ها برای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی است.

این موارد به عنوان نمونه آورده شده است.
دکتر محمدرضا ساغری رئیس شورای اصلاح طلبان استان ایلام گفته است:یکی از گزینه های مورد حمایت اصلاح طلبان این استان در دهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی مشخص شده است و دو گزینه دیگر نیز در نهایت تا 27 بهمن ماه معرفی خواهند شد زیرا برای انتخاب لیست نهایی مورد حمایت شورای اصلاح طلبان در این استان، منتظر نتایج قطعی و نهایی تایید صلاحیت ها از سوی شورای نگهبان هستیم.

همچنین مجید تقی لو رئیس شورای هماهنگی اصلاح طلبان استان زنجان هم مشابه همین سخنان را در مورد نامزد مورد حمایت خود در شهرستان خدابنده گفته است.

با این حال حجت الاسلام مهدی بیگ محمدی مسئول جبهه متحد اصولگرایان استان زنجان گفت که اعضای جبهه متحد اصولگرایان این استان با اکثریت آرا، نامزدهای این جبهه را در سه حوزه از چهار حوزه انتخابیه استان ( به غیر از حوزه انتخابیه ابهر، خرمدره و سلطانیه) معرفی کردند.

مصطفی سوادکوهی عضو شورای هماهنگی ائتلاف اصلاح طلبان مازندران گفته است که ائتلاف اصلاح طلبان در سه حوزه انتخابیه مازندران فهرست خود را بستند.

اما نامزدهای مجلس شورای اسلامی ائتلاف اصولگرایان در پنج حوزه از 9 حوزه انتخابیه مازندران مشخص و اسامی آنان روز یکشنبه در اختیار رسانه ها قرار گرفت.

محمدعلی مینایی فر یک عضو شورای مرکزی ائتلاف اصولگرایان مازندران گفت که این شورا شنبه شب در نشستی که برگزار کرد فهرست نامزدهای پنج حوزه را نهایی کرد.

بر اساس آنچه در شبکه های اجتماعی یزد منتشر شده اصلاح طلبان و حامیان دولت در یزد پس از چندین نشست بحث و بررسی در نهایت حمایت خود را از نامزدها در حوزه یزد و اشکذر، حوزه تفت و میبد وحوزه اردکان اعلام کردند.

اصلاح طلبان و حامیان دولت هنوز در حوزه انتخابیه ابرکوه ، بافق و مهریز از نامزدی حمایت نکرده اند.

ائتلاف اصولگرایان در حوزه انتخابیه یزد و اشکذر، حوزه انتخابیه اردکان، حوزه تفت و میبد و حوزه انتخابیه ابرکوه، بافق، بهاباد، خاتم و مهریز حمایت کردند.

نکته در خور توجه اینکه ممنوعیت انتشار این فهرست ها در رسانه های رسمی با این تلقی که تبلیغات پیش از موعد و غیرقانونی محسوب می شود، را ه خود را به فضاهای مجازی و شبکه های اجتماعی اینترنتی باز کرده است.

از حدود 10 روز پیش روند یارگیری و ارزیابی گروه های سیاسی از اوضاع جامعه آغاز شد و در روزهایی که به زمان رسمی تبلیغات نزدیک می شویم این روند پررنگ تر می شود و شکل خود را به صورت انتشار فهرست تبلیغاتی جلوه گر ساخته است.

روزهای نخست در سایه تشکیک ها و رد صلاحیت ها و شایعات مطرح شده سپری شد و گروه ها خواسته یا ناخواسته از معرفی نامزدهای مورد نظر خود بازماندند.

اینک فضای انتخابات مجلس شورای اسلامی تا حدود زیادی مشخص تر شده یا حداقل از ابهامات بیرون آمده و فرصتی برای دادن فهرست شده است.

تا چند روز آینده این تلاش ها ادامه خواهد یافت و در هر صورت گروه های مختلف سیاسی،مردم را به مشارکت بیشتر در انتخابات هفتم اسفند 94 ترغیب خواهند کرد.
برچسب ها: آرایش جناح ها
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

جبهه اصلاحات کرمان از نامزدهای شورای شهر که علاقمند به حضور در لیست این جبهه هستند دعوت به عمل آورد

محسن هاشمی روز شنبه به جمع بندی می‌رسد

صادقی:نامزد جبهه اصلاحات فقط از میان اصلاح‌طلبان انتخاب می‌شود

ستاد‌های اصلاح طلبان کی و چگونه تشکیل می‌شود؟

26 سال است که تاوان اتفاقات دوم خرداد را می‌دهیم/ امسال مانند سال 76 در پیچ تاریخ قرار گرفته‌ایم/ مشکلات امروزه جامعه از انقلاب نیست، از انتخاب بد است/ انتخاب امسال ما باید ظهور ساز باشد/ اگر رئیسی به انتخابات نیاید مردم ایشان را نخواهند بخشید

روحانی: همه جناح‌ها و گروه‌ها باید در انتخابات شرکت داشته باشند/ دولت یازدهم و دوازدهم در سخت‌ترین شرایط تاریخ ایران حداقل در یک قرن گذشته حتی در جنگ جهانی اول و دوم بود

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

علی مطهری پس از ثبت نام: همه باید حرف خود را بزنند خط قرمز آشوب و بلواست

برخی از نامزد‌های ریاست جمهوری حرف‌های دشمن را تکرار می‌کنند/ این حرف‌ها توسط افرادی مطرح می‌شود که بار‌ها از مردم رای گرفته اند

پربازدید ها

محمود صادقی: فضاسازی‌ها علیه کاندیداهای اصلاح‌طلب به منظور اثرگذاری در تصمیم شورای نگهبان است/اگر میزان حضور مردم در انتخابات بیش از ۵۵ درصد باشد، اصولگرایان شانس پیروزی ندارند

نرخ مشارکت و نتیجه سبد رای کاندیداها احتمالا چقدر خواهد بود؟

انتقاد دفتر سیاسی جمعیت توسعه و آزادی استان کرمان از مصوبه جنجالی شورای نگهبان: این اقدام بدعت در امر قانونگذاری، مغایر با قانون اساسی و جمهوریت نظام است

مرعشی: توصیه کلی‌ام به هر دو جناح سیاسی این است که به بعد از انتخابات هم فکر کنند/هرچه که مشارکت کمتر باشد، دولت ضعیف‌تر می‌شود/مصوبه شورای نگهبان مصداق بارز تضعیف مجلس است /به حرکت در آوردن مردم و جامعه مثل به حرکت درآوردن یک قطار است

عضو جبهه اصلاحات ایران: ظریف کاندیدا نمی‌شود

مشارکت بالا در انتخابات در درجه اول اهمیت است/ در این دوره انتخابات بر خلاف دوره های گذشته در مورد ورود افراد به این عرصه حتی «نه موافقم نه مخالفم»را نیز نمی گویم

قوت گرفتن نیامدن رئیسی و آمدن قالیباف

توافق ایران و آژانس بین‌المللی انرژی اتمی برگ برنده ایران در مذاکرات

ره پیک: مصوبات اخیر شورای نگهبان برای حذف شخص و یا جریان سیاسی به تصویب نرسیده/ فردی که سن بالا یا پایینی دارد، آیا مدیر و مدبر است؟ / اگر تشخیص دهیم فردی شرایط تعیین شده را دارد، می‌تواند «ثبت نام» کند

کدخدایی: ثبت نام کاندیداها بر اساس مصوبه شورای نگهبان نهایی می شود

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)