کد خبر: ۱۶۸۵۱
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۴
ارسال به دوستان
ذخیره
یک کارشناس:
یک کارشناس مسکن گفت: اگر دولت قصد دارد تا انتخابات ریاست جمهوری آینده کارنامه قابل قبولی از خود ارایه دهد باید بر روی مسکن دهک‌های پایین و سهام عدالت تمرکز کند.
سلمان خادم‌المله در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: با توجه به این‌که دولت اعتقادی به مسکن دولتی ندارد و طی سه سال گذشته صرفا به اتمام مسکن مهر پرداخت، شاید اقدام قابل توجهی با توجه به رکود اقتصادی در بخش تولید مسکن صورت نگرفت. به همین دلیل راهی که دولت در این زمان بسیار کم دارد این است که با قرض گرفتن از مردم، صکوک یا اسناد خزانه منتشر کند تا بتواند منابع آن را به مسکن دهک‌های پایین اختصاص دهد. غیر از این به نظر می‌رسد دولت نتواند رای قابل توجهی از دهک‌های پایین جامعه داشته باشد.

وی افزود: دولت طی هشت ماه آینده تا انتخابات باید بحث مسکن اجتماعی و سهام عدالت را به طور جدی دنبال کند. در حال حاضر ۴۵ میلیون نفر در بحث سهام عدالت از دولت طلب دارند که بخشی از آنها اقساطشان تمام شده و بخشی در انتهای کار هستند. مسکن اجتماعی نیز برای گروه‌هایی همچون افراد تحت پوشش کمیته امداد و بهزیستی به آهستگی در حال انجام است که باید سرعت بیشتری به خود بگیرد و فراگیرتر شود.

این کارشناس مسکن با اشاره به عملکرد سه ساله دولت در بخش مسکن خاطرنشان کرد: اگر بخواهیم منصفانه قضاوت کنیم دولت وارث رکود اقتصادی و تورم افسارگسیخته ناشی از عملکرد دولت‌های قبل بود و اینکه توانست تورم را مهار کند جای تقدیر دارد اما رکود فلج‌کننده همچنان بر اقتصاد حاکم است. دولت یازدهم باعث رکود نبود ولی می‌توانستند اقدامات بهتری برای خروج از رکود داشته باشند. تنها عملکرد قابل قبول دولت یازدهم، کنترل تورم و آرامشی است که در فضای اقتصادی و سیاسی کشور ایجاد شده است.

خادم‌المله تصریح کرد: به طور معمول زمانی که دولت‌ها به انتهای دوره اول خود می‌رسد برای رای‌آوری دوره دوم سعی می‌کنند شاخص‌های مربوط به عملکرد خود را بهبود دهند. برای دولت یازدهم نیز پیش‌بینی می‌شود در دی‌ماه و بهمن ماه شاهد ارایه آمار عملکرد باشیم تا بتواند رای‌آوری دوره بعد را تضمین کنند.

وی یادآور شد: یکی از برنامه‌های دولت یازدهم این بود که رشد قیمت مسکن را کنترل کند و تا شاهد تورم شدید در حوزه مسکن نباشیم که در این خصوص موفق عمل کرد. لذا انتظار تغییر خیلی جدی در قیمت مسکن تا انتخابات ریاست جمهوری آینده بسیار بعید است اما دولت باید به مسکن اجتماعی شکل جدی‌تر و کاربردی‌تری بدهد.
برچسب ها: مسکن
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

تشریح فرآیند حضور نمایندگان کاندیداها در شعب اخذ رای

پزشکیان: نباید حرفی بزنیم که درگیری و تشنج ایجاد شود / قدرت در وحدت است در تفرق و دعوا نیست

دانش آموزان برای ثبت سفارش کتب درسی هرچه زودتر اقدام کنند

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)