کد خبر: ۳۸۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۸ مهر ۱۳۹۹ - ۱۱:۳۳
ارسال به دوستان
ذخیره
عنابستانی در موافقت با وزیر پیشنهادی صمت:
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بلاتکلیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید به صلاح نیست، گفت: رزم حسینی پس از ورود به دولت تمام سهام های خود و شرکت ها را واگذار کرد تا دچار تعارض منافع نشود که این عملکرد قابل احترام است.

بلاتکلیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید به صلاح نیست

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه بلاتکلیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید به صلاح نیست، گفت: رزم حسینی پس از ورود به دولت تمام سهام های خود و شرکت ها را واگذار کرد تا دچار تعارض منافع نشود که این عملکرد قابل احترام است.

به گزارش  خانه ملت، علی اصغر عنابستانی در نشست علنی صبح امروز (سه‌شنبه 8 مهر ماه) مجلس شورای اسلامی در موافقت با علیرضا رزم حسینی وزیر پیشنهادی صنعت، معدن و تجارت گفت: در حال حاضر با ناکارآمدی های مختلفی در حوزه اجرایی روبرو هستیم که موجب شده فرصت ها به بحران تبدیل شود؛ دیپلماسی خارجی چشم به دست دشمن دارد و فرصت های منطقه ای را از دست می دهد.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس یازدهم با بیان اینکه علی رغم اینکه رئیس جمهور سوگند یاد کرده که خود را وقف مردم کند، اما برای دومین بار حاضر نیست برای چند دقیقه در مجلس به منظور دفاع از وزیر پیشنهادی صمت حاضر شود، ادامه داد: فشار بر طبقات متوسط و ضعیف جامعه به دلیل ناکارآمدی دولت شدید شده و حال تولید، تجارت، صادرات، واردات و مردم خوش نیست.

وی اضافه کرد: اگر به دنبال جهش تولید و تحقق امر ولی امر زمان هستید، باید سکان وزارتخانه های دولت را به رزمندگان شجاع مکتب قهرمان ملی حاج قاسم سلیمانی بسپاریم. می گویند چرا از حاج قاسم سلیمانی می گویید، رزم حسینی غیر از حاج قاسم هویت دیگری نداشته و نمی توان از وی هیچ تعریفی داشت.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به استانداری رزم حسینی در دو استان خراسان رضوی و کرمان ادامه داد: تمام نمایندگان این استان ها موفقیت وی در حوزه معدنی و صنعتی در این دو استان را تایید می کنند، از آنجایی که سابقه استانداری دارم، عملکرد ایشان در استان خراسان رضوی را مثبت ارزیابی می کنم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه رزم حسینی فردی شجاع در تصمیم گیری ها، مردمی و دلسوز بخش خصوصی و پاکدامن است، تصریح کرد: وی اهل تعامل مثبت است، همچنین علی رغم اینکه سابقه ای به عنوان وزیر در وزارتخانه ندارد، در صنعت، تجارت داخلی، خارجی و معدن سال ها فعال بوده و مسائل را به خوبی درک می کند.

عنابستانی افزود: برخی در طول 40 سال گذشته در تلاشند اقتصاد را به گروگان بگیرند و تبلیغ می کنند که تولید ثروت عمل قبیحی است، همین امر موجب شده اقتصاد به دست افرادی بیفتد که به مبانی انقلاب ایمان ندارند.

نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد در مجلس یازدهم با بیان اینکه رزم حسینی کارآفرین و صادرکننده نمونه بدون استفاده از مَناسب دولتی است، ادامه داد: رزم حسینی پس از ورود به دولت تمام سهام های خود و شرکت ها را واگذار کرد تا دچار تعارض منافع نشود که این عملکرد شایسته احترام است.

وی با بیان اینکه هیچ یک از افراد خانواده رزم حسینی در خارج از کشور نیستند، تصریح کرد: شناخت دقیق موانع تولید و تجارت، ویژگی مهم وزیر پیشنهادی صمت است. درحال حاضر بسیاری از ما با واحدهای بزرگی در حوزه های انتخابیه روبرو هستیم که به مسئولیت اجتماعی خود عمل نکرده و نسبت به ایجاد اشتغالزایی بی تفاوت هستند. این در حالی است که نقش آفرینی واحدهای صنعتی، فولاد و... در عمل به مسئولیت های اجتماعی یکی از برنامه های وزیر پیشنهادی صمت است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به تألیف کتابی در حوزه قوانین مزاحم توسط رزم حسینی ادامه داد: من وی را مدیری توانمند و مطلع می دانم، رزم حسینی جهادی است نه جناحی.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه تداوم وضعیت کنونی و بلاتکلیفی وزارت صنعت، معدن و تجارت در سال جهش تولید به صلاح نیست، ادامه داد: همه دست به دست هم دهیم که وزارت صمت سامان یابد.

براساس این گزارش در جریان موافقت علی اصغر عنابستانی با وزیر پیشنهادی صمت، ویدئویی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی پخش شد که برخی نمایندگان به پخش آن اعتراض کردند، زیرا معتقد بودند نباید از حاج قاسم برای رأی اعتماد به وزیر پیشنهادی هزینه شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ضرورت شناسه یکتا برای تمامی فعالان اقتصادی؛ کسب‌وکارهای بدون شناسه یکتا قانونی نیست

قیمت انواع سکه و طلا سه شنبه 4 اردیبهشت 1403

فردا 5 اردیبهشت آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید

بارش شدید باران برق شهر زرند را قطع کرد / بارندگی سیل‌آسا در زرند

معاون سازمان غذا و دارو: عطاری‌ها حق فروش دارو یا فرآورده دارویی را ندارند

کاهش حقوق کارگران با تعطیلی روز پنجشنبه تخلف است

بیشترین بارندگی برای روز چهارشنبه است / احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی

خودروهای دارای چراغ نامناسب و نور خیره کننده توقیف می شوند

آخرین وضعیت آبی سدهای کرمان پس از بارندگی های اخیر

انتقاد از دفع لجن تصفیه خانه فاضلاب در شهر کرمان و بالازدگی فاضلاب در محدوده شهرک الهیه

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)