کد خبر: ۳۸۹۵۰
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۳۹۹ - ۱۶:۳۷
ارسال به دوستان
ذخیره
اختصاصی/ یک کارشناس بازار مسکن از بن بست تقاضا در بازار مسکن خبر می‌دهد
یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به افزایش روز به روز و بی رویه قیمت مسکن می‌گوید: افزایش بی رویه قیمت مسکن در هر دو بخش " خرید مسکن" و " مسکن استیجاری" در شهرها و به خصوص کلانشهرهای کشور، باعث شده است، که بسیاری از متقاضیان این دو بخش، تقاصایشان به "بن بست" ختم شود.

قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز در محله‌های متوسط نشین، یک میلیارد تومان است

گفتارنو/گروه اقتصاد: یک کارشناس بازار مسکن با اشاره به افزایش روز به روز و بی رویه قیمت مسکن می‌گوید: افزایش بی رویه قیمت مسکن در هر دو بخش " خرید مسکن" و " مسکن استیجاری" در شهرها و به خصوص کلانشهرهای کشور، باعث شده است، که بسیاری از متقاضیان این دو بخش، تقاصایشان به "بن بست" ختم شود.
سیدعلی گلسرخی در گفت‌وگو با گفتارنو، می‌افزاید: خوشبینانه ترین پیامد بن بست تقاضا در بازار مسکن ، افزایش حاشیه نشینی و آلونک نشینی است.
گلسرخی با بیان این‌که بازار مسکن کمتر مورد توجه رسانه ها و شبکه های اجتماعی قرار می گیرد، اظهار می‌دارد: اگر بازار مسکن سر و سامان نگیرد، می تواند پیامدهای دهشتناکی داشته باشد. پیامدی که به مثابه یک بمب ساعتی، در کنار شهرها و کلانشهرهای کشور، می تواند یک شهر را با مصائب و مشکلات فراوانی مواجه کند.
این فعال باز مسکن تصریح می‌کند: شاید کمتر کسی فکر کند که در شهری چون "کرمان" که در شمار ارزانترین شهرهای کشور از لحاظ قیمت مسکن است، در متوسط‌ ترین محله های شهر، قیمت ۱۰۰ متر آپارتمان معمولی ساز با حداقل امکانات، یک میلیارد تومان باشد و اجاره بهای ماهیانه چنین آپارتمانی، حداقل دو میلیون تومان باشد.
او با بیان این‌که در حاشیه ترین نقاط شهر کرمان هم، شرایط برای متقاضیان بخش مسکن، شرایط قابل قبولی نیست، می‌افزاید: قیمت یک واحد محقر ۵۰ متری در حاشیه های شهر کرمان، حداقل۳۰۰میلیون تومان و اجاره بهای ماهیانه چنین واحدی حداقل یک میلیون تومان است؛ ارقامی که برای بسیاری از خانواده ها و به خصوص قشر ضعیف جامعه، ارقامی زیاد و غیر قابل پرداخت است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اخطار استاندار فقط شامل مدیران دستگاه‌های اجرائی که بدون عذر موجه غایب بودند می‌شود/ دادگستری عضو شورای آموزش و پرورش نیست

باید به سند تحول قضایی عینیت بخشید/ هیچکس نباید خود را فارغ یا غایب در اعمال مفاد سند تحول بپندارد/با تاسیس دادگاه بخش اسماعیلیه جیرفت مشکلات قضایی مردم این بخش نیز حل خواهد شد

حدود 2500 مدرسه زیر 50 نفر در استان کرمان داریم/ممکن است در مقاطع تحصیلی مختلف کلاس های غیرحضوری جواب ندهد

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید

شاهد ترک تحصیل پنهان در جنوب استان هستیم/3677 دانش آموز پایه اول ابتدائی از تحصیل بازماندند/ باید آموزش پایه های اول و دوم ابتدائی را حضوری دنبال کنیم

شخصیت‌های حقیقی نهاد اصلاح‌طلبان به زودی تعیین می‌شوند/ لاریجانی جزو مصادیق اصلاح‌طلبان نیست

۶ روش اعتبارسنجی دفترچه های تامین اجتماعی

استاندار کرمان: جمع‌بندی نظرات مردم جنوب و کلیپ شهید سلیمانی را به شورای امنیت ملی ارسال کردم

محمد هاشمی: برخی «تقسیم رفاهِ» رفسنجانی را رواج اشرافی‌گری تعبیرکردند/ همه تقصیر‌ها کشور را گردن تکنوکرات‌ها می‌اندازند، اما شرط مدرک تحصیلی که ریشه در تکنوکراسی دارد را ملاک نامزد‌های ریاست جمهوری قرار می‌دهند!/ چرا فرد ۴۰ ساله می‌تواند ثبت‌نام کند، اما ۳۹ ساله نمی‌تواند؟ /تردید اصلاح‌طلبان برای اجماع روی لاریجانی

بی‌اطلاعی خانواده محمدرضا شجریان از تدوین قانون اساسی توسط او

پر بحث

وام دو میلیون تومانی به چه افرادی تعلق خواهد گرفت؟   (۱۷ نظر)

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

70درصد آرایشگران، زنان سرپرست خانواراند/ تعداد مشتریان آرایشگر به انگشتان یک دست هم نمی رسد/اکثریت آرایشگران امکان استفاده از تسهیلات کرونا را ندارند   (۶ نظر)

شریعتمداری: دستفروشان و رانندگان موتور سیکلت تا ۲میلیون تومان وام می‌گیرند   (۵ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

ماجرای تخلفات فروش منازل سازمانی آب منطقه ای کرمان چه بود؟   (۲ نظر)

پرطرفدارترین ها

بخشی از مشکلات به دلیل بی عرضگی ما مدیران است/مدیری در جلسات بدون عذر موجه حضور نداشته باشد، دیگر حق ندارد هیچ جلسه ای در استانداری بیاید   ( نظر)

دستگیری دو نفر از مدیران ارشد لاستیک بارز به اتهام فساد   ( نظر)

دکتر فدائی هدایای دوران استانداری خود را به کودکان مبتلا به سرطان اهدا کرد   ( نظر)

واکنش منفی خانواده هاشمی رفسنجانی به سخنان اخیر فائزه   ( نظر)