کد خبر: ۴۰۵۷۲
تاریخ انتشار: ۲۵ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۶:۳۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس اتاق کرمان با تاکید بر اینکه رویکرد سرمایه گذاری کرمان باید از حوزه معدن به سایر حوزه‌ها تغییر کند، گفت: گردشگری در کنار کشاورزی، صنایع بازیافت و صنایع دانش بنیان از حوزه‌های پیشنهادی برای تغییر رویکرد سرمایه‌گذاری است.

رئیس اتاق کرمان با تاکید بر اینکه رویکرد سرمایه گذاری کرمان باید از حوزه معدن به سایر حوزه‌ها تغییر کند، گفت: گردشگری در کنار کشاورزی، صنایع بازیافت و صنایع دانش بنیان از حوزه‌های پیشنهادی برای تغییر رویکرد سرمایه‌گذاری است.
به گزارش گفتارنو سیدمهدی طبیب زاده افزود: با تمرکز بر معادن، اقتصاد استان ۱۵ تا ۲۰ سال آینده با مشکل روبرو خواهد شد که به همین دلیل در حال حاضر نباید درآمد حاصل از معادن در زنجیره فولاد صرف شود، مگر اینکه پس از تولید تمرکز بر شمش فولاد و صنایع پایین دستی آن باشد. وی ادامه داد: باید برنامه کامل و جامع برای چگونگی قرارگرفتن گردشگری به عنوان یکی از پایه‌های سرمایه گذاری استان تدوین شود و چشم انداز مشخص و روشنی داشته باشد.
طبیب زاده اظهار کرد: داشتن برنامه بلند پروازانه، استفاده از مشاور و تدوین طرح جامع در گردشگری و صنایع دستی باید در کنار اولویت بندی طرح‌ها و جاذبه‌های گردشگری، مشخص کردن جامعه هدف، تبلیغات مناسب و تاثیرگذار و نحوه صحیح اجرای کار، برای توسعه در این حوزه وجود داشته باشد. رئیس اتاق کرمان بیان کرد: در سال جاری فضا و شرایط لازم برای ایجاد تحول در گردشگری استان وجود دارد که مسئولان، مشاوران و فعالان حوزه گردشگری باید از این فرصت پیش آمده استفاده کنند. وی با تاکید بر اینکه گردشگری می‌تواند یکی از پیشران‌های اقتصادی استان باشد، تصریح کرد: این حوزه می‌تواند منابع ثابت درآمدزایی و اشتغال وسیع ایجاد کند و کرمان ظرفیت لازم در این زمینه را دارد.
در ادامه این نشست رئیس کمیسیون گردشگری و صنایع دستی اتاق کرمان گفت: باید بخشی از درآمد صنایع معدنی بزرگ استان به حوزه گردشگری اختصاص یابد تا بتوان از طریق آن زیرساخت‌های لازم برای توسعه این حوزه را تکمیل و گسترش داد. محمدرضا بهرامی افزود: اجرای بسیاری از طرح‌ها و فعالیت‌های گردشگری در سطح شهر و استان نیازمند تامین بودجه است که باید برای برای آن چاره‌ای اندیشیده شود.
گفتنی است در این نشست بر تغییر نگرش در تدوین طرح‌های جامع گردشگری و پرداختن به کیفیت آن، فعال شدن فضای مجازی برای معرفی بیشتر جاذبه‌ها و فرصت‌های گردشگری کرمان، تکمیل و توسعه زیرساخت ها، برگزاری دوره‌های آموزشی مهارت ورزی و جلوگیری از موازی کاری‌ها در حوزه گردشگری تاکید شد.
همچنین پیشنهاد برگزاری نشست‌های هم اندیشی با اساتید و هنرمندان صنایع دستی استان، برگزاری رویداد‌هایی مانند ورک‌شاپ روز جهانی صنایع دستی در خردادماه، مشارکت در نمایشگاه‌های صنایع دستی استانی، ملی و بین المللی، برگزاری جشنواره‌های پته و طعم کرمان، پیگیری ثبت ملی برخی شهر‌های استان، راه‌اندازی مرکز فرهنگ و هنر استان، تهیه نقشه توریستی شهر کرمان، گسترش شبکه‌های مجازی و برگزاری کارگاه‌های تجربه، به عنوان برنامه‌های کمیسیون در سال جاری مطرح شد.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فردا شب یارانه نقدی اردیبهشت ماه واریز می‌شود

آقای رئیسی حضور خود در انتخابات را نفی نکردند

توقیف میلیاردی لوازم خانگی قاچاق

خاطرات رضا ایرانمنش بازیگر از سردار سلیمانی/ هر بار که در بیمارستان بستری می‌شدم حاج‌قاسم به عیادتم می‌آمد

نایب رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: ظریف می‌گوید به هیچ وجه قصد حضور در انتخابات را ندارم

۵ بیمار در اثر ابتلا به کرونا در استان جان خود را از دست دادند

قاتل فراری پس از ۱۵ ماه به چنگ قانون افتاد

ماندگاری ناپایداری‌های جوی به طور متناوب تا روزهای پایانی هفته در کرمان

رحمانی فضلی: مبنای عمل وزارت کشور تفسیر معاونت حقوقی رییس جمهوری از ابلاغیه انتخابات شورای نگهبان است/ با هماهنگی وزارت بهداشت، مجوز برگزاری نشست‌ها در استادیوم‌ها را خواهیم داد

۱۳ میلیون نفر گروه پرخطر تا پایان تیرماه واکسن کرونا دریافت می‌کنند

پر بحث

فوری/علی زینی وند استاندار کرمان شد+ سوابق   (۱۰ نظر)

دوازده‌گانه‌ای برای سومین استاندار دولت دوازدهم؛ تا ریشه در آب است، امید ثمری هست   (۹ نظر)

فرماندار مستعفی ارزوئیه: خبری از درخواست جابجائی ام نشد؛ استعفا دادم   (۵ نظر)

آتشی که دانشمند روشن کرد/ فرماندار: موضوع را پیگیری می‌کنیم   (۵ نظر)

دکتر حمیده واعظی سرپرست معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری کرمان شد   (۴ نظر)

بیل‌گیتس هم دلش می‌خواهد بازاریاب شبکه‌ای شود! اگر پولدار شوید مادرتان هم بیشتر دوست‌تان دارد   (۳ نظر)

هیچ مدیر مدرسه ای حق دریافت وجه در زمان ثبت نام را ندارد/چند مدیر را به خاطر این تخلف عزل کردیم   (۳ نظر)

ظریف رسم رفاقت را به جا آورد   (۳ نظر)

«سهام طلایی» طلایی شد   (۲ نظر)

اگر به کرونا مبتلا شوید کار چندانی از دست کسی برنمی‌آید/ پروتکل‌ها را جدی بگیرید/ به خاطر کمبود پرستار ساعات بالای اضافه‌کار داریم/ فوت همکار 34 ساله‌مان را باور نداریم/ دختر هشت‌ساله‌ام گریه می‌کند و می‌گوید چرا من را دیگر بغل نمی‌کنی!   (۲ نظر)