کد خبر: ۴۴۱۶۹
تاریخ انتشار: ۱۵ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۵:۳۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان:
مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان از ایجاد گروه‌های همیاران قرآن در حوزه‌های مختلف در کرمان خبر داد و افزود: احساس نیاز به قرآن باید به روش‌ها و زبان‌های مختلف منتقل شود. این امکان برای افراد مختلف فراهم است تا همه‌ی افرادی که می‌توانند برای گسترش قرآن کاری انجام دهند با مجمع همکاری داشته باشند.

مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان از ایجاد گروه‌های همیاران قرآن در حوزه‌های مختلف در کرمان خبر داد و افزود: احساس نیاز به قرآن باید به روش‌ها و زبان‌های مختلف منتقل شود. این امکان برای افراد مختلف فراهم است تا همه‌ی افرادی که می‌توانند برای گسترش قرآن کاری انجام دهند با مجمع همکاری داشته باشند.
به گزارش ایسنا حمیدرضا توحیدی، مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان در یک نشست خبری به معرفی مجمع پرداخت و گفت: مجمع قاریان و حافظان قرآن کریم استان کرمان یک مجموعه مردمی است که بدون وابستگی به هیچ نهادی از سال ۱۳۶۹ فعالیت خود را با حضور قاریان و فعالان قرآنی کرمان آغاز کرد.
وی با بیان اینکه پس از ایجاد مجمع، براساس نیاز جامعه یک شیوه آموزشی طراحی و جهت‌گیری کار مجمع آموزش قرآن کریم شد، گفت: شیوه آموزشی که مجمع قاریان و حافظان قرآن استان کرمان به کار گرفت شیوه‌ای متفاوت و منحصر به فرد در کشور بود.
مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان، آموزش قرآن به صورت سطح‌بندی شده، حذف برخی از آزموزش‌های غیر ضروری به قرآن‌آموزان و ساده‌سازی اصطلاحات آموزش قرآن را از جمله شیوه آموزشی مجمع عنوان کرد و افزود: برگزاری دوره‌های روانشناسی رشد برای اعضا و مربیان مجمع از دیگر اقدامات انجام شده است.
توحیدی رسیدن به روش آموزشی موثر و چابک را از نتایج شیوه آموزشی مجمع آموزش قاریان و حافظان قرآن عنوان کرد و گفت: سعی کردیم در مراکز مجمع یک پاتوق رشد برای قرآن‌آموزان فراهم شود تا در کنار یادگیری قرآن بتوانند استعداد‌های خود را در خدمت قرآن بروز دهند.
وی افزود: طراحی ۵ نرم‌افزار از جمله نرم‌افزار معجزه حفظ، تجهیز کتابخانه تخصصی قرآنی، ایجاد مرکز استعداد‌های جوان، راه‌اندازی استودیو، ایجاد نمایندگی دانشکده علوم قرآن و حدیث، انتشار ۱۴ اثر و ... از جمله اقدامات انجام شده در مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان در طی سال‌های گذشته است.
مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان با بیان اینکه در تمام حوزه‌ها آموزش قرآن برای سنین ۳ سال و نیم تا بزرگسال انجام می‌شود، گفت: از ابتدای شکل‌گیری مجمع تاکنون حدود ۱۱۰ هزار نفر در مجمع ثبت نام کرده‌اند.
توحیدی با اشاره به ثبت نام یک‌هزار و ۴۳۳ نفر در دوره زمستان آموزش‌های مجمع و برگزاری ۲۲۶ کلاس، در خصوص برنامه‌های مجمع قاریان و حافظان قرآن کریم شهر کرمان در سال ۱۴۰۱ گفت: با توجه به نیازی که جامعه به کار قرآنی دارد اقدامات زیادی تاکنون انجام نشده است.
وی از ایجاد گروه‌های همیاران قرآن در حوزه‌های مختلف در کرمان خبر داد و افزود: احساس نیاز به قرآن باید به روش‌ها و زبان‌های مختلف منتقل شود. این امکان برای افراد مختلف فراهم است تا همه‌ی افرادی که می‌توانند برای گسترش قرآن کاری انجام دهند با مجمع همکاری داشته باشند.
مدیرعامل مجمع قاریان و حافظان قرآن کرمان از برگزاری طرح آموزش فراگیر قرآن به صورت غیرحضوری برای کارمندان در کرمان خبر داد و گفت: این طرح از نیمه ماه مبارک رمضان آغاز خواهد شد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

وزارت بهداشت: آمار کرونا صعودی شد

جاده های جنوب کرمان رصد الکترونیکی می شوند

خیرین در تأمین تغذیه مورد نیاز دانش‌آموزان مشارکت داشته باشند/ لزوم غربالگری و شناخت بیماری‌های پنهان در مدارس

سلامت دهان و دندان، سرمایه‌گذاری روی سلامت کل بدن است

بازدید از موزه‌های کرمان برای زوج‌های جوان رایگان است

بیمه‌ها بروکراسی اداری در پرداخت خسارت‌ها را کاهش دهند / تمکین از دستورات قضایی از سوی بیمه‌ها ضروری است

مرغ ۹ هزار تومان ارزان شد

پیش بینی وزش باد و گردوخاک در اکثر مناطق کرمان

وزیر بهداشت: الزام استفاده از ماسک در مکان‌های باز برداشته شد

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است

پر بحث

صداوسیمای کرمان نام فرودگاه کرمان را تغییر داد!؟/ تکمیلی: خبرگزاری صداوسیما اشتباه خود را تصحیح کرد   (۲۳ نظر)

اگر گلباف و شهداد با هم به توافق برسند که یک شهرستان شوند، این کار با سرعت قابل اجراست   (۱۷ نظر)

بایکوت آیت الله هاشمی رفسنجانی در سخنان معاون رئیسی در رفسنجان   (۵ نظر)

مرعشی: هر ایده‌ای که بخواهم اجرا کنم متوقف می‌شود/ تجربیات افراد متعلق به خودشان نیست   (۴ نظر)

کدخدائی، پورغلامعلی و ابراهیمی گزینه‌های جدی فرمانداری رفسنجان   (۳ نظر)

حاج ماشاالله زنگی آبادی خیر مدرسه ساز درگذشت   (۲ نظر)

تغییر قریب‌الوقوع استاندار کرمان   (۲ نظر)

۲۵۰۰ اثر به جشنواره ملی شعر سردار دل‌ها در جنوب کرمان ارسال شد   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

فرج الله اسدی از فعالان سیاسی اصلاح طلب کرمان دار فانی را وداع گفت   (۱ نظر)