کد خبر: ۴۶۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۸
ارسال به دوستان
ذخیره
طبق گزارش دفتر آمارهای صنعت، معدن و امور زیربنایی استان کرمان بیشترین فعالیت معدنی و بیشترین اشتغال در بخش معدن کشور را دارا است.

طبق گزارش دفتر آمارهای صنعت، معدن و امور زیربنایی استان کرمان بیشترین فعالیت معدنی و بیشترین اشتغال در بخش معدن کشور را دارا است.

به گزارش ایلنا، دفتر آمارهای صنعت، معدن و امور زیربنایی مرکز آمار ایران با انتشار گزارشی پراکندگی اشتغال و مزد پرداختی بخش معدن در سال ۱۴۰۰ را در استان‌های مختلف به اطلاع مخاطبان رساند.

طبق گزارش دفتر آمارهای صنعت، معدن و امور زیربنایی استان کرمان بیشترین فعالیت معدنی و بیشترین اشتغال در بخش معدن کشور را دارا است. ضمن اینکه بیشترین نیروی کار و فعالیت معادن بخش خصوصی در استان خراسان رضوی، و بیشترین نیروی کار و فعالیت معادن بخش دولتی و عمومی در استان کرمان بوده است.

هرچند استان آذربایجان شرقی پس از کرمان دومین استان در زمینه ارزش تولیدات معدنی کشور بوده و با ارزش تولید ۱۳ هزار میلیارد تومانی پس از کرمان (با ارزش تولیدات معدنی ۸۱ هزار میلیارد تومان) در رتبه دوم کشور قرار دارد، اما میزان اشتغال معدنی این استان هنوز با استان یزد، کرمان و خراسان رضوی نیز فاصله معنا دارد.

طبق این اعلام، کرمان با میزان جبران خدمت و دستمزد ۴.۷ هزار میلیارد تومانی نیروی کار، بیشترین میزان پرداخت مزد و جبران خدمت را در بخش نیروی کار معدنی کشور به خود اختصاص داده و با ۳۰ هزار و ۴۴۹ نفر شاغل در این بخش، بیشترین اشتغال معدنی کشور را نیز فراهم آورده است.

پس از کرمان، یزد با ۱۴ هزار و ۲۰۳ نفر شاغل تا فروردین سال ۱۴۰۰ دومین استان کشور در بخش معدنی محسوب می‌شود. یزد در زمینه میزان پرداخت مزد و جبران خدمت نیز با رقم هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان رتبه دوم را به خود اختصاص داده است.

این درحالی است که استان خراسان رضوی و آذربایجان (که بیشترین معادن بخش خصوصی در آن‌ها وجود دارد) و از نظر ارزش تولید رتبه دوم تا چهارم را به خود اختصاص دادند، از نظر میزان نیروی کار شاغل در بخش معدنی رتبه‌های پایین‌تری از یزد، فارس و حتی خراسان جنوبی دارا هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

سید حسن خمینی: هرکس دلش به حال خودش، اقتصاد، فقر و گرانی مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات و تشکیل یک دولت قدرتمند مسئول است

اگر این علائم را دارید، به دیابت مبتلا هستید

انهدام باند سارقان خانه باغ‌هاي سيرجان

اولین برنامه «بدون تعارف» امشب به مسعود پزشکیان اختصاص دارد

تکذیب لیست کابینه پیشنهادی مسعود پزشکیان

آخرین پیش‌بینی هواشناسی از وضعیت جوی کرمان طی امروز و فردا

نماز عید سعید قربان فردا در کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)