کد خبر: ۴۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند و جای امیدواری است که بتوانیم بهبود فضای کسب و کار کشور را که مورد گلایه بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی است، بهبود یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند و جای امیدواری است که بتوانیم بهبود فضای کسب و کار کشور را که مورد گلایه بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی است، بهبود یابد.

به گزارش ایسنا، صادق سلطانی نژاد در نشست خبری با گرامیداشت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران بود و ظهور و بروز ارزش‌های انقلابی و اسلامی به رهبری امام راحل اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با بنای اعتقادی و ایمانی که داشت، مردمی‌ترین انقلاب بود و همچنان در این بستر حرکت می‌کنیم، افزود: انقلاب ما با خون هزاران شهید تنومند شده و با صلابت‌تر از گذشته به حرکت خود ادامه می‌دهد.

سلطانی نژاد بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی هر روز با تحریم، تهدید، فتنه و گزینه‌های روی میز و ... تلاش دارند مسیر انقلاب را متوقف کنند لذا همه ما وظیفه داریم در راه اهداف و آرمان‌ها تلاش و همت داشته تا به تعبیر مقام معظم رهبری به قله برسیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به عملکرد این اداره کل در سال جاری اظهار کرد: درگاه ملی مجوزها برای سهولت ثبت مجوز کسب و کارها و جلوگیری از گرفتاری در بروکراسی اداری، امضاهای طلایی و متاسفانه برخی راهنمایی‌های غلط، فعال شده و این بستر فراهم شده تا هر کس در هر شغلی برای کسب مجوز از آن استفاده کند.

وی گفت: این درگاه تاکنون وجود نداشت و یک سال است که دولت و مجلس دنبال هستند مقاومت دستگاه‌های اجرایی را شکسته و آنها را متقاعد کنند کسب و کارها را در درگاه ملی مجوزها بارگذاری کنند.

سلطانی نژاد افزود: همه استعلام‌های بین دستگاهی در گام‌های بعدی در این سامانه انجام می‌شود و پیگیری و دریافت پاسخ هر استعلام با دستگاه صادرکننده مجوز است و باید به شکلی عمل شود که صدور مجوزها تسهیل و نظارت پسینی نیز بعد از صدور مجوز دنبال شود تا کار به بهترین شکل به نتیجه برسد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه درباره مولدسازی دارایی‌های دولت بیان کرد: مولدسازی، مصوبه شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی است و آیین‌نامه اجرایی، فرآیند مولدسازی املاک و اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی را در جهت رسیدن به اهداف کشور تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه گذاری و بهره‌وری بهتر از اموال و املاک دولت از اهداف مولدسازی است، اظهار کرد: مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تهاتر دارایی‌های مازاد به منظور ارزش‌افزایی یا در ازای طلب قطعی پیمانکاران به منظور پیشبرد طرح‌های نیمه تمام از زمینه‌های مورد استفاده عواید حاصل از مولدسازی است.

سلطانی نژاد بیان کرد: در استان کرمان بیش از ۱۳ هزار ملک متعلق به دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده که اختیار تشخیص مازاد بودن ملک به خود دستگاه گذاشته شده و پیگیری‌ها با ما به عنوان مدیریت اموال است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۵ مجوز فروش اموال مازاد در استان کرمان داریم ضمن اینکه کل منابعی که از محل فروش املاک تاکنون عاید شده، به همان دستگاه برگشت داده شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال ۳۰ میلیون دلار طرح مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان داشته‌ایم و ۱۹ میلیون دلار در پروژه‌های تولید کامپاند، احداث نیروگاه‌های خورشیدی، احداث ۲۰۰ هکتار باغ مکانیزه گردو و ... جذب شده است.

وی اظهار کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری مهم استان را به زبان‌های مختلف ترجمه  و ۲۰ فرصت مطالعه شده و به روز را در سایت سازمان سرمایه‌گذاری بارگذاری کردیم و تاکنون چهار طرح از همین طریق در استان آغاز شده است.

سلطانی نژاد بیان کرد: ضابطه مند کردن پرداخت تسهیلات بانک‌ها به بخش غیردولتی شامل تسهیلات اشتغال و تبصره ۱۸ است که سال قبل ۱۲۱۷ میلیارد تومان مصوبه تسهیلات تبصره ۱۸ در استان داشتیم و تاکنون ۱۱۵۸ میلیارد تومان پرداخت شده، ضمن اینکه امسال تاکنون اعتبار ابلاغی از این محل به استان نداشته‌ایم.

وی در ادامه گفت: درآمدهای استان کرمان در سال جاری افزایش قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال قبل داشته و در بخش مالیاتی که مصوب بودجه سال جاری، ۲۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که در ۱۰ ماهه، ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وصولی داشته‌ایم. همچنین در درآمدهای غیرمالیاتی نیز که ۱۶۰۰ میلیارد تومان مصوب بوده، ۶۵۶ میلیارد تحقق پیدا کرده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره وضعیت اقتصادی اظهار کرد: محیط کسب و کار استان مناسب نیست و بخشی مربوط به قوانین کلی کشور است.

وی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی که مقررات مخلّ تولید و سرمایه‌گذاری را احصاء و به ما اعلام کند، می‌توانیم پیگیری رفع آن مقررات و تسهیل قوانین را در هیئت مقررات‌زدائی در وزارت اقتصاد داشته باشیم و رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور نیز بر مقررات‌زدائی و علاج راه دراز و پرپیچ و خم فرآیندهای اداری تاکید کردند.

سلطانی نژاد در ادامه با اشاره به صیانت از بانک‌ها و اینکه امانت مردم باید حفظ شود، تصریح کرد: بانک‌های خصوصی در استان کرمان نسبتی از منابع را که باید در جهت تسهیلات مصرف کنند، انجام نشده و کمتر از حداقل‌هایی است که در سیستم بانکی باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه رقم دقیق مصارف بانک‌های خصوصی استان تا پایان آبان ماه را داریم، افزود: قرار است عدد را تا پایان بهمن ماه به وزیر اقتصادی اعلام کنیم تا وزیر تذکر بدهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در پایان درباره انتقال منابع شرکت‌های بزرگ معدنی به استان کرمان گفت: اخیرا شرکت مس ۱۵۰۰ میلیارد تومان تزریق منابع به استان برای پرداخت تسهیلات به پسته‌کاران خسارت دیده از سرمازدگی داشته و تسهیلات دارد پرداخت می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ممنوعیت فروش داروهای گیاهی در عطاری ها

۹۳ هکتار از منطقه ۱۴ معصوم به الله‌آباد الحاق خواهد شد

کرمان چهارمین استان گرم کشور به ثبت رسید

افت و خیز شدید قیمت‌ها در بازار خودرو

بیشترین تصادفات جاده‌ای مربوط به خودروهای حمل اتباع غیرمجاز و قاچاق سوخت است / مقایسه کرمان با استان‌های دیگر صحیح نیست

استاندار کرمان خطاب به مدیران: به تولیدکنندگان نگاه مثبت داشته باشید و سخت‌گیری نکنید

سخنگوی ستاد انتخابات: ثبت‌نامِ داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۰ خرداد آغاز می‌شود

شرایط و فرایند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

تیلریوز در گاو و گوساله، بیماری شایع در فصل گرما

مرحله سوم سود سهام ‌عدالت کی پرداخت می‌شود؟

پربازدید ها

۵۷ هزار کیلومتر مربع از کشور دچار فرونشست شده است / تاراج منابع آب زیرزمینی در کرمان

هشدار به کشاورزان؛ هجوم ملخ صحرایی به کشور در نیمه دوم سال

10 هزار قطعه زمین نهضت ملی مسکن در استان آماده واگذاری به متقاضیان است

قیمت سکه و طلا در بازار کاهشی شد

افت و خیز شدید قیمت‌ها در بازار خودرو

مرحله سوم سود سهام ‌عدالت کی پرداخت می‌شود؟

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)