کد خبر: ۴۷۹۶۲
تاریخ انتشار: ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۱:۴۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند و جای امیدواری است که بتوانیم بهبود فضای کسب و کار کشور را که مورد گلایه بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی است، بهبود یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: در حال حاضر ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند و جای امیدواری است که بتوانیم بهبود فضای کسب و کار کشور را که مورد گلایه بسیاری از سرمایه‌گذاران و فعالان اقتصادی است، بهبود یابد.

به گزارش ایسنا، صادق سلطانی نژاد در نشست خبری با گرامیداشت فرا رسیدن چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی اظهار کرد: انقلاب اسلامی نقطه عطفی در تاریخ ایران بود و ظهور و بروز ارزش‌های انقلابی و اسلامی به رهبری امام راحل اتفاق افتاد.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با بنای اعتقادی و ایمانی که داشت، مردمی‌ترین انقلاب بود و همچنان در این بستر حرکت می‌کنیم، افزود: انقلاب ما با خون هزاران شهید تنومند شده و با صلابت‌تر از گذشته به حرکت خود ادامه می‌دهد.

سلطانی نژاد بیان کرد: دشمنان نظام اسلامی هر روز با تحریم، تهدید، فتنه و گزینه‌های روی میز و ... تلاش دارند مسیر انقلاب را متوقف کنند لذا همه ما وظیفه داریم در راه اهداف و آرمان‌ها تلاش و همت داشته تا به تعبیر مقام معظم رهبری به قله برسیم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه سخنانش با اشاره به عملکرد این اداره کل در سال جاری اظهار کرد: درگاه ملی مجوزها برای سهولت ثبت مجوز کسب و کارها و جلوگیری از گرفتاری در بروکراسی اداری، امضاهای طلایی و متاسفانه برخی راهنمایی‌های غلط، فعال شده و این بستر فراهم شده تا هر کس در هر شغلی برای کسب مجوز از آن استفاده کند.

وی گفت: این درگاه تاکنون وجود نداشت و یک سال است که دولت و مجلس دنبال هستند مقاومت دستگاه‌های اجرایی را شکسته و آنها را متقاعد کنند کسب و کارها را در درگاه ملی مجوزها بارگذاری کنند.

سلطانی نژاد افزود: همه استعلام‌های بین دستگاهی در گام‌های بعدی در این سامانه انجام می‌شود و پیگیری و دریافت پاسخ هر استعلام با دستگاه صادرکننده مجوز است و باید به شکلی عمل شود که صدور مجوزها تسهیل و نظارت پسینی نیز بعد از صدور مجوز دنبال شود تا کار به بهترین شکل به نتیجه برسد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در ادامه درباره مولدسازی دارایی‌های دولت بیان کرد: مولدسازی، مصوبه شورای عالی هماهنگی امور اقتصادی است و آیین‌نامه اجرایی، فرآیند مولدسازی املاک و اموال مازاد دستگاه‌های اجرایی را در جهت رسیدن به اهداف کشور تسهیل می‌کند.

وی با اشاره به اینکه افزایش سرمایه گذاری و بهره‌وری بهتر از اموال و املاک دولت از اهداف مولدسازی است، اظهار کرد: مشارکت با بخش غیردولتی برای اجرای پروژه‌های عمرانی و تهاتر دارایی‌های مازاد به منظور ارزش‌افزایی یا در ازای طلب قطعی پیمانکاران به منظور پیشبرد طرح‌های نیمه تمام از زمینه‌های مورد استفاده عواید حاصل از مولدسازی است.

سلطانی نژاد بیان کرد: در استان کرمان بیش از ۱۳ هزار ملک متعلق به دستگاه‌های اجرایی شناسایی شده که اختیار تشخیص مازاد بودن ملک به خود دستگاه گذاشته شده و پیگیری‌ها با ما به عنوان مدیریت اموال است.

وی تصریح کرد: در حال حاضر ۱۴۵ مجوز فروش اموال مازاد در استان کرمان داریم ضمن اینکه کل منابعی که از محل فروش املاک تاکنون عاید شده، به همان دستگاه برگشت داده شده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در بخش دیگری از سخنانش گفت: امسال ۳۰ میلیون دلار طرح مصوب سرمایه‌گذاری خارجی در استان کرمان داشته‌ایم و ۱۹ میلیون دلار در پروژه‌های تولید کامپاند، احداث نیروگاه‌های خورشیدی، احداث ۲۰۰ هکتار باغ مکانیزه گردو و ... جذب شده است.

وی اظهار کرد: فرصت‌های سرمایه‌گذاری مهم استان را به زبان‌های مختلف ترجمه  و ۲۰ فرصت مطالعه شده و به روز را در سایت سازمان سرمایه‌گذاری بارگذاری کردیم و تاکنون چهار طرح از همین طریق در استان آغاز شده است.

سلطانی نژاد بیان کرد: ضابطه مند کردن پرداخت تسهیلات بانک‌ها به بخش غیردولتی شامل تسهیلات اشتغال و تبصره ۱۸ است که سال قبل ۱۲۱۷ میلیارد تومان مصوبه تسهیلات تبصره ۱۸ در استان داشتیم و تاکنون ۱۱۵۸ میلیارد تومان پرداخت شده، ضمن اینکه امسال تاکنون اعتبار ابلاغی از این محل به استان نداشته‌ایم.

وی در ادامه گفت: درآمدهای استان کرمان در سال جاری افزایش قابل ملاحظه‌ای نسبت به سال قبل داشته و در بخش مالیاتی که مصوب بودجه سال جاری، ۲۱ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان بود که در ۱۰ ماهه، ۱۸ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان وصولی داشته‌ایم. همچنین در درآمدهای غیرمالیاتی نیز که ۱۶۰۰ میلیارد تومان مصوب بوده، ۶۵۶ میلیارد تحقق پیدا کرده است.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درباره وضعیت اقتصادی اظهار کرد: محیط کسب و کار استان مناسب نیست و بخشی مربوط به قوانین کلی کشور است.

وی ادامه داد: هر دستگاه اجرایی که مقررات مخلّ تولید و سرمایه‌گذاری را احصاء و به ما اعلام کند، می‌توانیم پیگیری رفع آن مقررات و تسهیل قوانین را در هیئت مقررات‌زدائی در وزارت اقتصاد داشته باشیم و رهبر معظم انقلاب روز گذشته در دیدار با جمعی از تولیدکنندگان و کارآفرینان کشور نیز بر مقررات‌زدائی و علاج راه دراز و پرپیچ و خم فرآیندهای اداری تاکید کردند.

سلطانی نژاد در ادامه با اشاره به صیانت از بانک‌ها و اینکه امانت مردم باید حفظ شود، تصریح کرد: بانک‌های خصوصی در استان کرمان نسبتی از منابع را که باید در جهت تسهیلات مصرف کنند، انجام نشده و کمتر از حداقل‌هایی است که در سیستم بانکی باید رعایت شود.

وی با بیان اینکه رقم دقیق مصارف بانک‌های خصوصی استان تا پایان آبان ماه را داریم، افزود: قرار است عدد را تا پایان بهمن ماه به وزیر اقتصادی اعلام کنیم تا وزیر تذکر بدهد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان در پایان درباره انتقال منابع شرکت‌های بزرگ معدنی به استان کرمان گفت: اخیرا شرکت مس ۱۵۰۰ میلیارد تومان تزریق منابع به استان برای پرداخت تسهیلات به پسته‌کاران خسارت دیده از سرمازدگی داشته و تسهیلات دارد پرداخت می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آتش سوزی در روستای دولت آباد زرند خسارت سنگینی به همراه داشت

ورود بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به استان کرمان

کشف ۱۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمان

مخترع تلفن همراه: حتما باید چند نفر زیر ماشین بروند تا این همه به گوشی‌های موبایل زل نزنید؟

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافکیی جاده‌های استان در تعطیلات پایانی نوروز

اولین اهدای عضو در سال ۱۴۰۲ / اهدای عضو یکی از اعضای کادر درمان جیرفت

دکتر سید جلال مهدوی پزشک متخصص و خیر کرمانی درگذشت+ پیام تسلیت بنیاد خیریه دانشگاه باهنر

افزایش موارد کرونا در بازگشت مسافران نوروزی / تاکید بر استفاده از ماسک

589 نفر در تصادفات نوروزی 1402 جان خود را از دست دادند

دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص آزادسازی قیمت نان ندارد / کاملا با سهمیه‌بندی نان برای مردم مخالف هستیم

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)