کد خبر: ۴۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس سازمان بازرسی استان کرمان:
رئیس سازمان بازرسی استان کرمان گفت: سال گذشته قریب به ۷۰۰۰ اطلاعیه از سوی مردم واصل شده که برخی از این اطلاعیه‌ها مبنای کشف فساد از جمله رشوه و ... است.

رئیس سازمان بازرسی استان کرمان گفت: سال گذشته قریب به ۷۰۰۰ اطلاعیه از سوی مردم واصل شده که برخی از این اطلاعیه‌ها مبنای کشف فساد از جمله رشوه و ... است.

به گزارش ایسنا، احمد آبیار به کارمندان و کارکنان دستگاه‌های اداری و غیر اداری توصیه کرد: احترام مردم واجب است، ما نان‌خور مردم هستیم و باید به مردم احترام بگذاریم. بی‌احترامی به مردم به هیچ وجه قابل اغماض نیست.

وی اظهارداشت: اصحاب رسانه استان کرمان مجموعه‌ای امین و مورد اعتماد دستگاه‌ها به ویژه دستگاه قضائی هستند و کمترین مشکلات و پرونده‌ها را در دادگاه مطبوعات استان داریم.

آبیار با گرامیداشت یاد و خاطره شهدای هفتم تیر و به ویژه شهید دکتر بهشتی افزود: شهید بهشتی معمار دستگاه قضائی جمهوری اسلامی بود و هنوز آثار سیاست‌گذاری وی در این قوه جاری و ساری است.

وی بیان کرد: یکی از نهادهای وابسته به قوه قضائیه، سازمان بازرسی است که یکی از محورهای اساسی فعالیت این سازمان، اقدامات پیشگیرانه است و رکن اصلی سازمان اقداماتی است که سوء جریانی در دستگاه اداری پیش نیاید.

بازرس کل استان کرمان گفت: اگر سوءجریان یا ترک فعلی در سیستم اداری مشاهده شود، ابتدا گزارش هشداری صادر می‌شود که در سال گذشته ۱۶۷ گزارش هشداری برای دستگاه‌های اجرایی استان ارسال شده است.

وی افزود: یکی دیگر از وظایف سازمان بازرسی، رسیدگی به شکایات مردمی است و سال گذشته قریب به ۶۰۰۰ شکوائیه مردمی علیه دستگاه‌های اجرایی را رسیدگی کردیم و در اکثر آنها مشکل مردم حل شده و برخی شکایات مبنای گزارش و تشکیل پرونده و کشف تخلف شده است.

آبیار بیان کرد: در مجموع در سال ۱۴۰۱ قریب به ۱۳ هزار شکوائیه و اطلاعیه در سال گذشته در بازرسی استان کرمان مورد رسیدگی قرار گرفته است.

بازرس کل استان کرمان در ادامه سخنانش عنوان کرد: خدمت به مردم اصل اولیه در دستگاه‌ها و نهادهاست اما برخی کارمندان آن طور که باید نوکری مردم را انجام نمی‌دهند و برخی برخورد درستی ندارند.

آبیار در ادامه با بیان اینکه مبارزه با فساد کار بسیار سخت و طاقت فرسائی است، تصریح کرد: سال گذشته ۲۲۵ پرونده اعم از کیفری(متشکل از موضوعات اساسی ترک فعل و ...)  و تخلفات اداری در استان کرمان تشکیل دادیم.

بازرس کل استان کرمان گفت: عمده پرونده‌های تشکیل شده مربوط به ترک فعل کارکنان دولت است و در سال گذشته ۱۱۷ نفر که مرتکب جرم شده‌اند، اعم از ترک فعل، اختلاس، ارتشاء، تصرف غیرقانونی، تصدی بیش از یک شغل و تبانی در معاملات دولتی شناسائی و به مرجع قضائی معرفی شده‌اند.

وی با بیان اینکه پرونده‌های فساد با سرعت و دقت ارجاع و رسیدگی می‎شود، افزود: اکثر کارمندان و مدیران، افراد سالم و متعهدی هستند، اما اندکِ فساد هم غیرقابل بخشش است زیرا حیثیت کل مجموعه را زیر سئوال می‌برد و موجب بی اعتمادی به سیستم اداری می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

سردار رادان: گذرنامه اربعین به هیچ عنوان در مرز صادر نمی‌شود

روند قیمت طلا و سکه در بازار

دستگيري عامل تيراندازي و قدرت نمایی در عنبرآباد

سن ابتلا به ایدز در ایران کاهش یافته است/ 40 درصد مبتلایان به HIV شناسایی نشده‌اند

پیش بینی هواشناسی از وضعیت هوا طی روزهای آینده در کرمان

28 درصد ذخیره آب در سد‌های استان کرمان / صرفه جویی در مصرف آب ضروری است

مرگ دختر ۴ ساله در کهنوج بر اثر ابتلا به بیماری هاری

رئیس حوزه قضائی جازموریان: عدم ترمیم شبکه آبرسانی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

ساعت کاری بانک‌ها در ۲ روز ابتدایی هفته آینده اعلام شد

بیش از ۳ هکتار از مراتع بافت در آتش سوخت

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)