کد خبر: ۴۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
 امتداد نوشت: «تمام مجموعه‌ها، تشکل‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی این دوره اجازه دهند که پایداری به تنهایی وارد میدان انتخابات شود». این توصیه و تمایل تیم قالیباف است که از زبان یک اصولگرا در سایت متعلق به تیم رسانه‌ای قالیباف منتشر شده است. از نگاه آنها پایداری در اصولگرایان "وحدت شکن" نام دارد.

 امتداد نوشت: «تمام مجموعه‌ها، تشکل‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی این دوره اجازه دهند که پایداری به تنهایی وارد میدان انتخابات شود». این توصیه و تمایل تیم قالیباف است که از زبان یک اصولگرا در سایت متعلق به تیم رسانه‌ای قالیباف منتشر شده است. از نگاه آنها پایداری در اصولگرایان "وحدت شکن" نام دارد.

با ورود به سال انتخابات اصولگرایان بازی انتخابات را آغاز کردند. جریان راست که در انتخابات های 98 و 1400 یکپارچه وارد انتخابات شده بود، حالا مدتی است که نشانه‌های اختلاف را بروز می‌دهد. این میان راست رادیکال با میانداری پایداری‌ها به عنوان جریانی که  تکرو هستند شناخته می‌شوند. اما حالا این راست میانه (جریان شورای ائتلاف اصولگرایان به رهبری حدادعادل و قالیباف) است که تمایلش به جدا کردن پایداری از اصولگرایان را نشان می‌دهد. آنها این اواخر بر سر مساله حجاب و همچنین تحقیق و تفحص از اوقاف با راست میانه وارد نزاع پنهان شده‌اند.

به علاوه پایداری به اصولگرایان پیام داده است که ۵۰ درصد از لیست تهران را می‌خواهد. درغیر این صورت به تنهایی لیست منتشر می‌کند. همین موارد است که باعث شده تا سایت فردا متعلق به تیم قالیباف مصاحبه‌ای با کریمی اصفهانی منتشر کند و در آن از مجموعه‌های اصولگرایی بخواهد این بار اجازه دهند پایداری به تنهایی وارد انتخابات شود.

از نظر این اصولگرا جدا شدن پایداری از لیست اصولگرایان «دو حسن دارد، نخست آنکه وزن پایداری مشخص می‌شود و ثانیا برای همیشه بزرگ بینی خودش را کنار می‌گذارد.»

به نظر می‌رسد در آنسو پایداری هم بی‌تمایل به جدا شدن از اصولگرایان نیست. آنها ابایی از این ندارند که وارد انتخابات شوند و حتی با شکست از آن خارج شوند. اگر آنها در مجلس نباشند هم آنقدر نیرو و قدرت در دولت دارند که اصولگرایان را ناگزیر به دنبال خود می‌کشند. پایداری‌ها بر گلوگاه‌های اقتصادی دولت مسلط شدند و از همین روست که اتفاقا این اصولگرایان هستند که ناگزیر به سمت پایداری روند و از آنها برای ائتلاف درخواست می‌کند.

سایت قالیباف در گزارش دیگر همچنین در گزارش دیگری معتقد است پایداری "همواره راه اثبات خود را در نفی دیگران دیده‌اند و همیشه با اتهام‌زنی به دیگر گروه‌ها نظرات خود را یا تحمیل کرده‌اند یا برای این هدف تلاش کرده‌اند."

به نظر می‌رسد جریان راست میانه(قالیباف و حداد) اتفاقا بسیار نگران هستند که پایداری سبد رای آنها را از آن خود کند. در صورتی که انتخابات همچون سال۹۸ با رد صلاحیت گسترده و عدم تمایل اصلاح‌طلبان برگزار شود، پایداری حتما لیست جداگانه خود را منتشر می‌کند.

گفتنی است آنها حتی در سال ۹۸ هم تمایلی به وحدت با اصولگرایان نداشتند. جریان رسانه‌ای اصولگرایان با انتشار خبرهای کذب از لیست سیدمحمدخاتمی آنها را وادار به وحدت کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

سردار رادان: گذرنامه اربعین به هیچ عنوان در مرز صادر نمی‌شود

روند قیمت طلا و سکه در بازار

دستگيري عامل تيراندازي و قدرت نمایی در عنبرآباد

سن ابتلا به ایدز در ایران کاهش یافته است/ 40 درصد مبتلایان به HIV شناسایی نشده‌اند

پیش بینی هواشناسی از وضعیت هوا طی روزهای آینده در کرمان

28 درصد ذخیره آب در سد‌های استان کرمان / صرفه جویی در مصرف آب ضروری است

مرگ دختر ۴ ساله در کهنوج بر اثر ابتلا به بیماری هاری

رئیس حوزه قضائی جازموریان: عدم ترمیم شبکه آبرسانی، سلامت جامعه را به خطر می‌اندازد

ساعت کاری بانک‌ها در ۲ روز ابتدایی هفته آینده اعلام شد

بیش از ۳ هکتار از مراتع بافت در آتش سوخت

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)