کد خبر: ۴۹۸۱۳
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
 امتداد نوشت: «تمام مجموعه‌ها، تشکل‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی این دوره اجازه دهند که پایداری به تنهایی وارد میدان انتخابات شود». این توصیه و تمایل تیم قالیباف است که از زبان یک اصولگرا در سایت متعلق به تیم رسانه‌ای قالیباف منتشر شده است. از نگاه آنها پایداری در اصولگرایان "وحدت شکن" نام دارد.

 امتداد نوشت: «تمام مجموعه‌ها، تشکل‌ها و گروه‌های مختلف سیاسی این دوره اجازه دهند که پایداری به تنهایی وارد میدان انتخابات شود». این توصیه و تمایل تیم قالیباف است که از زبان یک اصولگرا در سایت متعلق به تیم رسانه‌ای قالیباف منتشر شده است. از نگاه آنها پایداری در اصولگرایان "وحدت شکن" نام دارد.

با ورود به سال انتخابات اصولگرایان بازی انتخابات را آغاز کردند. جریان راست که در انتخابات های 98 و 1400 یکپارچه وارد انتخابات شده بود، حالا مدتی است که نشانه‌های اختلاف را بروز می‌دهد. این میان راست رادیکال با میانداری پایداری‌ها به عنوان جریانی که  تکرو هستند شناخته می‌شوند. اما حالا این راست میانه (جریان شورای ائتلاف اصولگرایان به رهبری حدادعادل و قالیباف) است که تمایلش به جدا کردن پایداری از اصولگرایان را نشان می‌دهد. آنها این اواخر بر سر مساله حجاب و همچنین تحقیق و تفحص از اوقاف با راست میانه وارد نزاع پنهان شده‌اند.

به علاوه پایداری به اصولگرایان پیام داده است که ۵۰ درصد از لیست تهران را می‌خواهد. درغیر این صورت به تنهایی لیست منتشر می‌کند. همین موارد است که باعث شده تا سایت فردا متعلق به تیم قالیباف مصاحبه‌ای با کریمی اصفهانی منتشر کند و در آن از مجموعه‌های اصولگرایی بخواهد این بار اجازه دهند پایداری به تنهایی وارد انتخابات شود.

از نظر این اصولگرا جدا شدن پایداری از لیست اصولگرایان «دو حسن دارد، نخست آنکه وزن پایداری مشخص می‌شود و ثانیا برای همیشه بزرگ بینی خودش را کنار می‌گذارد.»

به نظر می‌رسد در آنسو پایداری هم بی‌تمایل به جدا شدن از اصولگرایان نیست. آنها ابایی از این ندارند که وارد انتخابات شوند و حتی با شکست از آن خارج شوند. اگر آنها در مجلس نباشند هم آنقدر نیرو و قدرت در دولت دارند که اصولگرایان را ناگزیر به دنبال خود می‌کشند. پایداری‌ها بر گلوگاه‌های اقتصادی دولت مسلط شدند و از همین روست که اتفاقا این اصولگرایان هستند که ناگزیر به سمت پایداری روند و از آنها برای ائتلاف درخواست می‌کند.

سایت قالیباف در گزارش دیگر همچنین در گزارش دیگری معتقد است پایداری "همواره راه اثبات خود را در نفی دیگران دیده‌اند و همیشه با اتهام‌زنی به دیگر گروه‌ها نظرات خود را یا تحمیل کرده‌اند یا برای این هدف تلاش کرده‌اند."

به نظر می‌رسد جریان راست میانه(قالیباف و حداد) اتفاقا بسیار نگران هستند که پایداری سبد رای آنها را از آن خود کند. در صورتی که انتخابات همچون سال۹۸ با رد صلاحیت گسترده و عدم تمایل اصلاح‌طلبان برگزار شود، پایداری حتما لیست جداگانه خود را منتشر می‌کند.

گفتنی است آنها حتی در سال ۹۸ هم تمایلی به وحدت با اصولگرایان نداشتند. جریان رسانه‌ای اصولگرایان با انتشار خبرهای کذب از لیست سیدمحمدخاتمی آنها را وادار به وحدت کرد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

هواشناسی کرمان هشدار سطح زرد صادر کرد

ساعات فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک افزایش یافت

استاندار کرمان عنوان کرد: توقف روند کاهش جمعیت در کرمان

درمان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان‌های دولتی رایگان شد

آمار کرونا در هفته گذشته؛ شناسایی ۳۵۴ بیمار و ۸ فوتی

۲۰۲۴ گرم‌ترین سال زمین تحت تاثیر پدیده ال‌نینو

اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت 17 اسفندماه برگزار می‌شود

دامداران و عشایر از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند

آموزش و پرورش استان کرمان: اخراج دانش‌آموز از مدرسه فقط در چهارچوب آیین‌نامه انضباطی انجام شود

پیش بینی هواشناسی کشور از بارش باران و برف و وزش باد شدید در کرمان

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)