کد خبر: ۵۰۸۴۹
تاریخ انتشار: ۲۲ مهر ۱۴۰۲ - ۲۰:۵۱
ارسال به دوستان
ذخیره
آیا زیر پای شهردار کرمان خالی شده است؟
از شورای شهر انقلابی که حدود دو سال قبل با سلام و صلوات سعید شعرباف تبریزی را بدون سابقه اجرائی قابل توجه به شهرداری مرکز بزرگترین استان کشور برگزید، خبر می‌رسد که روابط‌شان با او حسابی تیره‌و تار شده است.

گفتارنو- گروه سیاست:
از شورای شهر انقلابی که حدود دو سال قبل با سلام و صلوات سعید شعرباف تبریزی را بدون سابقه اجرائی قابل توجه به شهرداری مرکز بزرگترین استان کشور برگزید، خبر می‌رسد که روابط‌شان با او حسابی تیره‌و تار شده است.
بعد از انتقادات فتح‌الله مویدی عضو پیشکسوت شورا که گفته بود با این وضع شهرداری همه ما باید به دادگاه برویم، حالا نائب رئیس جوان شورای انقلابی زبان انتقاد به شهردار کرمان گشوده است.
محمدرضا کمساری در نشست اخیر شورای شهر کرمان گفته «خیلی واضح عرض می‌کنم، به نظر بنده آقای شعرباف تبریزی از کارآمدی و صلاحیت لازم برای تصدی عنوان شهرداری برخوردار نیست».
این عضو شورای شهر کرمان گفته است: تاکنون نظر هشت نفر برای استیضاح شهردار به نتیجه نرسیده و ما هم به نظر دوستان شورا احترام می‌گذاریم، در حالی که هفت نفر از عزیزان نظرشان بر این است که شهردار از صلاحیت و کارآمدی کافی برای ادامه تصدی مسئولیت شهرداری برخوردار نیست.
کمساری ادامه داده است: شهردار در کنار تمام محاسنی که دارد متاسفانه از کارآمدی و صلاحیت لازم برای تصدی مسئولیت شهرداری کرمان برخوردار نیست و خواهشمندم این تقاضای بنده را به صورت قانونی در دستور کار قرار دهید و در خصوص تعیین تکلیف این مساله اقدام شود.

واکنش رسانه نزدیک به اصولگرایان
در کنار پوشش اعتراضات اعضای شورای شهر کرمان در یک رسانه نزدیک به دولت که سخنان اعضای شورای شهر کرمان را به دقت منعکس می‌کند؛ سرمقاله روزنامه اصولگرای واقعه در شماره امروز هم قابل توجه است.
روزنامه واقعه در یادداشت خود خطاب به شهردار کرمان نوشته: شورای اسلامی شهر کرمان، با ارزیابی دوسالانه خود، تصمیم گرفته تغییر و تحولی در شهرداری کرمان بوجود آورد. با 7عضو موافق و 4 عضو مخالف!
این روزنامه اضافه کرده: حسب شناختی که از ماهیت شورای شهر کرمان داریم، تلاش بر این است که کار با مسالمت و بدون حاشیه و صرفاً بر اساس مصالح، صورت پذیرد و دکتر شعرباف، به عنوان یک نیروی آینده‌دار، با کمترین تنش و آسیب تودیع شود و جای خود را به دیگری بدهد.
واقعه نوشته است: بحث اصلی شورا هم صرفا عدم تمکین شهرداری به مصوبات و خواسته‌های شورا است و خوشبختانه کوچکترین شائبه ای در این زمینه وجود ندارد. با این وجود شهردار محترم، علیرغم درخواست شورا برای استعفا و کمک به انتخاب نیروی کارآشنا و هماهنگ‌تر، همراهی لازم را انجام نداده و مسایل دیگری را مطرح کرده است.
این رسانه با بیان اینکه در حالی که اعضای حمایت کننده از ایشان، اقلیت 35 درصدی و شکننده‌ای است که هر لحظه می‌تواند کاهش یابد و مسیر کار را تغییر دهد نوشته است: امیدواریم جناب آقای شعرباف، که تحقیقاً در آینده و در مواقف و مناصب دیگر، می‌توانند منشا خدمت باشند، بعد از 380 روز کار خالصانه ولی ناکافی از نظر شورا، در یک تعامل و همراهی مسئولانه، با روند تغییر که حق مسلم اعضاست توافق کند تا فعالیت‌های شهرداری به رونق مورد قبول شورا برسد.

آیا زیرپای شهردار کرمان خالی شده است؟

به نظر می‌رسد اصولگرایان کرمانی دیگر نه با ایما و اشاره که با صراحت هرچه تمام‌تر دارند به شهردار کرمان می‌رسانند که دیگر وقت رفتن است. پیامی که هم در شورای شهر و هم در روزنامه واقعه به آن اشاره شده است. 

حالا کار به تهدید ضمنی و دیپلماتیک هم کشیده می‌شود که :«اعضای حمایت کننده از ایشان، اقلیت 35 درصدی و شکننده‌ای است که هر لحظه می‌تواند کاهش یابد» ضمن آنکه به او وعده‌ای هم داده شده که «مناصب دیگر، می‌توانند منشا خدمت باشند»

دوسال بعد از روی کارآمدن شهردار کرمان که حالا خود اعضای شورای شهر کرمان هم او را به «ناکارآمدی» و «عدم‌صلاحیت» متهم می‌کنند، البته خود اعضای شورای شهر هم باید پاسخ دهند چگونه به انتخابی دست زده‌اند که باید برای کنارکشیدن او به شیوه‌های عمومی دست بزنند. 

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

دستگیری یک زن به اتهام سرقت خودرو در جیرفت

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

سرعت و سبقت عامل اصلی تصادفات؛ خلوت بودن معابر سبب عدم رعایت سرعت مجاز نشود

ثبت هزینه‌ انتخاباتی نامزد‌های مجلس در سامانه مالی

افتتاح خانه خلاق صنایع دستی شهر کرمان؛ خانه‌های خلاق، پلی به‌سوی رونق اقتصاد

استاندار کرمان: مهمترین مشکل استان تامین آب است

اگر آهن بدنتان کم است این خوراکی‌ها را بخورید

آخرین قیمت خودرو در بازار

آیا وزیر کشور بدون درک آنچه در جامعه می‌گذرد چنین سخنی را مطرح کرده است

کیهان: انتخابات اسفند پرشور خواهد بود؛ اصلاح طلبان اگر نیایند سرشان بی کلاه می ماند

پربازدید ها

استاندار کرمان: کشاورزی کرمان پای کار انرژی خورشیدی نمی‌آید

نمایندگان در انتصابات دخالت نکنند/ کرمان بیشتر محل عبور اتباع است/ در برخی نقاط جنوب مردم مایل به گازکشی منازل خود نیستند

آیا وزیر کشور بدون درک آنچه در جامعه می‌گذرد چنین سخنی را مطرح کرده است

کیهان: انتخابات اسفند پرشور خواهد بود؛ اصلاح طلبان اگر نیایند سرشان بی کلاه می ماند

تعارفات قالیباف و رئیسی را باید باور کرد یا زدوخورد رسانه‌هایشان را؟

ثبت هزینه‌ انتخاباتی نامزد‌های مجلس در سامانه مالی

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)