کد خبر: ۵۱۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۳ آبان ۱۴۰۲ - ۱۲:۰۹
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون میراث فرهنگی استان کرمان:
معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه واگذاری زمین یکی از چالش‌های سرمایه‌گذاران در شهرستان کهنوج است، افزود: تعدادی از سرمایه‌گذاران متقاضی زمین برای راه‌اندازی مجتمع‌های گردشگری هستند که خوشبختانه با رایزنی که با بنیاد مسکن، امور اراضی، جهاد کشاورزی و مهم‌تر از همه فرمانداری انجام شده، این مشکلات به زودی حل خواهد شد.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره به اینکه واگذاری زمین یکی از چالش‌های سرمایه‌گذاران در شهرستان کهنوج است، افزود: تعدادی از سرمایه‌گذاران متقاضی زمین برای راه‌اندازی مجتمع‌های گردشگری هستند که خوشبختانه با رایزنی که با بنیاد مسکن، امور اراضی، جهاد کشاورزی و مهم‌تر از همه فرمانداری انجام شده، این مشکلات به زودی حل خواهد شد.

به گزارش ایسنا، رضا بردبار در جلسه کارگروه گردشگری شهرستان کهنوج، اظهارداشت: از هرگونه سرمایه‌گذاری در راستای تقویت صنعت گردشگری حمایت می‌کنیم و استان کرمان هیچ‌گونه محدودیتی در زمینه حمایت از سرمایه‌گذاران در ایجاد هتل‌ها و دیگر زیرساخت‌های گردشگری ندارد.

وی با اشاره به رونق بخشی سرمایه‌گذاری در شهرستان کهنوج با تعامل دستگاه‌های مرتبط با گردشگری گفت: در حال حاضر ۳۰ فرصت سرمایه‌‎گذاری با حجم ۱۵۰میلیارد تومان در کهنوج شناسایی شده است.

بردبار افزود: ایجاد و توسعه مجتمع‌های گردشگری و رفاهی در مسیرهای گردشگری و راه‌اندازی واحدهای اقامتی شهرستان کهنوج باعث رونق گردشگری و جذب سرمایه‌گذاران می‌شود.

وی تصریح کرد: امروز یکی از راه‌های مهم و اثرگذار برای توسعه شهرستان کهنوج استفاده از ظرفیت و توانمندی‌های آن در سه حوزه میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی است که باید به آنها نگاه ویژه‌ای شود.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان اظهار کرد: در حال حاضر ۲۰ سرمایه‌گذار آماده سرمایه‌گذاری در زمینه زیرساخت‌های گردشگری شامل مجتمع‌های اقامتی و پذیرایی، اقامتگاه بوم‌گردی و هتل هستند که امیدواریم با برگزاری مستمر این گونه جلسه‌ها بتوانیم مشکلات پیش روی آنها را با همکاری دستگاه‌های مرتبط حل و فصل کنیم.

بردبار بیان کرد: تغییر کاربری و ارائه تسهیلات کم بهره و همچنین همکاری بیشتر بانک‌ها با سرمایه‌گذاران از دیگر موارد پیش روی سرمایه‌گذاران است که از دستگاه‌های مرتبط درخواست تعامل بیشتر برای رفع این موانع را داریم.

معاون گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمان با اشاره اینکه گردشگری صنعت فرابخشی است که برای توسعه آن نیازمند تعامل و همکاری دستگاه‌های مرتبط با گردشگری هستیم، گفت: در چند سال اخیر فرمانداری و دستگاه‌های مختلف این شهرستان همکاری خوبی با اداره‌کل میراث‌فرهنگی استان کرمان داشته‌اند که راه‌اندازی چندین اقامتگاه بوم‌گردی، هتل آپارتمان و مجتمع گردشگری دلیلی بر این ادعا است.

وی با بیان اینکه شهرستان کهنوج دارای بناهای تاریخی ارزشمندی است که هرساله میزبان گردشگران زیادی است، گفت: برای ماندگاری آنها نیاز به ایجاد زیرساخت‌های گردشگری به ویژه هتل و اقامتگاه بوم‌گردی است که امیدواریم بتوانیم با همکاری هم به این هدف برسیم.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

عامل قتل و طرفین نزاع جمعی در سیرجان دستگیر شدند

تشییع ۸ شهید گمنام در استان کرمان همزمان با ایام فاطمیه

قیمت سکه و طلا در بازار چهارشنبه 15 آذر

کشف زمین خواری 730 میلیاردی در یکی از مناطق خوش آب و هوای کرمان

وزارت بهداشت: از هر 1000 تولد 4 نوزاد دچار کم شنوایی هستند

وضعیت جوی کرمان طی امروز چهارشنبه 15 آذر1402

تحویل ۱۶۶ قبضه سلاح و مهمات در ریگان

تعارفات قالیباف و رئیسی را باید باور کرد یا زدوخورد رسانه‌هایشان را؟

پلیس ترکیه تتلو را تحویل ایران داد

تن ماهی باز هم گران شد؛ دلیل اصلی افزایش قیمت

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)