کد خبر: ۵۱۱۸۵
تاریخ انتشار: ۲۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۰
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان:
رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با تاکید بر این که کاندیداهای انتخابات پایبند دستورالعمل‌ها باشند، گفت: ۷۵ درصد داوطلبانی که ثبت نام نهایی کرده‌اند تایید صلاحیت اجرایی کسب کرده‌اند.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان با تاکید بر این که کاندیداهای انتخابات پایبند دستورالعمل‌ها باشند، گفت: ۷۵ درصد داوطلبانی که ثبت نام نهایی کرده‌اند تایید صلاحیت اجرایی کسب کرده‌اند.

به گزارش ایسنا، رحمان جلالی ظهر امروز ۲۰ آبان ماه در نشست خبری با موضوع انتخابات مجلس شورای اسلامی با اشاره به اتمام زمان بررسی صلاحیت‌ها، اظهار کرد: از ۶۴۵ داوطلب استان کرمان، ۴۸۲ نفر آنها تایید اجرایی گرفته‌اند و ۱۲۸ نفر عدم تاییدیه اجرایی ، ۲۸ نفر آنها عدم احراز و هفت نفر نیز انصراف داده‌اند.

وی با اشاره به اینکه یک نفر در حوزه انتخابیه کرمان و راور انصراف داده، گفت: از ۱۸۷ نفری که داوطلب در این حوزه انتخابیه شده بودند، ۱۵۶ نفر آنها تایید صلاحیت اجرایی را گرفته و ۲۹ نفر نیز تاییدیه هیئت اجرایی را کسب نکردند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمان بیان کرد: به استناد تبصره ماده ۶۱ قانون انتخابات و در راستای رعایت حقوق داوطلبان مجلس شورای اسلامی، اشخاصی که صلاحیت آن‌ها در هیئت‌های اجرایی مراکز حوزه‌های انتخابیه مورد تأیید قرار نگرفته و یا احراز نشده، می‌توانند به مدت چهار روز از تاریخ ۲۱ آبان لغایت ۲۴ آبان ماه ۱۴۰۲ از ساعت ۸ الی ۱۸ تنها از طریق مراجعه به نشانی الکترونیکی Keshvar.moi.ir اعتراض خود را به صورت مستدل ثبت نمایند.

وی تاکید کرد: کسانی که به منظور تشویش و جریحه‌دار کردن افکار عمومی با هر قصد و غرضی، تایید و عدم تایید برخی چهره‌ها را اعلام می‌کنند، طبق قانون جدید انتخابات برخورد خواهد شد و باید مدنظر داشت که تایید و عدم تایید به صورت رسمی از طریق رسانه‌ها اعلام می‌شود.

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان در واکنش به برخی شایعات تاکید کرد: همه نماینده‌های فعلی استان کرمان تایید صلاحیت هیئت اجرایی را کسب کرده‌اند.

وی با تاکید برآنکه کاندیداها پایبند دستورالعمل‌ها باشند، تصریح کرد: ۷۵ درصد داوطلبانی که ثبت نام نهایی کرده‌اند تایید صلاحیت اجرایی کسب کرده‌اند.

جلالی در پایان با بیان این مطلب که امروز آخرین مهلت ثبت نام داوطلبان مجلس خبرگان رهبر است، اظهار کرد: تاکنون ۱۲ نفر از استان کرمان برای مجلس خبرگان رهبری داوطلب شده‌اند که ۱۰ نفر آنها در فرمانداری و دو نفر در وزارت کشور ثبت نام کرده‌اند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آخرین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

تعرض به حقوق شهروندی از سوی هیچ فرد و ارگانی پذیرفتنی نیست

سخنگوی آموزش و پرورش: ۳۰‌ درصد پاداش بازنشستگان ۱۴۰۱ تا فردا پرداخت می‌شود

انتقال نافرجام 25 کیلو شیشه در قالب مسافرت خانوادگی

افزایش ابر پدیده غالب جوی در استان کرمان

گواهینامه‌های رانندگی ۵ رنگ می‌شوند

افزایش بیماری‌های تنفسی در کرمان؛ موج آنفلوانزا همچنان ادامه دارد

زمان قطعی واریز و مبلغ سود سهام عدالت مشخص شد

شناسایی ۴۵۱ بیمار قطعی فشار خون و ۲۲۷ بیمار قطعی دیابت در کرمان

مرکز روزانه توانبخشی معلولان در شهرستان زرند افتتاح شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)