کد خبر: ۵۱۲۷۵
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۴۰۲ - ۱۴:۱۷
ارسال به دوستان
ذخیره
خطیب نماز جمعه تهران رقابت سیاسی را از مهمترین ابزار مشارکت و حضور فعال در صندوق‌های رای برشمرد و گفت: رقابت پیش نیاز مشارکت پرشور است که رهبری در دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان نیز بر آن تاکید کردند. در این راستا، تصمیمات برخی از اعضای هیات‌های اجرایی عالمانه، خردمندانه و همسو با این مبانی و اصول نبود و مورد نقد صاحب نظرات دغدغه‌مند و مسئولان ارشد اجرایی قرار گرفت.

خطیب نماز جمعه تهران رقابت سیاسی را از مهمترین ابزار مشارکت و حضور فعال در صندوق‌های رای برشمرد و گفت: رقابت پیش نیاز مشارکت پرشور است که رهبری در دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان نیز بر آن تاکید کردند. در این راستا، تصمیمات برخی از اعضای هیات‌های اجرایی عالمانه، خردمندانه و همسو با این مبانی و اصول نبود و مورد نقد صاحب نظرات دغدغه‌مند و مسئولان ارشد اجرایی قرار گرفت.

به گزارش آفتاب‌‌نیوز :حجت الاسلام والمسلمین سیدمحمد حسن ابوترابی‌فرد در خطبه‌های این هفته نماز جمعه تهران گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با اعضای شورای نگهبان به مقوله انتخابات و زمینه مشارکت پرشور مردم اشاره کردند و در آغاز سال جاری به چهار راهبرد امنیت، سلامت، رقابت و مشارکت در انتخابات پرداختند. مشارکت در انتخابات از آشکارترین نوع رقابت سیاسی در جوامع مردم‌سالار است و نماد اراده ملت برای تعیین سرنوشت جمعی و سیاسی خود به شمار می‌آید؛ مشارکت گسترده سیاسی شهروندان، گروه‌ها و احزاب در انتخابات نقش تعیین کننده‌ای در تحکیم پیوند ملت و دولت و گردش نخبگانی و جابجایی قدرت دارد و مهمترین ابزار تجلی اراده و حاکمیت ملت است.

امام جمعه موقت تهران بیان کرد: مشارکت در انتخابات از آشکارترین نوع مشارکت سیاسی در جوامع مردم‌سالار است. با این نگاه به این مهم، رقابت پیش نیاز مشارکت پرشور است که رهبری معظم در دیدار اخیر اعضای شورای نگهبان بر آن تاکید کردند. در این راستا باید اشاره کنم تصمیمات برخی ار اعضای هیات‌های اجرایی عالمانه، خردمندانه و همسو با این مبانی و اصول نبود و مورد نقد صاحب نظرات دغدغه‌مند و مسئولان ارشد اجرایی قرار گرفت؛ امیدوارم با برنامه ریزی صحیح و احساس مسئولیت دولتمردان و ملت عزیز شاهد حضور اقتدار آفرین ملت بزرگ ایران در انتخابات پیش رو باشیم.

ابوترابی فرد در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهیونستی در غزه گفت: در آستانه چهلمین روز مقاومت قهرمانانه غزه هستیم؛ فلسطین پاره تن اسلام و غزه پاره تن فلسطین است.

وی ادامه داد: امام موسی صدر می‌فرمود ما اسرائیل را شر مطلق می‌دانیم و هیچ نهادی را خطرناک‌تر از این رژیم نمی‌شناسم، شکل گیری و ماندگاری این رژیم کودک کش با حمایت کامل و تمام عیار سیاسی، نظامی و اقتصادی امریکا است و بر اساس پروژه انگلیسی و اعلامیه غیرقانونی بالفور زمینه تولد این رژیم منحوس فراهم شد و با مدیریت انگلیس و امریکا در سال ۱۹۴۸ میلادی تولد نامشروع او شکل گرفت. این رژیم در طول حدود ۷۰ سال با کشتار و قتل عام مسلمانان و مسیحیان و اشغالگری و تجاوز سرزمین مظلوم فلسطین را تصرف کرد و تاکنون با حمایت قدرت‌های غربی و ایالات متحده حیات ننگین، متزلزل و عنکبوتی او ادامه داشته است.

ابوترابی فرد رژیم اشغالگر قدس را یکی از مهمترین مولفه‌های بحران‌زا در منطقه و جهان اسلام و جامعه جهانی خواند و افزود: با پیروزی شگفت انگیز و غرورآفرین اطلاعاتی و نظامی مجاهدان فلسطینی در عملیات طوفان الاقصی هیمنه اطلاعاتی، نظامی و دفاعی و امنیت آن فروپاشید؛ طبق آخرین نظرسنجی سالانه موسسه مطالعات امینت ملی رژیم صهیونستی در سال‌های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳، محبوب‌ترین نهاد در سرزمین‌های اشغالی ارتش و دستگاه‌های اطلاعاتی و امنیتی بودند، اما پرسشی که در سرزمینی‌ها اشغالی بازتاب داشت، فروپاشی سیستم اطلاعاتی، امنیتی و نظامی رژیم صهیونستی و شکست مفتحضانه لشکر ۱۴۳ این رژیم و کشته شدن فرمانده این لشکر ظرف چند ساعت است.

وی اضافه کرد: عملیات طوفان الاقصی دکترین نظامی بن گوریون را فروریخت. این دکترین بر سه اصل شکست ناپذیری، اشراف و برتری اطلاعاتی و رصد هرگونه اقدام و حرکت و انتقال نقطه نبرد به قلمرو دشمن و خارج از محدوده سرزمین‌های اشغالی استوار بود؛ قهرمانان غزه نشان دادند این رژیم از کمترین توان و ظرفیت نظامی و قدرت دفاعی در برابر دو هزار رزمنده سلحشور غزه محروم و ناتوان است. قهرمانان غزه حدود ۴۰ کیلومتر در درون سرزمین‌های اشغالی نفوذ کردند و تمام سیستم اطلاعاتی و امنیتی رژیم را فلج کردند و اشراف اطلاعاتی و برتری اطلاعاتی رژیم را به سخره گرفتند.

خطیب موقت نمازجمعه تهران گفت: عملیات قهرمانان سلحشور غزه در قلب سرزمین‌های اشغالی و در نه غزه و آن هم رویارویی با لشکر به اصطلاح قدرتمند صهیونستی شکل گرفت. در طول ۴ دهه گذشته رژیم اشغالگر در تمام عملیات نظامی خود در برابر محور مقاومت بدون استثنا شکست خورده است. این عملیات اقتدار آفرین از ارکان متزلزل و خانه عنکبوتی رژیم در برابر دیدگان جامعه جهانی پرده برداری کرد و اقتدار علمی، راهبردی و استراتژی نظامی، قدرت اطلاعاتی دانش و فناوری و قدرت فرماندهی و مدیریت میدانی حماس و نیرو‌های مقاومت را به نمایش گذاشت.

ابوترابی فرد ادامه داد: حدود ۶ هفته از تهاجم گسترده دنیای غرب، امریکا و متحدانش و رژیم صهیونیستی بر غزه مظلوم می‌گذرد. این تهاجم دهشتناک نقاب از چهره سیاه و هیولایی رژیم صهیونستی و متحدان او برداشت.

وی اضافه کرد: کودکان، زنان و شهروندان مظلوم، ولی مقتدر غزه در زیر بمب‌های فسفری و موشک‌های صهیونیست‌ها قرار دارند؛ موشک‌هایی که در واقع از واشنگتن شلیک می‌شود و قبل از آن که بنیان‌های غزه را هدف قرار دهد ارکان اقتدار رژیم صهیونستی را هدف قرار داده است. در همین روز‌ها حدود ۷۰ هزار تن تسلیحات نظامی با کشتی‌های امریکایی در اختیار این رژیم قرار گرفته است. در این شرایط جهان آموخت ملتی با دست تهی و خالی، اما با ایمان، صبر، استقامت، اتکا به خدا و با حمایت سلحشوران محور مقاومت در سراسر گیتی وجود دارد که در محاصره آب، غذا و دارو و در ناجوانمردانه‌ترین شبیخون‌ها قرار دارد. ملتی که امپراطوری دروغ جهانی و سیطره بمب‌ها و حقیقت فلسفه چیرگی خون بر شمشیر و رسوایی ستم را نشان داد.

ابوترابی فرد گفت: امروز جهان در یک میدان شاهد مردان و زنان مقاومی است که حتی برای یکبار در زیر آتش بار دهشتناک صهیونیست‌ها پرچم سفید بلند نکرده و مقاوم و قهرمان ایستادند. در مقابل آن‌ها دژخیمانی قرار دارد که حقوق بشر و همه ارزش‌های انسانی را به سخره گرفتند.

وی بیان کرد: یک دیپلمات برجسته گروه ۷ در مصاحبه نشریه تایمز گفت که ما قطعا نبرد در جهان جنوبی را باختیم و در اوکراین شکست خوردیم. همه کاری که در این بخش از جهان در موضوع اوکراین انجام دادیم، از دست رفت و توصیه به قوانین بین الملل و نظم جهانی را فراموش کنیم که آن‌ها دیگر به این حرف‌ها گوش نمی‌هند.

وی گفت: امروز جهان به این واقعیت رسیده که امریکا نمی‌تواند امنیت نزدیک‌ترین متحدانش را تامین کند و او را از رخداد دهشتناک طوفان الاقصی در امان بگذارد پس چه طور می‌تواند امنیت و نظم جهانی مورد نگاه غربی را سامان دهد.

ابوترابی فرد در خطبه اول نمازجمعه این هفته تهران ضمن گرامیداشت ۲۴ آبان سالروز ارتحال علامه طباطبایی گفت: امیدوارم وزارت خانه‌های علوم و بهداشت از تمام ظرفیت خود برای ارتقای بنیه علمی بهره گرفته و وزارت آموزش و پرورش کشور نیز با الهام از آموزه‌های وحیانی و استادان دلسوز و خدوم راه را برای تحول در عرضه‌های علمی و فکری و اخلاقی جامعه هموار کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیاز 40  میلیارد تومانی برای آزادی زندانیان جرائم غیرعمد استان کرمان

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

۵ نوشیدنی ویژه و خاص برای روزهای تابستانی گرم و سوزان

منوجان با دمای 47 درجه گرم‌ترین نقطه کرمان

عاملان کلاهبرداری 60 میلیاردی از کشاورز قلعه گنجی دستگیر شدند

حق ساخت مدارس جدید را نداریم / مسئولان مدارس دانش‌آموزان محدوده خود را ثبت‌نام کنند

ایجاد فرصت عادلانه رسانه‌ای برای رقابت سالم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

واکنش آموزش‌ و پرورش به اعتراضات درباره یک امتحان نهایی

چرا پخش سریال بدل از تلویزیون متوقف شد؟

 آخرین وضعیت پرونده فساد در فوتبال از زبان سخنگوی قوه قضائیه

پربازدید ها

یک کرمانی عضو هیات رئیسه سِنی مجلس شد

رئیس ستاد انتخابات استان کرمان منصوب شد

محمد صدر: آقای خاتمی پیشنهاد داد که در انتخابات ثبت نام کنم/ تا آخر هفته تصمیم نهایی را می‌گیرم

قوچانی: هر لیست منسوب به کارگزاران را تکذیب می‌کنم/ ایران به یک دولت میانه‌رو نیازمند است

فرآیند 30 روزه انتخابات ریاست جمهوری در استان کرمان آغاز به کار کرد

خبر مهم درباره کاندیداتوری سیدحسن خمینی در انتخابات ریاست جمهوری

ستاد انتخابات کشور: داوطلبان ریاست جمهوری فاقد شرایط ۱۲ گانه را ثبت‌نام نمی‌کنیم

محسن هاشمی: شورای مرکزی حزب از نامزدی من حمایت کرده است، نه اینکه من نامزد شده باشم

جزییات مراسم بزرگداشت ارتحال امام خمینی(ره) در کرمان اعلام شد

ایجاد فرصت عادلانه رسانه‌ای برای رقابت سالم نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)