کد خبر: ۵۱۳۱۹
تاریخ انتشار: ۳۰ آبان ۱۴۰۲ - ۱۹:۰۷
ارسال به دوستان
ذخیره
نماینده ولی فقیه در استان کرمان از واکنش سردار سلیمانی به نامگذاری یکی از خیابان‌ها به نام او در زمان حیات ایشان و مخالفت سردار سلیمانی با این نامگذاری خبر داد. 

نماینده ولی فقیه در استان کرمان از واکنش سردار سلیمانی به نامگذاری یکی از خیابان‌ها به نام او در زمان حیات ایشان و مخالفت سردار سلیمانی با این نامگذاری خبر داد. 
به گزارش ایرنا، حجت الاسلام حسن علیدادی سلیمانی روز سه‌شنبه در چهارمین اجلاس مدیران و معاونان حوزه های علمیه خواهران سراسر کشور به میزبانی کرمان به تحلیل درباره شخصیت شهید سلیمانی پرداخت و گفت: حاج قاسم معتقد بود که بزرگی اسم به این کارها نیست و اگر خداوند بخواهد نام کسی را بزرگ کند، آن را بر سنگ های بیابان می نویسد. وی حتی در جلسات با مراقبت و مواظبت کامل رفتار می کرد و اجازه نمی داد اسم او حتی در یک بنر یا پلاکارد نوشته شود و از شهرت به شدت پرهیز داشت اما مشهور شد.
وی اظهار داشت: شهرت چیزی است که سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اصلا دنبال به دست آوردن آن نبود و حتی به شدت از این موضوع تنفر داشت، حتی خیابانی را در زمان حیاتش به عنوان سردار سلیمانی نامگذاری کرده بودند که حاج قاسم به محض اطلاع، با شهردار تماس می گیرد و می گوید امشب آن تابلو را پایین بیاورید و تابلو همان شب پایین آمد.
به گفته حجت الاسلام علیدادی سلیمانی، خدا ترسی، توجه به مقام معظم رهبری و فرار از شهرت، دست به دست هم داد که شهید سلیمانی به چهره ای جهانی تبدیل شود.
وی تبیین کرد: ابتدا باید پرسید چرا شهید سلیمانی اینقدر مشهور شد؟ شهرت حاج قاسم عوامل خاص خود را دارد که باعث شد این اسم از استان کرمان فراتر رود، کشور را تحت تاثیر قرار دهد و سپس به چهره جهانی تبدیل شود و اکنون آزادیخواهان جهان و اهالی حُرّیت و آزادگی به نام و وجود این شهید افتخار می‌کنند.
امام جمعه کرمان یادآور شد: محبوبیت حاج قاسم از شهرت او فراتر رفت و این محبوبیت را در تشییع پیکر این شهید و پس از شهادت دیدید که در جهان چه اتفاقاتی افتاد.
حجت الاسلام علیدادی سلیمانی بیان کرد: محبوبیت شهید سلیمانی ۲ محور بسیار مهم دارد که محور نخست دانایی، فهم بالا، زیرکی و تیزهوشی است؛ فهم، درک و تحلیل حاج قاسم تراز اول بود و این موارد در حوزه های مختلف مشخص می شود.
وی افزود: محور، دیگر دارایی در راه خدا بودن وی بود که حاج قاسم فوق العاده مراقب بود در این حوزه ها دارا باشد؛ حاج قاسم در همه صحنه های زندگی تلاش می کرد رضایت خدا را جلب کند.
امام جمعه کرمان یادآور شد: حاج قاسم محصول تراز جمهوری اسلامی در مکتب امام خمینی(ره) و رهبری شد، حاج قاسم تمام تلاش‌ خود را به کار گرفت که پیرو اهل بیت باشد.
وی بیان کرد: شهید سلیمانی به فکر مقام معظم رهبری بود و با تمام وجود تلاش می کرد که اگر فهم و درکی از سخن امام جامعه داشته، آن را اجرایی کند؛ نمی خواست سخن امام جامعه بر زمین بماند و همواره خود را کوچک می خواند لذا خداوند این شهید را محبوب و مشهور کرد.
نماینده ولی فقیه در استان کرمان ادامه داد: شهید سلیمانی در پیشگاه مادران شهید روی زانو می نشست و با آنان سخن می گفت، برای دلجویی از آنان آرامش نداشت.

آخرین اخبار

عامل قتل و طرفین نزاع جمعی در سیرجان دستگیر شدند

تشییع ۸ شهید گمنام در استان کرمان همزمان با ایام فاطمیه

قیمت سکه و طلا در بازار چهارشنبه 15 آذر

کشف زمین خواری 730 میلیاردی در یکی از مناطق خوش آب و هوای کرمان

وزارت بهداشت: از هر 1000 تولد 4 نوزاد دچار کم شنوایی هستند

وضعیت جوی کرمان طی امروز چهارشنبه 15 آذر1402

تحویل ۱۶۶ قبضه سلاح و مهمات در ریگان

تعارفات قالیباف و رئیسی را باید باور کرد یا زدوخورد رسانه‌هایشان را؟

پلیس ترکیه تتلو را تحویل ایران داد

تن ماهی باز هم گران شد؛ دلیل اصلی افزایش قیمت

پربازدید ها

استاندار کرمان: کشاورزی کرمان پای کار انرژی خورشیدی نمی‌آید

فعالیت 10 هزار عوامل اجرایی و 500 شعبه اخذ رای در حوزه انتخابیه کرمان و راور

نمایندگان در انتصابات دخالت نکنند/ کرمان بیشتر محل عبور اتباع است/ در برخی نقاط جنوب مردم مایل به گازکشی منازل خود نیستند

تعارفات قالیباف و رئیسی را باید باور کرد یا زدوخورد رسانه‌هایشان را؟

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)