کد خبر: ۵۱۷۳۲
تاریخ انتشار: ۰۹ دی ۱۴۰۲ - ۱۱:۴۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان خبر داد:
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات مصوبه امسال استان است، گفت: عملکرد ۹ ماهه امسال ۱۱۲ درصد بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته‌ایم.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان با بیان اینکه ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان مالیات مصوبه امسال استان است، گفت: عملکرد ۹ ماهه امسال ۱۱۲ درصد بوده و نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۵۸ درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، صادق سلطانی‌نژاد صبح امروز ۹ دی ماه در نود و سومین جلسه شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان کرمان اظهارداشت: مبلغ درآمد استان در حوزه درآمدهای مالیاتی و غیرمالیاتی به اندازه ۱۳ استان کشور است.

وی ادامه داد: به غیر از تهران، استان کرمان بیشترین میزان مالیات مصوب در سال جاری را داشته و اگر سهم اقتصاد استان کرمان را نسبت به کشور چهار درصد در نظر بگیریم لذا سهمیه استان نیاز به بازنگری دارد زیرا استان‌هایی داریم که اقتصاد آنها از کرمان بزرگتر است.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان با بیان اینکه کرمان از لحاظ مازاد درآمد در جایگاه دوم کشور قرار دارد، اظهار کرد: از سال ۱۴۰۰ با وجود این‌که رشد مالیاتی کشور حدود ۶۲ درصد بود، رشد مالیاتی استان کرمان در سال ۱۴۰۱ نسبت به ۱۴۰۰ حدود ۱۲۸ درصد بود و این درحالی است که پایه‌های مالیاتی جدیدی به استان اضافه نشد.

وی با اشاره به مالیات عمومی استان کرمان عنوان کرد: مالیات اشخاص حقوقی غیردولتی حدود ۴۵ درصد و ارزش افزوده حدود ۳۰ درصد در سر جمع مالیات استان لحاظ می‌شود.

سلطانی‌نژاد با بیان این مطلب که مالیات مشاغل در استان کرمان از میانگین کشور کمتر و حدود سه درصد است، تصریح کرد: ۶۲ درصد پرونده‌های هیئت ۲۵۱ مکرر استان(یکی از هیئت‌های دادرسی استان است) تعدیل می‌شوند لذا باید در ساختارهای نظام مالیاتی دقت بیشتری شود.

وی تاکید کرد: در جهت حمایت از واحدهای تولیدی باید مالیات، متناسب با وضعیت استان باشد.

مدیرکل امور اقتصاد و دارایی استان کرمان با اشاره به این که ۴۹۰ هزار میلیارد تومان سرانه تولید ناخالص استان و درآمد مالیاتی ۳۱ هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان است، اظهار کرد: نسبت T به GDP (درآمد مالیاتی به تولید ناخالص) یکی از مهم‌ترین سنجه‌های تعیین مالیاتی در کشور است و این نسبت در استان کرمان حدود ۶.۵ درصد و در کشور حدود پنج درصد است لذا استان کرمان ۱.۵ درصد از سرانه کشور بالاتر است.

وی بیان کرد: مبلغ درآمد استان کرمان در حوزه درآمدهای مالیاتی و غیرمالیاتی به اندازه ۱۳ استان کشور است و باید پیگیری لازم برای برگشت مازاد درآمد استان انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اعلام نتایج امتحانات نهایی پایه دوازدهم از ساعت ۱۴ امروز

نیاز به تمام گروه‌های خونی به ویژه O منفی در استان کرمان

ثبات قیمت در بازار خودروهای داخلی و مونتاژی

عاملان قتل جوان جيرفتي دستگير شدند / دو زن در بین متهمان

آیا نوشیدن آب یخ سبب چرب شدن کبد می‌شود؟

انهدام باند کلاهبرداری حرفه‌ای در کرمان؛ چندین کارمند متخلف دولتی تحت تعقیب قضایی قرار گرفتند

افزایش تدریجی دما، از فردا در کرمان

انتخاب نام نوزاد با سامانه تعاملی جدید سازمان ثبت احوال

327 پرستار در کرمان استخدام می‌شوند

مرحله بعدی دهک‌بندی خانوارها اعلام شد؛ حساب تجاری را از شخصی جدا کنید

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)