کد خبر: ۵۱۹۷
تاریخ انتشار: ۲۳ شهريور ۱۳۹۴ - ۰۸:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از رویکرد یکجانبه گرایانه غرب در مسایل جهانی، گفت: مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران مورد استثنایی و نادری بود که با موفقیت انجام گرفت.
وزیر امور خارجه روسیه با انتقاد از رویکرد یکجانبه گرایانه غرب در مسایل جهانی، گفت: مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران مورد استثنایی و نادری بود که با موفقیت انجام گرفت.

به گزارش ایرنا، «سرگئی لاوروف» در گفت وگو با شبکه اول تلویزیون سراسری روسیه، گفت: در شرایط کنونی، شرکای غربی ما در ابتدا تحت تاثیر القائات روانی مقام های آمریکایی، فرهنگ مذاکره و دستیابی به راهکارهای دیپلماتیک را از دست می دهند.

وی افزود: مذاکرات درباره برنامه هسته ای ایران نمونه بارز و در عین حال استثنایی و نادر بود.
ایران و گروه 1+5 پس از سالها مذاکره در اواسط ماه جولای به توافق درباره شاخص های برنامه هسته ای ایران دست یافتند که برجام نام گرفته است.

وزیر خارجه روسیه در ادامه سخنان خود گفت: در بسیاری موارد در مناقشاتی که در مناطق خاورمیانه و شمال آفریقا رخ می دهد (کشورهای غربی) سعی می کنند به دخالت نظامی مستقیم متوسل شوند؛ نمونه ای از این اقدامات را در عراق و لیبی شاهد بودیم که به نقض تصمیمات شورای امنیت پرداخته یا تحریم هایی را علیه این کشورها اعمال کردند.

وی ادامه داد: غرب در مراحل حل و فصل سیاسی برخی کشورهای منطقه ازجمله سودان جنوبی و یمن روندی را آغاز کرده و برای تحمیل راه حل های پیشنهادی خود در این کشورها تلاش کرد.

رییس دستگاه دیپلماسی روسیه خاطرنشان کرد: چنین ساز و کاری اگر بر پایه و اساس محکمی و توافق های طرف های مناقشه استوار بود و نه نسخه های از خارج پیچیده شده، درازمدت می شد.
وی گفت: اما همین که این راه حل درجا می زند غرب به چماق تحریم ها متوسل شده و پیشنهاد می کند افرادی را که با این مکانیسم همکاری نمی کنند مجازات کند.

وزیر خارجه روسیه با انتقاد از عادت غرب به توسل به تحریم ها برای حل مسایل سیاسی اظهار داشت: به محض این که شرکای غربی در رسیدن به هدف خود در مساله ای موفق نمی شوند به سلاح تحریم متوصل می شوند.

وی خاطرنشان کرد: رئیس جمهوری روسیه در باره موضوع تحریم ها و مساله تقسیم بندی پهنه اقتصادی جهانی، در مجمع عمومی سازمان ملل سخن خواهد گفت، زیرا در شرایط کنونی در چارچوب سازمان تجارت جهانی مذاکرات برای تامین رویکرد جهانی برای پیوندهای میان کشورها در عرصه های اقتصادی و فناوری های پیشرفته دچار رکود شده است.

وی گفت: رئیس جمهوری روسیه همچنین در سخنرانی خود موضوع های مانند مسایل سوریه و بحران اوکراین را مطرح خواهد کرد. تمام این بحران ها از مسایل حاد ناشی می شود که در نتیجه تلاش هایی برای توقف روند ایجاد نظام چند قطبی جهانی به وجود آمده است.
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رسید ساز جعلی؛ شیوه جدید کلاهبرداران اینترنتی/  شهروندان مراقب رسیدهای جعلی باشند

علائم کمبود آهن در بدن

کرمان یک سوم بارش سال آبی را دریافت کرده است / بارش ها نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته است

بازهم رئیسی، بازهم «آمار نادرست» / حداقل، آمار رسمی دولت خودتان را مطالعه می‌کردید + سند

تکذیب خبر رفع ممنوعیت واردات برنج/ تمایل مردم شمال به خرید محصولات خارجی

کنایه سنگین همتی به اعلام «رنج بیشتر بردن از گرانی» رئیسی در گفت و گوی زنده تلویزیونی

 ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند  / محیط کسب و کار استان مناسب نیست

کرونا تمام شد؟

همه دولت‌ها کار کرده‌اند / دولت سیزدهم کارهایی کرده که کسی جرات نداشته

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمان:  ۳۸ درصد ظرفیت سدها آبگیری شد / در زمینه ذخیره‌سازی آب در استان آمار مطلوبی وجود ندارد / محمد سهرابی استاد دانشگاه : ۴۹ درصد کرمان تحت تأثیر خشکسالی بسیار شدید قرار دارد / برنامه جدی برای کنترل برداشت آب از چاه‌ها وجود ندارد

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۵ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۳ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)