کد خبر: ۵۲۱۴۹
تاریخ انتشار: ۱۶ بهمن ۱۴۰۲ - ۱۲:۴۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه اقتدار ملی است، تصریح کردند: حضور مردم در راهپیمایی امسال نیز به فضل الهی پرشور خواهد بود.

رهبر معظم انقلاب با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه اقتدار ملی است، تصریح کردند: حضور مردم در راهپیمایی امسال نیز به فضل الهی پرشور خواهد بود.

به گزارش ایرنا، همزمان با دهه فجر و در آستانه فرارسیدن سالروز بیعت تاریخی جمعی از همافران با حضرت امام خمینی (ره) در ۱۹ بهمن سال ۱۳۵۷، جمعی از فرماندهان نیروی هوایی و پدافند هوایی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حسینیه امام خمینی (ره) با رهبر معظم انقلاب دیدار کردند.

حضرت آیت الله خامنه ای در این دیدار با تاکید بر اینکه حضور پرشور مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن نشانه اقتدار ملی است، تصریح کردند: حضور مردم در راهپیمایی امسال نیز به فضل الهی پرشور خواهد بود.

ایشان اظهار داشتند: وظیفه خواص سنگین است. نتیجه غفلت خواص از وظیفه خود ضربه‌های سنگین تاریخی به ملت خواهد بود.

رهبر انقلاب با بیان اینکه جبهه دشمن برای خواص برنامه دارد، اضافه کردند: جلوگیری از نقش شتاب‌دهندگی خواص در جامعه و ایجاد تردید و تعلل در آنان مهم‌ترین برنامه دشمن است.

حضرت آیت الله خامنه ای ادامه دادند: خواص در دنیای اسلام در قبال موضوع غزه وظیفه دارند. خواص دنیای اسلام باید درخواست عمومی برای قطع رابطه با رژیم صهیونیستی را به وجود آورند.

ایشان بیان داشتند: خواص عناصر شتاب‌دهنده جامعه هستند. خواص با فکر و شناخت و تشخیص عمل می‌کنند و تابع جو نیستند.

حضرت آیت الله خامنه ای یادآورشدند: پیش از انقلاب عناصری از نیروی هوایی با بنده مرتبط بودند. دوست بودیم، می‌آمدند می رفتند.

ایشان ادامه دادند: در نیرو عناصر مؤمن فراوان بودند، اما رؤسای نیرو متعلق به آمریکا بودند. ابزار نیرو، جنگنده‌ها و بقیه‌ ابزاری که در نیرو بود متعلق به آمریکا بودند. ملک آمریکا بودند. بله، پولش را ایران داده بود خریده بود اما مال آمریکا بود. اختیارش دست آمریکا بود. اختیار فرماندهانش هم دست آمریکا بود.

رهبر معظم انقلاب بیان داشتند: این نیروی هوایی را عناصر مؤمن نیروی هوایی از آمریکایی بودن تبدیلش کردند به ایرانی بودن؛ نیروی هوایی را کردند ایرانی، ایرانی شد. فرمانده‌اش ایرانی، عناصرش ایرانی، تصمیم‌گیرهایش ایرانی، تجهیزاتش ایرانی، بله ساخت آمریکا بود اما مال ایران بود، دیگر جرأت اینکه دست بزنند را نداشتند.

ایشان افزودند: نیروی هوایی یک چنین سابقه‌ای دارد؛ یعنی پیش‌ّبرندگی‌اش و قدرت تحول‌آفرینی در درون نیرو و در کارکرد نیرو یک چنین نمونه‌های روشن و بارزی را به ما نشان داد.

رهبر انقلاب گفتند: نیروی هوایی در پیوستن به انقلاب سبقت گرفت. البته ارتش، بدنه‌ ارتش یک بدنه‌ سالم و مردمی و مسلمان و مؤمنی بود، به انقلاب پیوست به راحتی. اما از همه جلوتر نیروی هوایی بود. اولاً با بیعت روز نوزدهم بهمن که آمدند آن حادثه‌ عجیب را به وجود آوردند، بعد با مقاومتشان در مقابل نیروی گارد شاه. این پیشگامی که انجام گرفت شد شتاب‌دهنده‌ انقلاب.

حضرت آیت الله خامنه ای بیان داشتند: در همه‌ زمان ها نیاز به شتاب‌دهنده وجود دارد. چرا؟ برای خاطر اینکه حرکت های بزرگ و هدفدار در مواقع زیادی مبتلا می شوند به رکود حالا ولو توقف هم نه، اما به کندی و سستی. حرکت های بزرگ اینجور است.

ایشان افزودند: حرکت‌های اجتماعی دچار این آفت‌ها می شوند. آفت کند شدن، آفت توقف پیدا کردن و آفت به عقب برگشتن. این حرکت اگر بخواهد ادامه پیدا کند شتاب‌دهنده لازم دارد.

رهبر معظم انقلاب ادامه دادند: این شتاب‌دهنده برای چیست، برای اینکه حرکت کند نشود. در مقابل کارهای بزرگ احساس رعب و وحشت به وجود نیاید. وقتی که یک کار بزرگی می خواهد انجام بگیرد، احساس ناتوانی، احساس حقارت در مجموعه‌ عمل کننده به وجود نیاید. شتاب‌دهنده اینجاها نقش ایفا می کند.

حضرت آیت الله خامنه ای با طرح این موضوع که شتاب دهنده کیست. شتاب‌دهنده به تعبیر بنده آن چیزی است که ما به آن می گوییم خواص، خواص، خواص جامعه، تصریح کردند: خواص یعنی چه. خواص یعنی آدم‌های نام و نشان دار، آدم‌های مثلاً با سواد دانشمند؟ نه، خواص به این معنا نیست؛ خواص یعنی آن مجموعه‌ انسان هایی که در کار خود با فکر و با شناخت و با تشخیص عمل می کنند. تابع جو نیستند.

آخرین اخبار

هواشناسی کرمان هشدار سطح زرد صادر کرد

ساعات فعالیت مراکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک افزایش یافت

استاندار کرمان عنوان کرد: توقف روند کاهش جمعیت در کرمان

درمان کودکان زیر ۷ سال در بیمارستان‌های دولتی رایگان شد

آمار کرونا در هفته گذشته؛ شناسایی ۳۵۴ بیمار و ۸ فوتی

۲۰۲۴ گرم‌ترین سال زمین تحت تاثیر پدیده ال‌نینو

اختتامیه چهارمین جشنواره رسانه و عدالت 17 اسفندماه برگزار می‌شود

دامداران و عشایر از چرای دام در حاشیه رودخانه‌ها خودداری کنند

آموزش و پرورش استان کرمان: اخراج دانش‌آموز از مدرسه فقط در چهارچوب آیین‌نامه انضباطی انجام شود

پیش بینی هواشناسی کشور از بارش باران و برف و وزش باد شدید در کرمان

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)