کد خبر: ۱۷۰۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی توصیف کرد و گفت: دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌.
 عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی توصیف کرد و گفت: دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌.

پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، چنددستگی است
آذر منصوری درخصوص برنامه و راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال ۹۶ اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲ و ۹۴، در دو انتخابات سال ۹۶ استراتژی همان است که در دو انتخابات قبل به نتیجه رسید. او ادامه داد: این راهبرد به معنی تلاش برای ائتلاف حداکثری و تحقق مطالباتی که قاعدتا با توجه به این دو انتخابات از یک طرف فرصتی برای طرح آنها در فضای عمومی کشور مطرح می‌شود و از طرف دیگر، تلاش برای تحقق آنها که البته در این بخش نتیجه برای اصلاح‌طلبان مهم است.

اصلاح‌طلبان پیش‌شرطی و آلترناتیوی برای روحانی ندارند
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان هیچ پیش‌شرطی و آلترناتیو برای حسن روحانی نخواهند داشت، اظهار داشت: طرح مسئله پیش‌شرط یا آلترناتیو برای روحانی، خطی است که مخالفان دولت، آن را طراحی کرده‌اند و به آن دامن می زنند. منصوری افزود: ما می‌دانیم مقدورات و ممکنات این دولت چیست و قبل از انتخابات ۹۲ هم که اصلاح‌طلبان با تحلیل واقع‌بینانه از شرایط داخلی و خارجی کشور از روحانی حمایت کردند به این واقعیت اذعان داشتند.

او با طرح این مسئله که کسانی که شرط می‌گذارند یا آلترناتیو مطرح می‌کنند باید به این سوال پاسخ دهند که آیا اگر دولتی غیر از این دولت بود می‌توانست گام‌های بلندتری بردارد؟ تصریح کرد: وقتی می‌گویم دولتی غیر از این دولت، منظور دولتی است که شرایط و مقتضیات کشور امکان شکل‌گیری آن را ایجاد کند. وقتی گفته می‌شود مقدورترین و ممکن‌ترین دولت، ناظر به همین اقتضائات است که قاعدتا از یک تحلیل واقع‌بینانه از شرایط کشور سرچشمه می‌گیرد.

گزینه اصلی‌ مخالفان سرسخت در انتخابات پیش‌رو، حذف روحانی است
عضو ارشد جمعیت زنان مسلمان نواندیش با بیان اینکه مخالفان سرسخت گزینه اصلی‌شان در انتخابات پیش‌رو حذف روحانی است، خاطرنشان کرد: در صورت حذف روحانی گزینه بدیلی که بتواند از یک طرف شانس حضور و پیروزی داشته باشد و از طرف دیگر در همین حد بتواند در راستای تحقق مطالبات اصلاح‌طلبان عمل کند، وجود ندارد. منصوری درباره مرجع تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ابراز داشت: تجربه دو انتخابات گذشته نشان داد، مرجعی که برای اجماع اصلاح‌طلبان شکل گرفت موفق عمل کرده است.

ایرادهای شورای‌عالی سیاست‌گذاری متناسب با انتخابات بعدی باید برطرف شود
او با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نقدهایی داشته است که متناسب با انتخابات بعدی باید برطرف شود، یادآور شد: منطق و واقع‌بینی ایجاب می‌کند وقتی یک تجربه موفق داشته‌ایم از همان تجربه موفق با درصد خطاهای کمتر و اصلاح ایرادهایی که وجود دارد، استفاده کنیم. مسیر ائتلاف در ۹۴ طی شده و قطعا همان مسیر برای تحقق ائتلاف حداکثری طی خواهد شد‌. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب با همین رویکرد تصمیم به حضور در انتخابات آینده به جمع‌بندی رسید؛ جمع‌بندی که شورای‌عالی اصلاح‌طلبان را مرجعی مناسب برای تداوم ائتلاف در انتخابات آینده تشخیص داد. این ‌مسیر با قوت ادامه خواهد یافت و در ادامه به طور قطع این انسجام و اتحاد کامل‌تر هم خواهد شد.

اصلاح‌طلبان فعالیت انتخاباتی خود را در قالب شورای‌عالی سیاست‌گذاری دنبال کند
منصوری با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان تصمیم گرفته است فعالیت انتخاباتی خود را در قالب شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان دنبال کند، بیان کرد: موضوع کمیته انتخابات هم در همین قالب ارزیابی می‌شود. با این تصمیم مجموعه فعالیت‌های انتخاباتی شورای هماهنگی در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تعریف می‌شود‌. او در خصوص آخرین آسیب‌شناسی‌ها و اصلاحات درخصوص اصلاح شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: در این باره بعد از انتخابات به صورت مفصل بحث و آسیب‌شناسی شد تا اشکال‌ها و نقدها در مرکز و استان‌ها شناسایی شود و بر همین اساس بررسی شود که چگونه می‌توان این ایرادها را رفع کرد.

ارزیابی‌ها بر موفقیت شورای عالی سیاستگذاری دلالت دارد
عضو ارشد حزب اتحاد ملت ایران با بیان اینکه ارزیابی‌های صورت گرفته در مجموع بر موفقیت شورای عالی سیاست‌گذاری دلالت دارد، گفت: سه ایراد به شورا مطرح بود؛ نخست، ترکیب شورا به نحوی که احزاب از اثرگذاری بیشتری برخوردار شوند. دوم، نظام تصمیم‌گیری در شورا که باید کاملا دموکراتیک باشد و سوم، مشکلاتی در استان‌ها و شهرستان‌ها وجود داشت که به این موارد پرداخته شد و اصلاحاتی که انجام می‌گیرد در همین راستاست.

پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی است
منصوری تاکید کرد: این شورا هم بنا بر تجربه موفق گذشته تلاش خواهد کرد که ائتلاف حداکثری شکل گیرد. همچنان پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان تفرقه و چند دستگی است و مخالفان از هر تلاشی برای ایجاد دو دستگی فروگذار نمی‌کنند. به اعتقاد من تا اطلاع ثانوی راهبرد ما باید این ائتلاف باشد و هر نوع تصمیمی را ذیل این راهبرد باید تعریف کنیم. او در پاسخ به این سوال که انجام حرکت‌های انحرافی در جبهه اصلاحات چه پیامدهای را به همراه داشته باشد؟ اظهار داشت: ما تجربه تفرقه و چند دستگی را پشت سر گذاشته‌ایم. همواره پاشنه آشیل این جریان سیاسی تفرق و چند دستگی بوده است.

دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه بدنه اجتماعی که سرمایه اصلی اصلاح‌طلبان است، ثابت کرده که اگر مراجع تصمیم‌گیر درست عمل کنند آنها علیرغم همه تبلیغات منفی و صحنه رقابت نابرابر همراهی خواهند داشت، تصریح کرد: نمونه آن در انتخابات اخیر اتفاق افتاد. وقتی رقبای ما اعتراف می‌کنند ما پیروز شدیم، بعنی راهبرد ما موفق عمل کرده است. در انتخابات ۹۲ هم شعار طرفداران این جریان ائتلاف بود. الان هم دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌. منصوری با بیان اینکه به طور قطع حرکت‌های انحرافی که با هدف ایجاد شکاف در مجموعه اصلاح‌طلبان در حال انجام است به نتیجه نخواهد رسید، خاطرنشان کرد: رویکرد غالب در شورای عالی سیاستگذاری ائتلاف حداکثری است و در ادامه هم ‌از همه ظرفیت‌های خود برای حفظ و تداوم این ائتلاف بهره خواهد گرفت.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
0
0
اصلاح طلبان به راه خود ادامه دهند روحانی کارهای بزرگی انجام داده نمی دانیم چرا از خود دفاع نمی کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

اطلاعیه مهم ستاد انتخابات کرمان برای نامزدهای مجلس دوازدهم

دومین مرحله ثبت‌نام مسکن به زودی آغاز می‌شود

نرخ تورم بهمن اعلام شد

قیمت طلا، سکه و ارز امروز 5 اسفند1402

100 نقطه شهر کرمان امشب همزمان با نیمه‌شعبان نورافشانی می‌شود

سومین روز از تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان

غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید اجرا می‌شود

اطلاعیه جدید ستاد انتخابات کشور درباره فعالیت کاندیداهای مجلس دوزادهم در فضای مجازی

معاون دادستان کرمان: پرونده‌ای برای تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل نشده است

بارش باران و برف و آبگرفتگی معابر عمومی

پربازدید ها

لیست نهایی داوطلبان انتخابات مجلس در استان کرمان منتشر شد

زنگ انشا تمام شده، امروز زنگ حساب است / مردم باید از نمایندگان فعلی خودشان حساب کشی کنند / گروه‌هایی که سهم بیشتری از قدرت داشتند باید مسئولیت بیشتری هم بپذیرند/ مجلس فعلی محصول عدم مشارکت مردم در انتخابات سال 1398 است

رئیس ستاد انتخابات کرمان:  بیش از ۲ میلیون و ۳۱۹ هزار نفر واجد شرایط رای‌دهی هستند

رقابت بیش از 15 هزار نامزد برای 290 کرسی مجلس

سومین روز از تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان

دنیای اسلام نابودی غده سرطانی صهیونیسم را شاهد خواهد بود/ جهان اسلام عزادار غزه است

اطلاعیه جدید ستاد انتخابات کشور درباره فعالیت کاندیداهای مجلس دوزادهم در فضای مجازی

اطلاعیه مهم ستاد انتخابات کرمان برای نامزدهای مجلس دوازدهم

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)