کد خبر: ۱۷۰۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ شهريور ۱۳۹۵ - ۱۹:۰۶
تعداد نظرات: ۱ نظر
ارسال به دوستان
ذخیره
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی توصیف کرد و گفت: دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌.
 عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان، پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی توصیف کرد و گفت: دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌.

پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، چنددستگی است
آذر منصوری درخصوص برنامه و راهبرد اصلاح‌طلبان برای انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا در سال ۹۶ اظهار داشت: با توجه به تجربه موفق اصلاح‌طلبان در انتخابات ۹۲ و ۹۴، در دو انتخابات سال ۹۶ استراتژی همان است که در دو انتخابات قبل به نتیجه رسید. او ادامه داد: این راهبرد به معنی تلاش برای ائتلاف حداکثری و تحقق مطالباتی که قاعدتا با توجه به این دو انتخابات از یک طرف فرصتی برای طرح آنها در فضای عمومی کشور مطرح می‌شود و از طرف دیگر، تلاش برای تحقق آنها که البته در این بخش نتیجه برای اصلاح‌طلبان مهم است.

اصلاح‌طلبان پیش‌شرطی و آلترناتیوی برای روحانی ندارند
این فعال سیاسی اصلاح‌طلب با تاکید بر اینکه اصلاح‌طلبان هیچ پیش‌شرطی و آلترناتیو برای حسن روحانی نخواهند داشت، اظهار داشت: طرح مسئله پیش‌شرط یا آلترناتیو برای روحانی، خطی است که مخالفان دولت، آن را طراحی کرده‌اند و به آن دامن می زنند. منصوری افزود: ما می‌دانیم مقدورات و ممکنات این دولت چیست و قبل از انتخابات ۹۲ هم که اصلاح‌طلبان با تحلیل واقع‌بینانه از شرایط داخلی و خارجی کشور از روحانی حمایت کردند به این واقعیت اذعان داشتند.

او با طرح این مسئله که کسانی که شرط می‌گذارند یا آلترناتیو مطرح می‌کنند باید به این سوال پاسخ دهند که آیا اگر دولتی غیر از این دولت بود می‌توانست گام‌های بلندتری بردارد؟ تصریح کرد: وقتی می‌گویم دولتی غیر از این دولت، منظور دولتی است که شرایط و مقتضیات کشور امکان شکل‌گیری آن را ایجاد کند. وقتی گفته می‌شود مقدورترین و ممکن‌ترین دولت، ناظر به همین اقتضائات است که قاعدتا از یک تحلیل واقع‌بینانه از شرایط کشور سرچشمه می‌گیرد.

گزینه اصلی‌ مخالفان سرسخت در انتخابات پیش‌رو، حذف روحانی است
عضو ارشد جمعیت زنان مسلمان نواندیش با بیان اینکه مخالفان سرسخت گزینه اصلی‌شان در انتخابات پیش‌رو حذف روحانی است، خاطرنشان کرد: در صورت حذف روحانی گزینه بدیلی که بتواند از یک طرف شانس حضور و پیروزی داشته باشد و از طرف دیگر در همین حد بتواند در راستای تحقق مطالبات اصلاح‌طلبان عمل کند، وجود ندارد. منصوری درباره مرجع تصمیم‌گیری اصلاح‌طلبان برای دو انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا ابراز داشت: تجربه دو انتخابات گذشته نشان داد، مرجعی که برای اجماع اصلاح‌طلبان شکل گرفت موفق عمل کرده است.

ایرادهای شورای‌عالی سیاست‌گذاری متناسب با انتخابات بعدی باید برطرف شود
او با بیان اینکه شورای عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان نقدهایی داشته است که متناسب با انتخابات بعدی باید برطرف شود، یادآور شد: منطق و واقع‌بینی ایجاب می‌کند وقتی یک تجربه موفق داشته‌ایم از همان تجربه موفق با درصد خطاهای کمتر و اصلاح ایرادهایی که وجود دارد، استفاده کنیم. مسیر ائتلاف در ۹۴ طی شده و قطعا همان مسیر برای تحقق ائتلاف حداکثری طی خواهد شد‌. این فعال سیاسی اصلاح‌طلب اضافه کرد: شورای هماهنگی احزاب اصلاح‌طلب با همین رویکرد تصمیم به حضور در انتخابات آینده به جمع‌بندی رسید؛ جمع‌بندی که شورای‌عالی اصلاح‌طلبان را مرجعی مناسب برای تداوم ائتلاف در انتخابات آینده تشخیص داد. این ‌مسیر با قوت ادامه خواهد یافت و در ادامه به طور قطع این انسجام و اتحاد کامل‌تر هم خواهد شد.

اصلاح‌طلبان فعالیت انتخاباتی خود را در قالب شورای‌عالی سیاست‌گذاری دنبال کند
منصوری با تاکید بر اینکه شورای هماهنگی اصلاح‌طلبان تصمیم گرفته است فعالیت انتخاباتی خود را در قالب شورای‌عالی سیاستگذاری اصلاح‌طلبان دنبال کند، بیان کرد: موضوع کمیته انتخابات هم در همین قالب ارزیابی می‌شود. با این تصمیم مجموعه فعالیت‌های انتخاباتی شورای هماهنگی در شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان تعریف می‌شود‌. او در خصوص آخرین آسیب‌شناسی‌ها و اصلاحات درخصوص اصلاح شورای‌عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان عنوان کرد: در این باره بعد از انتخابات به صورت مفصل بحث و آسیب‌شناسی شد تا اشکال‌ها و نقدها در مرکز و استان‌ها شناسایی شود و بر همین اساس بررسی شود که چگونه می‌توان این ایرادها را رفع کرد.

ارزیابی‌ها بر موفقیت شورای عالی سیاستگذاری دلالت دارد
عضو ارشد حزب اتحاد ملت ایران با بیان اینکه ارزیابی‌های صورت گرفته در مجموع بر موفقیت شورای عالی سیاست‌گذاری دلالت دارد، گفت: سه ایراد به شورا مطرح بود؛ نخست، ترکیب شورا به نحوی که احزاب از اثرگذاری بیشتری برخوردار شوند. دوم، نظام تصمیم‌گیری در شورا که باید کاملا دموکراتیک باشد و سوم، مشکلاتی در استان‌ها و شهرستان‌ها وجود داشت که به این موارد پرداخته شد و اصلاحاتی که انجام می‌گیرد در همین راستاست.

پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان، تفرقه و چنددستگی است
منصوری تاکید کرد: این شورا هم بنا بر تجربه موفق گذشته تلاش خواهد کرد که ائتلاف حداکثری شکل گیرد. همچنان پاشنه آشیل اصلاح‌طلبان تفرقه و چند دستگی است و مخالفان از هر تلاشی برای ایجاد دو دستگی فروگذار نمی‌کنند. به اعتقاد من تا اطلاع ثانوی راهبرد ما باید این ائتلاف باشد و هر نوع تصمیمی را ذیل این راهبرد باید تعریف کنیم. او در پاسخ به این سوال که انجام حرکت‌های انحرافی در جبهه اصلاحات چه پیامدهای را به همراه داشته باشد؟ اظهار داشت: ما تجربه تفرقه و چند دستگی را پشت سر گذاشته‌ایم. همواره پاشنه آشیل این جریان سیاسی تفرق و چند دستگی بوده است.

دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌
عضو شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان با بیان اینکه بدنه اجتماعی که سرمایه اصلی اصلاح‌طلبان است، ثابت کرده که اگر مراجع تصمیم‌گیر درست عمل کنند آنها علیرغم همه تبلیغات منفی و صحنه رقابت نابرابر همراهی خواهند داشت، تصریح کرد: نمونه آن در انتخابات اخیر اتفاق افتاد. وقتی رقبای ما اعتراف می‌کنند ما پیروز شدیم، بعنی راهبرد ما موفق عمل کرده است. در انتخابات ۹۲ هم شعار طرفداران این جریان ائتلاف بود. الان هم دغدغه مجموعه نیروهای اصلاح‌طلب در سراسر کشور ائتلاف است‌. منصوری با بیان اینکه به طور قطع حرکت‌های انحرافی که با هدف ایجاد شکاف در مجموعه اصلاح‌طلبان در حال انجام است به نتیجه نخواهد رسید، خاطرنشان کرد: رویکرد غالب در شورای عالی سیاستگذاری ائتلاف حداکثری است و در ادامه هم ‌از همه ظرفیت‌های خود برای حفظ و تداوم این ائتلاف بهره خواهد گرفت.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۱
علی
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۶:۰۲ - ۱۳۹۵/۰۷/۰۱
0
0
اصلاح طلبان به راه خود ادامه دهند روحانی کارهای بزرگی انجام داده نمی دانیم چرا از خود دفاع نمی کند
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پیش‌بینی وضعیت هوای استان کرمان طی امروز  

شیوع سوسک سرخرطومی حنایی به نخلستان‌های جنوب نگران کننده است

پیشگیری از پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه

جدیدترین قیمت انواع سکه و طلا در بازار

دستگیری شرور مسلح با ۱۳سلاح غیرمجاز

هشدار دامپزشکی نرماشیر در خصوص بیماری تب برفکی

ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو

مدیرعامل آبفای استان کرمان: طرح آبرسانی به ۶۶۹ روستا در کرمان در حال اجراست

رئیس دادگستری ریگان عنوان کرد: دریافت یک سال حقوق یک کارمند بدون حضور در محل کار

خط لوله گاز روستا‌های سیرجان قطع شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)