کد خبر: ۳۲۰۱۰
تاریخ انتشار: ۳۱ تير ۱۳۹۸ - ۱۱:۰۵
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان:البته مردم هم باید ترغیب شوند و تئاتردر سبد مصرفی خانوار قرار گیرد و این نیازمند فرهنگ سازی در زمینه هنر است که هر تئاتری می تواند معرف خود باشد و مخاطب جذب کند و او را به دیدن تئاتر های بیشتر جذب کند.

گفتارنو(goftareno.ir):

مخاطبان تئاتر محدود هستند/بعد از تایید شورای نظارت، ارشاد مجوز اجرا می دهد/برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود/در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا به گروه های تئاتر کمک می کنیم

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان گفت: در استان کرمان ۲۵ گروه تئاتر در حال فعالیت هستند ولی متاسفانه تئاتر در کرمان هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و مخاطبان آن ها محدود است.

محمدرضا علیزاده، در خصوص وضعیت تئاتر استان کرمان گفت: در استان کرمان ۲۵ گروه تئاتر ثبت شده داریم که در گروه های الف، ب، ج تقسیم بندی شده اند و فعالیت می کنند.

۲۵ گروه تئاتر در استان کرمان فعالیت می کنند

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان بیان کرد: در شهر کرمان گروه های فعال تئاتر ما در پلاتوی یادگاران صنعتی، پلاتوی مجتمع فرهنگی هنری و هم چنین فرهنگسرای کوثر اجرا می کنند ولی متاسفانه تئاتر در کرمان هنوز جایگاه واقعی خود را پیدا نکرده است و مخاطبان آن ها محدود است.

علیزاده در ادامه از نحوه نظارت ارشاد بر تئاترها گفت و تصریح کرد: مجوزهایی که در اداره کل ارشاد صادر می شود بر اساس تایید جایگاه های قانونی و شوراهای تخصصی است که کار را تایید می کنند و ما مجوز را صادر می کنیم.

وی ادامه داد: در هر شهری شورای نظارت بر نمایش وجود دارد که بر اساس ابلاغ دفتر هنرهای نمایشی اداره کل فرهنگ و ارشاد اعضای آن که متشکل از ۵ کارشناس در زمینه های سیاسی، مذهبی، فرهنگی، هنری و اجتماعی است مشخص می شوند.

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان عنوان کرد: روال کار نیز به این شکل است که این شورا ابتدا متن نمایشنامه ها را بررسی می کند و بعد از دیدن اجرای آن ها، تاییدیه خود را برای ما ارسال می کند و بعد از تایید این شورا ما مجوز را صادر می کنیم.

علیزاده در پاسخ به این سوال که چرا با وجود نظارت های مطرح شده برخی تئاتر ها حاوی کلمات رکیک و نامناسب می باشند اظهار کرد: برخی از مجوزها با دید نشاط اجتماعی صادر می شود ولی بازهم دلیل نمی شود که حاوی موارد خلاف شئونات و یا کلمات رکیک باشد که در این گونه موراد بازیگر درحین اجرا به صورت فی البداهه برخی کلمات غیر مجاز را مطرح می کند و در متن اولیه آن ها چنین کلماتی وجود نداتشه است.

وی تصریح کرد: در این موارد حتما تذکر داده می شود چرا که در هنگام مجوز گرفتن این کلمات نبوده است و قطعا نظارت ما باید در این گونه موارد بیشتر باشد.

طرح حمایتی ارشاد برای گروه های تئاتر استان

مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کرمان از طرح حمایتی خود برای تئاتر استان خبر داد و گفت: در تعاملی که بین ما و شهرداری شکل گرفته است قرار بر این شد در بحث تبلیغات شهری و فضای اجرا کمک هایی به گروه های تئاتر صورت بگیرد.

علیزاده تاکید کرد: البته مردم هم باید ترغیب شوند و تئاتردر سبد مصرفی خانوار قرار گیرد و این نیازمند فرهنگ سازی در زمینه هنر است که هر تئاتری می تواند معرف خود باشد و مخاطب جذب کند و او را به دیدن تئاتر های بیشتر جذب کند.

منبع: آرمان
برچسب ها: اداره ارشاد ، تئاتر
نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

نیازمند میراث هاشمی هستیم/ دروغ گفتن به مردم خسارت زیادی دارد/ داغدیدگان فاجعه کرمان و پرواز ناتمام، آرزوی سال‌ها زندگی داشتند/رقابت جدی در اکثر حوزه ‏های انتخابیه وجود ندارد

آمریکا نمی‌تواند بپذیرد دیدگاه‌های مستقلی مانند ایران در منطقه وجود دارد/مزمن شدن تحریم‌ها توسعه اقتصادی و اداره کشور را با چالش مواجه می کند

انتقال مشاغل مزاحم و صنوف آلاینده به مناطق مشخص

ارائه‌ خدمت به روستاییان و عشایر با مراجعه به مراکز دانشگاهی و تعرفه دولتی امکان‌پذیر شد

وظیفه قانونی، شرعی و اخلاقی ما برگزاری انتخابات سالم است

درآمد فرزندان نباید به عنوان درآمد سرپرست خانوار محاسبه شود / افزایش 15 درصدی حقوق کارکنان به صورت یک دست قابل قبول نیست

عدم نظارت بر ساخت و سازهای غیرمجاز باعث دست‌اندازی به طبیعت شده است / برخوردهای قضایی در جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز کافی نیست

آخرین دسته نوشته حاج قاسم: خداوندا مرا بپذیر خداوندا عاشق دیدارتم

روابط عمومی ها بدون هیچ گونه سوگیری، زمینه مشارکت عمومی در انتخابات را فراهم کنند

ترور سردار سلیمانی غیرقانونی بود/ دولت عراق مجوز چنین حملاتی را نداده است / بهترین راه برای کاهش تنش‌ها، دستور عراق برای اخراج آمریکایی‌هاست

پر بحث

مرحله دوم یارانه معیشتی فردا واریز می‌شود / متقاضیانی که یارانه دریافت نمی‌کردند از 10 دی ماه ثبت‌نام کنند   (۹۲ نظر)

بخاطر آپاندیسیت 4 بار فرزندم به اتاق عمل رفت/فرزندم هم جسمی و هم روحی آسیب دیده است/ نهادهای نظارتی به دادم برسند+ عکس   (۱۳ نظر)

چهره‌ها، چهره به دنیا نمی‌آیند   (۸ نظر)

هیچ تعصبی روی هیچ پزشکی نداریم/ من تایید نمی‌کنم که از نظر تجهیزات پزشکی در مضیقه‌ایم/ تبحر پزشکان متفاوت است/ عارضه جزیی از پزشکی است   (۶ نظر)

چهارده سالگی سن افسردگی نوجوانان/ تصویری که نوجوانان از خودشان از نظر جسمی و روحی دارند در دوران بلوغ به هم می‌ریزد و همین باعث می‌شود از خودشان راضی نباشند   (۶ نظر)

حرفه خبرنگاری را به رسمیت بشناسیم   (۵ نظر)

نیاز نداریم برای موفقیت در انتخابات اسم تشکیلاتمان را تغییر دهیم   (۵ نظر)

ویدئو: گزارش گفتارنو از نحوه آماده سازی مراسم عزاداری حسینیه خواجه خضر کرمان   (۴ نظر)

موسسه مولی‌الموحدین غیرانتفاعی، غیردولتی و غیرسیاسی است/ نیروی انتظامی خواستار تغییر اساسنامه موسسه شد/ هیچ یک از اعضای هیات امنا سهمی در شرکت‌های موسسه ندارند و هیچ دریافتی‌ رسمی و غیررسمی به‌خاطر عضویتشان نداشته‌اند/ فعالیت‌های اجتماعی موسسه در ایران بی‌نظیر است/ یک ریال از کمک‌های دولتی وارد موسسه نشده است   (۳ نظر)

آقای فدائی! به زنان کرمان بی وفایی شد   (۳ نظر)