کد خبر: ۴۴۲۳۷
تاریخ انتشار: ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
با حمایت شرکت گل‌گهر و اعلام برگزیدگان؛
دومین دوره جشنواره سراسری پویش پایداری که توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سیرجان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

دومین دوره جشنواره سراسری پویش پایداری که توسط شرکت معدنی و صنعتی گل‌گهر و با همکاری بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان کرمان، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سیرجان و اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان سیرجان برگزار شد، با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.

هیئت داوران دومین دوره جشنواره سراسری پویش پایداری، ضمن مراتب سپاس و قدردانی خود از عوامل برگزارکننده جشنواره و از تمامی نویسندگان و هنرمندان گرامی که آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کرده‌اند، طی بیانیه‌ای نفرات برگزیده در دو بخش ادبی و هنری را اعلام کرد.

این دوره از جشنواره با اهدافی از جمله گرامیداشت شهداء و رزمندگان استان کرمان، تثبیت و حفظ یاد و خاطره حماسه هشت سال دفاع مقدس برای نسل جوان از طریق روایت‌های داستانی و هنری، اصالت دادن به نگاه خلاقانه به هنر، شناسایی و معرفی داستان‌نویسان خلاق در عرصه استان و با محورهای کلی فرهنگ پایداری و مقاومت اسلامی، شهداء، بیداری ملل اسلامی (فلسطین، لبنان، سوریه، یمن، بحرین و عراق)، مدافعان حرم و سلامت و... برگزار شد.

همچنین محور ویژه این دوره از جشنواره با عنوان «با تار و پود رنج، از خشت خشت جان» پیرامون تجربه زیسته زنان در جنگ و جهان پس از جنگ (زنان رزمنده، امدادگر، مهاجر جنگی، مادران و همسران شهید و...) بود.

در بخش ادبی دومین دوره جشنواره پویش پایداری، مهرداد بهزادی به عنوان رتبه اول، ثریا بلوایه و حمیدرضا جعفری به طور مشترک به عنوان رتبه دوم، نیما خادمی و رحیمه ملازاده به طور مشترک به عنوان رتبه سوم برگزیده شدند و در محور ویژه جشنواره، فاطمه پاکدل و عبدالرضا حسینی مشترکا انتخاب شدند.

برگزیدگانِ بخش هنری که در سطح دانش‌آموزی برگزار شد، به ترتیب در مقطع متوسطه عبارتند از عسل یادگاری رتبه اول، فاطمه زهرا رجایی و عسل سادات معصومی رتبه دوم، زهرا سلیمانی و سعیده جهانشاهی رتبه سوم و برگزیدگان مقطع ابتدایی حسناسادات موسوی رتبه اول، غزل محمود آبادی و مهشاد صادقی رتبه دوم و آتریسا قاسمی نژاد رتبه سوم را کسب کردند.

همچنین ملینا محمودآبادی، نگار مرادپور، طهورا دستوری، آوینا فلاحان، زینب محمدی، پارسا ذاکرزاده، امیرطاها خراسانی، امیرمحمد جمال‌پور و ساینا مسلمی‌زاده برگزیدگانِ شایسته تقدیر در بخش هنری بودند.

گفتنی است داوران این دوره از جشنواره را در بخش ادبی؛ احمد ایزدی، محمدعلی رکنی، منصور علیمرادی، احمد تخشید، زهرا علی‌نوری، کیوان براهام و در بخش هنری؛ طاهره سادات فاطمی، زهرا استاد نارویی و مجتبی احمدزاده تشکیل دادند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: نباید حرفی بزنیم که درگیری و تشنج ایجاد شود / قدرت در وحدت است در تفرق و دعوا نیست

دانش آموزان برای ثبت سفارش کتب درسی هرچه زودتر اقدام کنند

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)