کد خبر: ۴۶۳۹۷
تاریخ انتشار: ۰۴ مهر ۱۴۰۱ - ۱۰:۱۲
ارسال به دوستان
ذخیره
برای کسانی که رسانه های خارجی را دنبال می کنند، روشن است که این اتفاقات _که به صورت شورش های کور واقع می شود _تا چه حد مورد استقبال این دسته از رسانه هاست. تا جاییکه بعضا این تلویزیون ها همانند اطاق جنگ وارد عمل شده اند. 

جماران نوشت: شاید برای همگان روشن بود که از دو سال قبل همواره رسانه های ضد انقلاب سعی میکردند با چهره سازی از «فرزندان شاه مخلوع»، به نوعی «آلترناتیو سازی» برای نظام اسلامی اقدام کنند. امروز نکته جدیدی در سیاست های تبلیغاتی رسانه های ضد انقلاب به چشم می خورد و آن اینکه در این هفته، این رسانه ها ،اصلا به سراغ پهلوی ها نرفتند. و هیچ یک از ایادی آنها هم در سطح میدانی چنین شعارهایی سر ندادند.

آنچه به بهانه درگذشت خانم مهسا امینی در هفته گذشته روی داد محتاج تأمل های فراوان و درس آموختن های بسیار است. شک نباید داشت که احساسات عمومی را باید پاس داشت و به خصوص در جهت اقناع افکار عمومی کار کرد. 

اما در این میان به نکته دیگری می توان اشاره کرد که شاید به اندازه اصل داستان دارای اهمیت است:

برای کسانی که رسانه های خارجی را دنبال می کنند، روشن است که این اتفاقات _که به صورت شورش های کور واقع می شود _تا چه حد مورد استقبال این دسته از رسانه هاست. تا جاییکه بعضا این تلویزیون ها همانند اطاق جنگ وارد عمل شده اند. 

در اینجا اصلا روی سخن من درباره این مسائل نیست، بلکه جهت سخنم اشاره به نکته ای دیگر است که می تواند نشانگر یک «پارادایم شیفت» یا همان تغییر رویکرد باشد. 

شاید برای همگان روشن بود که از دو سال قبل همواره رسانه های ضد انقلاب سعی میکردند با چهره سازی از «فرزندان شاه مخلوع»، به نوعی «آلترناتیو سازی» برای نظام اسلامی اقدام کنند. در رسانه های خود شعارهایی که توسط عده ای محدود سر داده می شد را پر رنگ می کردند و با تبلیغات سنگین سعی می کردند چنین القا کنند که گویا گرایش بخشی از مردم به آن دوره و بازگشت آن دوره است. 

جدای از صحت و سقم این گزاره - که البته دروغ بودن آن قابل اثبات است- امروز نکته جدیدی در سیاست های تبلیغاتی رسانه های ضد انقلاب به چشم می خورد و آن اینکه در این هفته، این رسانه ها ،اصلا به سراغ پهلوی ها نرفتند. و هیچ یک از ایادی آنها هم در سطح میدانی چنین شعارهایی سر ندادند. 

به نظر می رسد می توان نتیجه گرفت که «آنها که سعی در براندازی نظام دارند _و در رأس آنان حاکمان آمریکا _به این نتیجه رسیده اند که از تنور «پهلوی بازی» آبی گرم نمی شود و توده مردم اقبالی به این امر ندارند.»

پس می توان گفت درس بزرگ این تجمعات پراکنده _ که ظاهرا هم به آخر رسیده_ آن است که «همه باید بدانند تاریخ مصرف «پهلوی بازی» هم تمام شده است.»

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برنامه جدید دولت برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی/ تعرفه‌های جدید صادراتی بهمن ماه اعلام می‌شود

افزایش قیمت سیمان صحت ندارد

۹ سارق هنگام سرقت در عملیات‌های پلیس کرمان دستگیر شدند

غرفه‌های رایگان در اختیار دستفروشان قرار بگیرد

بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند / افراد دارای چاقی مفرط در معرض خطر ابتلا به ۲۱ سرطان قرار دارند

با گذشت اولیای دم، یک محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافت

بیمه سلامت ۴۰ میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه پرداخت می‌کند

پیش بینی هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در استان کرمان

لزوم مناسب‌سازی زیرساخت‌های شهری کرمان برای معلولان / هیچ معلولی برای حضور در اجتماع نباید مشکل و محدودیتی داشته باشد

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)