کد خبر: ۴۶۴۱۴
تاریخ انتشار: ۰۶ مهر ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون پارک علم و فناوری کرمان گفت: پارک علم و فناوری تلاش کرد تا با ارتباط گرفتن با سازمان‌های متولی، صدور مجوزات را تسهیل کند با این وجود هنوز هم یکی از مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در بحث مجوزها است.

معاون پارک علم و فناوری کرمان گفت: پارک علم و فناوری تلاش کرد تا با ارتباط گرفتن با سازمان‌های متولی، صدور مجوزات را تسهیل کند با این وجود هنوز هم یکی از مشکلات شرکت‌های دانش‌بنیان در بحث مجوزها است.

به گزارش تسنیم، مسعود رضایی‌زاده با اشاره به نامگذاری سال 1401 از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی با عنوان "سال تولید؛ دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین"، اظهارداشت: در این راستا توسعه پارک‌های علم و فناوری و شرکت‌های فناورانه در دستور کار قرار گرفت.

وی با اشاره به راه‌اندازی دبیرخانه شرکت‌های دانش‌بنیان در داخل پارک علم و فناوری، بیان کرد: وظیفه این دبیرخانه ظرفیت‌سنجی، تسهیل‌گری و ارزیابی اولیه شرکت‌ها است تا مسیر دانش‌بنیان شدن را طی کنند.

معاون پارک علم و فناوری کرمان با بیان اینکه تسریع در صدور مجوز‌ها از دیگر اقداماتی بود که انجام شده است، ادامه داد: در این راستا با ارتباط گرفتن با سازمان‌هایی که در این حوزه نقش دارند تلاش کردیم که این کار را تسهیل کنیم، البته این کار در حال انجام است و هنوز هم یکی از مشکلاتی که شرکت‌های دانش‌بنیان دارند در بحث صدور مجوزها است.

وی از راه‌اندازی نمایشگاه دائمی محصولات شرکت‌های دانش‌بنیان در انتهای خیابان امام جمعه کرمان نیز خبر داد و گفت: در این نمایشگاه شرایطی فراهم شده تا کسانی که متقاضی این محصولات هستند بتوانند جلساتی را با تولیدکنندگان داشته و بتوانند در جهت تجاری‌سازی این محصولات اقدام کنند.

رضایی‌زاده توسعه شبکه ارتباط شرکت‌های دانش‌بنیان با صنایع را از دیگر اقدامات انجام شده عنوان کرد و افزود: در این راستا ارتباطی بین صنایع بزرگ و متوسط و شرکت‌های دانش‌بنیان برقرار شد تا این شرکت‌ها محصولات خود را در اختیار صنایع بزرگ استان قرار دهند.

وی با اشاره به اقدامات انجام شده در راستای آموزش منابع انسانی، بیان کرد: با ارتباطی که با صنایع گرفته شده، بعضی از نیروها با امکانات خودشان به صورت مهارتی آموزش داده می‌شوند که در این راستا با شرکت‌های بزرگ استان، ارتباط خوبی داشتیم.

معاون پارک علم و فناوری کرمان با بیان اینکه چتر حمایتی مالی از شرکت‌های دانش‌بنیان افزایش یافته است، ادامه داد: در سال جاری حمایت‌های مالی ما از این شرکت‌ها نسبت به سال قبل به طور متوسط چیزی در حدود 50 درصد افزایش داشته است.

وی به برگزاری رویدادهایی در حوزه توسعه فناوری در داخل استان و حل مشکلات استان نیز اشاره کرد و گفت: برگزاری این رویدادها در راستای چالش‌های حوزه آب و گردشگری استان انجام شده است.

رضایی‌زاده با اشاره به اینکه یکی از اقداماتی دیگری که انجام شده، راه‌اندازی اتاق انتقال تکنولوژی است، بیان کرد: این اتاق وظیفه انتقال تکنولوژی از دستگاه‌ و یا سازمان تولیدکننده تکنولوژی و فناوری به مصرف‌کننده به عهده داشته و همچنین ارتقا و توسعه فناوری و تکنولوژی از یک مرحله به مرحله دیگر را انجام می‌دهد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

سید حسن خمینی: هرکس دلش به حال خودش، اقتصاد، فقر و گرانی مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات و تشکیل یک دولت قدرتمند مسئول است

اگر این علائم را دارید، به دیابت مبتلا هستید

انهدام باند سارقان خانه باغ‌هاي سيرجان

اولین برنامه «بدون تعارف» امشب به مسعود پزشکیان اختصاص دارد

تکذیب لیست کابینه پیشنهادی مسعود پزشکیان

آخرین پیش‌بینی هواشناسی از وضعیت جوی کرمان طی امروز و فردا

نماز عید سعید قربان فردا در کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)