کد خبر: ۴۶۷۶۸
تاریخ انتشار: ۰۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۰:۵۷
ارسال به دوستان
ذخیره
وزیر میراث فرهنگی شامگاه هفتم آبان ماه در حین بازدید و شنیدن مشکلات و شکایات کاسبان راسته بازار تاریخی کرمان و کاروانسرای گنجعلیخان؛ در سرای میرزاحسین‌خان به سمت چند جوان که روی نیمکت‌ها نشسته بودند، رفت و مشخص شد که دانشجوی رشته پزشکی در کرمان هستند.

وزیر میراث فرهنگی شامگاه هفتم آبان ماه در حین بازدید و شنیدن مشکلات و شکایات کاسبان راسته بازار تاریخی کرمان و کاروانسرای گنجعلیخان؛ در سرای میرزاحسین‌خان به سمت چند جوان که روی نیمکت‌ها نشسته بودند، رفت و مشخص شد که دانشجوی رشته پزشکی در کرمان هستند.

به گزارش ایسنا، در این گفت و گو، درد و دل دانشجویان باز شد و از مشکلات صنفی و اعتراض به وضعیت درسی و برخوردهایی که با آنها صورت گرفته و برخی از آنها تعلیق شده‌اند سخن گفتند.

ضرغامی در همان لحظه با وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تماس گرفت و مشکلات آنها را مطرح کرد که دکتر عین الهی گفت: «این دانشجویان مطالبات خود را مکتوب برای معاون فرهنگی و دانشجویی وزارتخانه ارسال کنند تا پیگیری کنم».

یکی از دانشجویان در این دیدار گفت: با توجه به اتفاقاتی که اخیرا رخ داده است، ضرغامی بدون اینکه سخنان این دانشجو به اتمام برسد، گفت: «در این خصوص خیلی با مسامحه رفتار می‌شود و تندترین اعتراضات را در دانشگاه صنعتی شریف داشتیم اما هیچ دانشجویی تعلیق نشد.»

یکی دیگر از دانشجویان بلافاصه ادامه می‌دهد که دانشکده پزشکی در دانشگاه شهید باهنر کرمان است و دانشجویان این دانشگاه اعتراض داشتند اما حراست دانشگاه باهنر یکسری فیلم به حراست دانشگاه علوم پزشکی کرمان ارائه داده و برای بچه‌های خودشان اتفاقی نیفتاده و بچه‌های ما دارند تعلیق می‌شوند.

این دانشجوی دختر در ادامه می‌گوید: با توجه به اینکه حکم تعلیق این دانشجویان باید از آذرماه اجرا شود اما از اکنون در حال اجراست.

ضرغامی تاکید کرد: دکتر عین الهی قول مساعدت دادند و شما دانشجویان نام دانشجویان و مسائل آنها را بنویسید و به مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تحویل دهید و در ادامه خطاب به فریدون فعالی گفت که نامه دانشجویان را در شبکه اجتماعی برای وی ارسال کند تا فردا در جلسه هیئت دولت نامه این دانشجویان را به وزیر بهداشت تحویل دهم.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی خطاب به دانشجویان افزود: دوران دانشجویی، دوران سختی‌هاست.

یکی از دانشجویان پسر همچنان با اصرار به ضرغامی گفت: تصور کنید که دانشجویانی که تعلیق شده‌اند، فرزندان خودتان هستند و وزیر هم اطمینان خاطر به آنها داد که وزیر بهداشت به بنده قول دادند که مشکلات این دانشجویان را حل کنند و نگران نباشید.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برنامه جدید دولت برای مدیریت بازار محصولات کشاورزی/ تعرفه‌های جدید صادراتی بهمن ماه اعلام می‌شود

افزایش قیمت سیمان صحت ندارد

۹ سارق هنگام سرقت در عملیات‌های پلیس کرمان دستگیر شدند

غرفه‌های رایگان در اختیار دستفروشان قرار بگیرد

بیش از ۵۰ میلیون نفر از جمعیت کشور چاق هستند / افراد دارای چاقی مفرط در معرض خطر ابتلا به ۲۱ سرطان قرار دارند

با گذشت اولیای دم، یک محکوم به قصاص از اعدام رهایی یافت

بیمه سلامت ۴۰ میلیون تومان کمک هزینه پیوند کلیه پرداخت می‌کند

پیش بینی هواشناسی از بارش پراکنده برف و باران در استان کرمان

لزوم مناسب‌سازی زیرساخت‌های شهری کرمان برای معلولان / هیچ معلولی برای حضور در اجتماع نباید مشکل و محدودیتی داشته باشد

هشدار روزنامه اصولگرا: با همه وعده‌هایی که بعد از ناآرامی‌ها داده شد هیچ قدمی برای اصلاح امور برداشته نشد

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)