کد خبر: ۴۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

به گزارش ایسنا، صادق سلطانی نژاد پیش از ظهر امروز ۲۸ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی مدیران واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در کرمان با مجمع نمایندگان استان از ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن و ظرفیت خوب آن برای استان سخن به میان آورد و گفت: در شش ماهه اول سال جاری حدود ۷ هزار میلیارد تومان از این محل به خزانه دولت وازیری داشتیم که تاکنون ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

وی افزود: هرچند که رئیس جمهور دستور اکید برای بازگشت این حق (۱۵ درصد حقوق دولتی معادن) به استان داده‌‌اند و باید حدود ۱۲ میلیارد تومان تا پایان سال وصول کنیم اما تاکنون حق اصلی استان در این زمینه محقق نشده است و امیدواریم نمایندگان این موضوع را پیگیری کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان برلزوم تفیض یک درصد فروش معادن در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد و ادامه داد: در سال جاری از محل یک درصد فروش معادن حدود ۵۰۰ میلیارد تومان باید برای استان وصول شود که امیدواریم این موضوع در استان محقق شود.

وی در ادامه از خدمات سرمایه‌گذاری استان سخن به میان آورد و گفت: یکی از موضوعات اصلی تامین مالی پروژه‌ها از طریق سرمایه‌گذاری مخصوصا سرمایه‌گذاری خارجی است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در همه بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات احصا شده و برخی از آنها در اطلس سرمایه‌گذاری استان قرار گرفته شده است.

طبق اعلام مدیرکل اقتصادی و دارایی استان کرمان، از اواخر سال گذشته تاکنون ۵۱۶ میلیون دلار در استان کرمان در قالب مرکز خدمات سرمایه‌گذاری کشور در بخش‌های مختلف همچون پنل‌های خورشیدی و ... مصوب شده است. نمایندگان استان در خانه ملت پروژه‌های تاثیرگذار در توسعه استان را اعلام کنند تا در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری کشور مصوب شوند.

به گفته سلطانی‌نژاد، در سال گذشته تبصره ۱۸ برای اولین بار در کشور هدفمند و ضابطه‌مند بوده و حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ برای اشتغال‌زایی اختصاص داده شده که سهم استان کرمان از آن حدود ۱۲۱۷ میلیارد تومان بوده که تا یک ماه آینده بالای ۹۰ درصد آن جذب می‌شود و تاکنون حدود ۸۵ درصد آن جذب شده است.

وی از اجحافی که به استان کرمان در زمینه درآمدهای مالیاتی شده سخن گفت و تاکید کرد: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

طبق اعلام سلطانی نژاد، عملکرد استان کرمان در زمینه وصول مالیات در شش ماهه اول سال جاری تقریبا ۵۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به امنیت شغلی افراد شاغل در پروژه‌های پیمانکاری گفت: به رغم همه محدودیت‌های مالی کشور لازم است به تناسب سایر موضوعات تخصیص اعتبارات عمرانی افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان درمورد مقررات بانک مرکزی درخصوص بانک‌های خصوصی عنوان کرد: متاسفانه اهرم‌های قانونی وجود ندارد به طوری که نسبت مصارف و منابع بانک‌های خصوصی استان قابل قبول نیست که باید این نسبت حداقل ۵۰ درصد باشد.

وی بیان کرد: فروش اموال مازاد دولت یکی از موضوعات مورد بحث دولت و مجلس شورای اسلامی است و خروجی آن برای منابع کشور ملموس نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

توصیه‌های طب سنتی برای روزهای ابتدایی پاییز

توقیف شترهای سرگردان جاده رفسنجان- نوق؛ مالکان باغات خسارت دیده از شترها شکایت خود را ثبت کنند

قیمت طلا، سکه و ارز شنبه 8 مهر1402

نحوه اعمال ضرایب سابقه تحصیلی کنکوری‌های ۱۴۰۳ اعلام شد

عاملان نزاع و درگيري دسته جمعي در نرماشير دستگیر شدند

بانوان کرمانی قهرمان مسابقات استانی کیک‌بوکسینگ شدند

  برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

فاقدین شناسنامه با آزمایش ژنتیک احراز هویت می‌شوند

بلیط سینما در کرمان نیم‌ بها شد

هوای کرمان در هفته جاری گرم‌تر می‌شود

پربازدید ها

قیمت جدید روغن‌های خوراکی و شکر اعلام شد

تورم به سی درصد بازمی‌گردد؟/ افقه: وضعیت تامین کالری مردم زمان جنگ هم از حالا بهتر بود

کارت ملی هوشمند جایگزین کارت عابر بانک شد

  برگزاری نخستین رویداد ملی صنعت دانش‌بنیان با حضور مدیرعامل گهرزمین

توقیف شترهای سرگردان جاده رفسنجان- نوق؛ مالکان باغات خسارت دیده از شترها شکایت خود را ثبت کنند

قیمت طلا، سکه و ارز شنبه 8 مهر1402

پر بحث

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۶ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)

مدارس تا پایان سال غیرحضوری می‌شوند؟ / آخرین تصمیم آموزش و پرورش   (۱ نظر)