کد خبر: ۴۷۰۰۵
تاریخ انتشار: ۲۸ آبان ۱۴۰۱ - ۱۳:۱۴
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان گفت: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

به گزارش ایسنا، صادق سلطانی نژاد پیش از ظهر امروز ۲۸ آبان ماه در جلسه شورای هماهنگی مدیران واحدهای تابعه وزارت امور اقتصادی و دارایی در کرمان با مجمع نمایندگان استان از ۱۵ درصد حقوق دولتی معادن و ظرفیت خوب آن برای استان سخن به میان آورد و گفت: در شش ماهه اول سال جاری حدود ۷ هزار میلیارد تومان از این محل به خزانه دولت وازیری داشتیم که تاکنون ۸ میلیارد و ۲۰۰ میلیارد تومان وصول شده است.

وی افزود: هرچند که رئیس جمهور دستور اکید برای بازگشت این حق (۱۵ درصد حقوق دولتی معادن) به استان داده‌‌اند و باید حدود ۱۲ میلیارد تومان تا پایان سال وصول کنیم اما تاکنون حق اصلی استان در این زمینه محقق نشده است و امیدواریم نمایندگان این موضوع را پیگیری کنند.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان برلزوم تفیض یک درصد فروش معادن در برنامه هفتم توسعه تاکید کرد و ادامه داد: در سال جاری از محل یک درصد فروش معادن حدود ۵۰۰ میلیارد تومان باید برای استان وصول شود که امیدواریم این موضوع در استان محقق شود.

وی در ادامه از خدمات سرمایه‌گذاری استان سخن به میان آورد و گفت: یکی از موضوعات اصلی تامین مالی پروژه‌ها از طریق سرمایه‌گذاری مخصوصا سرمایه‌گذاری خارجی است و فرصت‌های سرمایه‌گذاری استان در همه بخش‌های صنعت، معدن، کشاورزی و خدمات احصا شده و برخی از آنها در اطلس سرمایه‌گذاری استان قرار گرفته شده است.

طبق اعلام مدیرکل اقتصادی و دارایی استان کرمان، از اواخر سال گذشته تاکنون ۵۱۶ میلیون دلار در استان کرمان در قالب مرکز خدمات سرمایه‌گذاری کشور در بخش‌های مختلف همچون پنل‌های خورشیدی و ... مصوب شده است. نمایندگان استان در خانه ملت پروژه‌های تاثیرگذار در توسعه استان را اعلام کنند تا در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری کشور مصوب شوند.

به گفته سلطانی‌نژاد، در سال گذشته تبصره ۱۸ برای اولین بار در کشور هدفمند و ضابطه‌مند بوده و حدود ۴۵ هزار میلیارد تومان از محل تبصره ۱۸ برای اشتغال‌زایی اختصاص داده شده که سهم استان کرمان از آن حدود ۱۲۱۷ میلیارد تومان بوده که تا یک ماه آینده بالای ۹۰ درصد آن جذب می‌شود و تاکنون حدود ۸۵ درصد آن جذب شده است.

وی از اجحافی که به استان کرمان در زمینه درآمدهای مالیاتی شده سخن گفت و تاکید کرد: کرمان در زمینه رشد مصوب درآمدهای مالیاتی در سال ۱۴۰۱ نسبت به سال ۱۴۰۰ در رتبه دوم کشور قرار گرفته، به طوری که ۱۲۸ درصد رشد داشته است و امسال ۲۲ هزار میلیارد تومان باید وصول شود و خواهش ما این است در لایحه و قانون سال آینده این رقم برای استان عادلانه شود.

طبق اعلام سلطانی نژاد، عملکرد استان کرمان در زمینه وصول مالیات در شش ماهه اول سال جاری تقریبا ۵۰ درصد بوده است.

وی با اشاره به امنیت شغلی افراد شاغل در پروژه‌های پیمانکاری گفت: به رغم همه محدودیت‌های مالی کشور لازم است به تناسب سایر موضوعات تخصیص اعتبارات عمرانی افزایش یابد.

مدیرکل امور اقتصادی و دارایی استان کرمان درمورد مقررات بانک مرکزی درخصوص بانک‌های خصوصی عنوان کرد: متاسفانه اهرم‌های قانونی وجود ندارد به طوری که نسبت مصارف و منابع بانک‌های خصوصی استان قابل قبول نیست که باید این نسبت حداقل ۵۰ درصد باشد.

وی بیان کرد: فروش اموال مازاد دولت یکی از موضوعات مورد بحث دولت و مجلس شورای اسلامی است و خروجی آن برای منابع کشور ملموس نیست.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

لزوم تشکیل دادگاه‌های خاص جرائم اقتصادی در کرمان / تعامل با دستگاه قضایی مسیر حل مشکلات واحدهای تولیدی را تسهیل می‌کند

بیش از ۵ هزار کرمانی در بانک خون بند ناف رویان عضو شدند / درمان بیماری‌های منشاء خونی با استفاده از سلول‌های بنیادی خون بندناف

کرمان در زیرساخت‌های فضای مجازی عقب است / زندگی بدون فضای مجازی سخت است

تخم مرغ را بالاتر از 3 هزار تومان نخرید / گرانفروشی است

سریال «تمام رخ» با موضوع سایت‌های شرط‌بندی در راه شبکه سه

غذاهایی که موجب افسردگی می‌شود را بشناسیم

محموله ۶۵ تنی آنتی‌بیوتیک اطفال امروز وارد کشور می‌شود

ثبت ۴۸۴ زمین لرزه در آبان ماه / کرمان دارای بیشترین زمین لرزه

تعداد مبتلایان به سرخک در کشور تقریباً دو برابر افزایش یافته است / واکسیناسیون اتباع زیر ۱۵ سال از دی‌ ماه

زنده‌یاد لری دغدغۀ جامعه و فرهنگ داشت

پربازدید ها

ساخت کارخانه فلوتاسیون در 36 ماه رکوردی جهانی است

بازسازی و ساخت ۹ پل با بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار

واریز سود سهام عدالت ۲مرحله‌ای شد/ سود سهام عدالت دو برابر سال گذشته

بیش از 300 مورد فرآورده‌های خام دامی از کرمان به خارج از کشور صادر شد

واکنش یک اقتصاددان به اجرای آزمایشی طرح کالابرگ/ سرنوشت یارانه ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار تومانی در سال آینده چه می‌شود؟

هزار میلیارد تومان برای رفع تنش آبی کرمان در نظر گرفته شده است

قیمت گوشت مرغ نهایتا ۶۳ هزار تومان است / مردم گران نخرند

لزوم تشکیل دادگاه‌های خاص جرائم اقتصادی در کرمان / تعامل با دستگاه قضایی مسیر حل مشکلات واحدهای تولیدی را تسهیل می‌کند

کرمان در زیرساخت‌های فضای مجازی عقب است / زندگی بدون فضای مجازی سخت است

تخم مرغ را بالاتر از 3 هزار تومان نخرید / گرانفروشی است

پر بحث

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۲ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۲ نظر)

از تیشه بده اره بگیر زاهدی و پورابراهیمی تا تشر سردار معروفی/ زاهدی: آقای فداکار را از زمانی که دانشجو بود می‌شناسم/ پورابراهیمی: اگر برخی‌ها آقای فداکار را از دوره دانشجوئی می‌شناسند من ایشان را از زمان جنگ می‌شناسم   (۱ نظر)

مهدی آگاه درگذشت   (۱ نظر)

مویدی: پول مردمی که نان ندارند بخورند را به دوستان‌تان می‌دهید/ فعالیت‌های کمیسیون فرهنگی سیاسی است تا فرهنگی/ امینی‌زاده: خیلی وقاحت می‌خواهد به یک جریان مردمی انگ سیاسی بزنیم/ بله کار سیاسی ما تقویت جریان انقلابی است   (۱ نظر)

سریال «بی همگان» جای «بی نشان» را می‌گیرد   (۱ نظر)

روایت داماد و مشاور ارشد ترامپ از شب ترور شهید قاسم سلیمانی   (۱ نظر)