کد خبر: ۴۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
همایش تقریب، روحانیت و مقاومت در کرمان
رئیس قوه قضائیه گفت: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست، آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود.

رئیس قوه قضائیه گفت: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست، آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز ۱۲ دی ماه در همایش تقریب، روحانیت و مقاومت به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام علی(ع) کرمان با تسلیت به ملت ایران و کرمان و همه جبهه مقاومت اظهار کرد: همه انسان‌هایی که آمدند و رفتند و همه ما و بعد از ما، مسیری را می‌رویم که بدون استثناء است و انسان در مدت زمان معینی در دنیا زیستی می‌کند و از دنیا می‌رود.

وی افزود: مهم این است در فرصت زمانی که در دنیا هستیم، چگونه زیست می‌کنیم و می‌میریم و بعد از آن در دنیای باقی چگونه خواهیم بود. ایمان و عمل صالح بسیار مورد تاکید قرآن کریم است و چقدر این دو عبارت در قرآن تکرار شده و برای کسانی که ایمان می‌آورند و عمل صالح انجام می‌دهند، خداوند چه عاقبت و جایگاهی را در نظر گرفته و چه عزت و شرفی را در این دنیا برایشان مقرر داشته است.

محسنی اژه ای بیان کرد: به تعبیر سردار عزیزمان، زیرک‌ترین افراد کسانی هستند که در این فرصت بیشترین متاع را برای دنیای بعدی به دست می‌آورند.

رئیس قوه قضائیه افزود: هر کس برای خدا قیام کرد، حرف زد، نوشت و عمل کرد، خدا هم پشت سر اوست و هرکس خدا پشت سرش بیاید شکست ناپذیر است. ممکن است یک نفر باشد اما دنیا را تکان می‌دهد و قدرتمندان طاغوتی را از عرش به فرش می‌کشاند.

محسنی اژه ای اظهار کرد: می‌بینیم شهدای ما و سردار سلیمانی با پیروی از مکتب جمهوری اسلامی که بنیانگذارش امام بود و پیروی که از رهبر انقلاب داشتند، یک تنه چه کردند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست. آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود. شهید سلیمانی دل به خدا داد.

وی افزود: آمریکا تصریح می‌کند خطرناک‌ترین دشمن من ژنرال سلیمانی است. مامور سابق سیا رسما مصاحبه می‌کند و می‌گوید "دشمن من و دشمن ما قدرتمند، توانا و شایسته است و خوب بلد است بازی خود را چگونه اداره کند و کار ما کار سختی است" دشمن در میدان جنگ نظامی اینگونه از شهید سلیمانی سخن می‌گوید. سیستم اطلاعاتی از اقدامات ضداطلاعاتی او متعجب می‌شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: اسرائیل غاصب با حمایت شیطان بزرگ آمریکا و سایر طاغوتچه‌ها مدت‌ها و سال‌ها تلاش و کار اطلاعاتی کرد که به زعم خود همه مراکز حزب‌الله لبنان را شناسائی و با یک عملیات غافلگیرانه، ۲۰۰ نقطه‌ای که هدف قرار داده را بزند و حزب‌الله را از بین ببرد اما سربازان درس آموز مکتب اسلام و قرآن به گونه دیگری تدبیر می‌کنند و می‌بینیم نقشه شیطانیان نقش بر آب شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهید سلیمانی اینگونه نبود که در جنگ، خدا، شرع و رهبری را فراموش کند و در لحظاتی که در نهایت زیر آتش دشمن به سر می‌برند، به خدا توجه دارند و دقت دارد در مقابل همین دشمن می‌شود یکی از افراد آنها را هدایت کرد؟ و به گونه‌ای علیه دشمن آتش افروخت که یک نفر بیگانه آسیب نبیند و همین کار را می‌کند.

وی افزود: آمریکا تلاش کرد و پول‌هایی خرج کرد و همه شیاطین سیا را به کار گرفت تا ببینند در مقابل حزب‌الله و اسلام چه کنند؛ داعش را به وجود آورد و بسیاری از جوانان را فریب دادند و جریانی ساختند تا چند هدف را تعقیب کنند؛ نخست اینکه جلوی اسلام نابی که با وحدت همه مسلمین و شیعه دارد یکپارچه می‌شود و نظام اسلامی که در ایران به پا شده، را بگیرند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: جوانان خوش فهم و مسلمان کشورهای مختلف از اهل سنت و تشیع دریافتد توطئه عجیبی است و چیزی که به نام اسلام و حکومت اسلامی علم کرده‌اند، با این انگیزه و فهم از اسلام ارائه بدهند، مسئله خطرناکی است و همه دست به دست هم دادند و سردار سلیمانی، سرباز اسلام شد و سربازهای دیگر در نقاط مختلف منطقه و جهان در مقابل داعش ایستادند.

وی افزود: چه کسی می‌تواند جمعیتی از کشورها، مذاهب و ملیت‌های مختلف را جمع کرده و مدیریت نماید و این وحدت و انسجام را به وجود بیاورد؟ اینها جنود خداوند هستند و این مسئله طبیعی نیست.

 محسنی اژه ای بیان کرد: آنها برای خدا تلاش کردند و خداوند آن‌ها را در دل‌های همه جای داد و داعش شکست خورد و بلکه امریکا و اهداف و راهبردهایش شکست خورد.

وی اظهار کرد: ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کردند تا بتوانند قدرت شیطانی امریکا را در منطقه توسعه بدهند و این شکستی که صهیونیت‌ها در جنگ ۳۳ روزه لبنان و ۲۲ روزه فلسطین خوردند، ترمیم بکنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: این داعش نبود که در سوریه، عراق و جای دیگر شکست خورد، این امریکا بود که شکست خورد و همه پشتیبانان داعش شکست خوردند.

وی در ادامه بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین عاملی بود که وحدت را در بسیاری از کشورها و نه فقط در منطقه بین شیعه و سنی، بین بسیاری از موحدین و حتی غیرمسلمانان ایجاد کرد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: حاج قاسم با علمای شیعه و اهل سنت ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان ارتباط و مکاتبه داشت.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به شهید سلیمانی میدان داد و از او پشتیبانی کرد تا توانست این میادین را فتح کند و اسلام، انسان‌های بزرگ تربیت می‌کند و افراد تربیت شده مکتب قرآن و اهل بیت، دین خدا و مردم را یاری می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهید سلیمانی به حمایت از مظلوم برخاست که هم شیعه، هم سنی و هم غیرمسلمان در فلسطین که زیر چکمه‌های صهیونیست له شده و از خانه و کاشانه آواره شده و اسیر شده‌اند، به فریاد مظلوم رسیده و نه در فلسطین، بلکه در هر گوشه‌ای از جهان که احساس کند مظلومی هست و بتوانند، به یاری و کمک او برمی‌خیزند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زبان ما از توصیف شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس قاصر است، تصریح کرد: وظیفه ما امروز این است مانند آنها زندگی کنیم. شهید سلیمانی یار انقلاب و دلسوخته مردم، نظام و رهبری بود و همانطور که دشمن یک جنگ ترکیبی داشت، حاج قاسم در همه صحنه‌ها به عنوان فرمانده سپاه قدس عمل می‌کرد.

محسنی اژه ای اظهار کرد: شهید سلیمانی کار فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای، اطلاعاتی و نظامی به فنون مختلف می‌کرد. در جنگ‌های کلاسیک وارد می‌شد و در مقابل دشمن سخت و در مقابل مردم خودش بسیار متواضع و مهربان بود و این وصف را از پیامبر برده بود که "اشداء علی الکفار و رحماء بینهم" بود.

وی گفت: جایی که احساس می‌کرد از مظلوم دفاع بکند، دفاع می‌کرد و امروز دشمن بعد از شهادت سلیمانی هم می‌ترسد زیرا می‌داند شهید سلیمانی‌ها به وجود می‌آید و می‌بیند جمعیت تشییع کنندگان او و این همه عشق و علاقه را و در سومین سال شهادت او پویش‌های متفاوت به وجود می‌آید و می‌بینیم امسال کار فرهنگی، اجتماعی، فرهنگی، جهادی و خدمت رسانی به مردم بیشتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: هر چه درمورد شهداء و شهید سلیمانی بگوییم کم گفتیم و آنچه امروز اهمیت زیای دارد، شناخت نقشه‌های دشمن است و دشمنان ما حقیقتا احمق هستند و دست به کارهایی می‌زنند که زود خودشان را لو می‌دهند اما ترفندهای مختلفی برای جدائی مردم به کار می‌گیرند. برای ایجاد اختلاف و نفاق در سطوح مردم به ویژه در بین علماء را دشمن دنبال می‌کند اما بحمدالله مردم ما بیدار هستند.

وی افزود: در سه ماه اخیر دشمن خیلی تلاش کرد اما در این معرکه هم به هدف خود نرسید و نخواهد رسید و مردم هوشیار هستند و دستگاه‌های ما در میدان هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ضرورت شناسه یکتا برای تمامی فعالان اقتصادی؛ کسب‌وکارهای بدون شناسه یکتا قانونی نیست

قیمت انواع سکه و طلا سه شنبه 4 اردیبهشت 1403

فردا 5 اردیبهشت آغاز ثبت سفارش کتاب‌های درسی سال تحصیلی جدید

بارش شدید باران برق شهر زرند را قطع کرد / بارندگی سیل‌آسا در زرند

معاون سازمان غذا و دارو: عطاری‌ها حق فروش دارو یا فرآورده دارویی را ندارند

کاهش حقوق کارگران با تعطیلی روز پنجشنبه تخلف است

بیشترین بارندگی برای روز چهارشنبه است / احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی

خودروهای دارای چراغ نامناسب و نور خیره کننده توقیف می شوند

آخرین وضعیت آبی سدهای کرمان پس از بارندگی های اخیر

انتقاد از دفع لجن تصفیه خانه فاضلاب در شهر کرمان و بالازدگی فاضلاب در محدوده شهرک الهیه

پربازدید ها

صدور هشدار نارنجی با فعالیت سامانه بارشی در مناطقی از استان کرمان

شهادت یکی دیگر از مجروحان حادثه تروریستی کرمان

رئیس دانشگاه علوم‌پزشکی کرمان عنوان کرد: بی‌انگیزگی پزشکان متخصص برای حضور در شهرستان‌ها به دلیل کمبود زیرساخت‌های درمانی

کمبود شدید تمامی گروه‌های خونی در بم / درخواست از شهروندان برای اهدای خون

تیراندازی با اسلحه در درگیری خانوادگی در منوجان 4 مصدوم بر جای گذاشت

کشف جسد دانشجوی دندانپزشکی رفسنجان در ارتفاعات کوه‌های سرچشمه

مدیرکل منابع طبیعی استان کرمان: برداشت گیاهان دارویی ممنوع و با متخلفان برخورد قضایی می‌شود

افشای جزئیاتی جدید از حادثه تروریستی کرمان؛ ساچمه‌های جلیقه انفجاری آلوده بودند

بیشترین بارندگی برای روز چهارشنبه است / احتمال وقوع سیل و طغیان رودخانه‌های فصلی

بارش‌ها در کشور 16 درصد کاهش داشته است؛ بیشترین افت بارش‌ها در کرمان

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)