کد خبر: ۴۷۵۶۹
تاریخ انتشار: ۱۲ دی ۱۴۰۱ - ۱۴:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
همایش تقریب، روحانیت و مقاومت در کرمان
رئیس قوه قضائیه گفت: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست، آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود.

رئیس قوه قضائیه گفت: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست، آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام والمسلمین غلامحسین محسنی اژه‌ای صبح امروز ۱۲ دی ماه در همایش تقریب، روحانیت و مقاومت به مناسبت سومین سالگرد شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی در مصلای امام علی(ع) کرمان با تسلیت به ملت ایران و کرمان و همه جبهه مقاومت اظهار کرد: همه انسان‌هایی که آمدند و رفتند و همه ما و بعد از ما، مسیری را می‌رویم که بدون استثناء است و انسان در مدت زمان معینی در دنیا زیستی می‌کند و از دنیا می‌رود.

وی افزود: مهم این است در فرصت زمانی که در دنیا هستیم، چگونه زیست می‌کنیم و می‌میریم و بعد از آن در دنیای باقی چگونه خواهیم بود. ایمان و عمل صالح بسیار مورد تاکید قرآن کریم است و چقدر این دو عبارت در قرآن تکرار شده و برای کسانی که ایمان می‌آورند و عمل صالح انجام می‌دهند، خداوند چه عاقبت و جایگاهی را در نظر گرفته و چه عزت و شرفی را در این دنیا برایشان مقرر داشته است.

محسنی اژه ای بیان کرد: به تعبیر سردار عزیزمان، زیرک‌ترین افراد کسانی هستند که در این فرصت بیشترین متاع را برای دنیای بعدی به دست می‌آورند.

رئیس قوه قضائیه افزود: هر کس برای خدا قیام کرد، حرف زد، نوشت و عمل کرد، خدا هم پشت سر اوست و هرکس خدا پشت سرش بیاید شکست ناپذیر است. ممکن است یک نفر باشد اما دنیا را تکان می‌دهد و قدرتمندان طاغوتی را از عرش به فرش می‌کشاند.

محسنی اژه ای اظهار کرد: می‌بینیم شهدای ما و سردار سلیمانی با پیروی از مکتب جمهوری اسلامی که بنیانگذارش امام بود و پیروی که از رهبر انقلاب داشتند، یک تنه چه کردند.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: حاج قاسم شجاعت، مدیریت، تدبیر و از خودگذشتگی داشت اما اینها همه ویژگی‌های او نیست. آنچه که ایشان را از مرزهای فیزیکی خارج کرد و از جریان‌ها و مرزبندی‌های ما انسان‌های معمولی فراتر برد و بر دلها نفوذ کرد، تعبد، تشرع و معنویت بود. شهید سلیمانی دل به خدا داد.

وی افزود: آمریکا تصریح می‌کند خطرناک‌ترین دشمن من ژنرال سلیمانی است. مامور سابق سیا رسما مصاحبه می‌کند و می‌گوید "دشمن من و دشمن ما قدرتمند، توانا و شایسته است و خوب بلد است بازی خود را چگونه اداره کند و کار ما کار سختی است" دشمن در میدان جنگ نظامی اینگونه از شهید سلیمانی سخن می‌گوید. سیستم اطلاعاتی از اقدامات ضداطلاعاتی او متعجب می‌شود.

محسنی اژه ای تصریح کرد: اسرائیل غاصب با حمایت شیطان بزرگ آمریکا و سایر طاغوتچه‌ها مدت‌ها و سال‌ها تلاش و کار اطلاعاتی کرد که به زعم خود همه مراکز حزب‌الله لبنان را شناسائی و با یک عملیات غافلگیرانه، ۲۰۰ نقطه‌ای که هدف قرار داده را بزند و حزب‌الله را از بین ببرد اما سربازان درس آموز مکتب اسلام و قرآن به گونه دیگری تدبیر می‌کنند و می‌بینیم نقشه شیطانیان نقش بر آب شد.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهید سلیمانی اینگونه نبود که در جنگ، خدا، شرع و رهبری را فراموش کند و در لحظاتی که در نهایت زیر آتش دشمن به سر می‌برند، به خدا توجه دارند و دقت دارد در مقابل همین دشمن می‌شود یکی از افراد آنها را هدایت کرد؟ و به گونه‌ای علیه دشمن آتش افروخت که یک نفر بیگانه آسیب نبیند و همین کار را می‌کند.

وی افزود: آمریکا تلاش کرد و پول‌هایی خرج کرد و همه شیاطین سیا را به کار گرفت تا ببینند در مقابل حزب‌الله و اسلام چه کنند؛ داعش را به وجود آورد و بسیاری از جوانان را فریب دادند و جریانی ساختند تا چند هدف را تعقیب کنند؛ نخست اینکه جلوی اسلام نابی که با وحدت همه مسلمین و شیعه دارد یکپارچه می‌شود و نظام اسلامی که در ایران به پا شده، را بگیرند.

رئیس قوه قضائیه اظهار کرد: جوانان خوش فهم و مسلمان کشورهای مختلف از اهل سنت و تشیع دریافتد توطئه عجیبی است و چیزی که به نام اسلام و حکومت اسلامی علم کرده‌اند، با این انگیزه و فهم از اسلام ارائه بدهند، مسئله خطرناکی است و همه دست به دست هم دادند و سردار سلیمانی، سرباز اسلام شد و سربازهای دیگر در نقاط مختلف منطقه و جهان در مقابل داعش ایستادند.

وی افزود: چه کسی می‌تواند جمعیتی از کشورها، مذاهب و ملیت‌های مختلف را جمع کرده و مدیریت نماید و این وحدت و انسجام را به وجود بیاورد؟ اینها جنود خداوند هستند و این مسئله طبیعی نیست.

 محسنی اژه ای بیان کرد: آنها برای خدا تلاش کردند و خداوند آن‌ها را در دل‌های همه جای داد و داعش شکست خورد و بلکه امریکا و اهداف و راهبردهایش شکست خورد.

وی اظهار کرد: ۷ تریلیون دلار در منطقه خرج کردند تا بتوانند قدرت شیطانی امریکا را در منطقه توسعه بدهند و این شکستی که صهیونیت‌ها در جنگ ۳۳ روزه لبنان و ۲۲ روزه فلسطین خوردند، ترمیم بکنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: این داعش نبود که در سوریه، عراق و جای دیگر شکست خورد، این امریکا بود که شکست خورد و همه پشتیبانان داعش شکست خوردند.

وی در ادامه بیان کرد: شهید حاج قاسم سلیمانی بهترین عاملی بود که وحدت را در بسیاری از کشورها و نه فقط در منطقه بین شیعه و سنی، بین بسیاری از موحدین و حتی غیرمسلمانان ایجاد کرد.

محسنی اژه ای تصریح کرد: حاج قاسم با علمای شیعه و اهل سنت ایران، عراق، سوریه، لبنان، پاکستان و افغانستان ارتباط و مکاتبه داشت.

وی بیان کرد: جمهوری اسلامی ایران به شهید سلیمانی میدان داد و از او پشتیبانی کرد تا توانست این میادین را فتح کند و اسلام، انسان‌های بزرگ تربیت می‌کند و افراد تربیت شده مکتب قرآن و اهل بیت، دین خدا و مردم را یاری می‌کنند.

رئیس قوه قضائیه گفت: شهید سلیمانی به حمایت از مظلوم برخاست که هم شیعه، هم سنی و هم غیرمسلمان در فلسطین که زیر چکمه‌های صهیونیست له شده و از خانه و کاشانه آواره شده و اسیر شده‌اند، به فریاد مظلوم رسیده و نه در فلسطین، بلکه در هر گوشه‌ای از جهان که احساس کند مظلومی هست و بتوانند، به یاری و کمک او برمی‌خیزند.

وی در ادامه با اشاره به اینکه زبان ما از توصیف شهیدان سلیمانی و ابومهدی المهندس قاصر است، تصریح کرد: وظیفه ما امروز این است مانند آنها زندگی کنیم. شهید سلیمانی یار انقلاب و دلسوخته مردم، نظام و رهبری بود و همانطور که دشمن یک جنگ ترکیبی داشت، حاج قاسم در همه صحنه‌ها به عنوان فرمانده سپاه قدس عمل می‌کرد.

محسنی اژه ای اظهار کرد: شهید سلیمانی کار فرهنگی، اجتماعی، رسانه‌ای، اطلاعاتی و نظامی به فنون مختلف می‌کرد. در جنگ‌های کلاسیک وارد می‌شد و در مقابل دشمن سخت و در مقابل مردم خودش بسیار متواضع و مهربان بود و این وصف را از پیامبر برده بود که "اشداء علی الکفار و رحماء بینهم" بود.

وی گفت: جایی که احساس می‌کرد از مظلوم دفاع بکند، دفاع می‌کرد و امروز دشمن بعد از شهادت سلیمانی هم می‌ترسد زیرا می‌داند شهید سلیمانی‌ها به وجود می‌آید و می‌بیند جمعیت تشییع کنندگان او و این همه عشق و علاقه را و در سومین سال شهادت او پویش‌های متفاوت به وجود می‌آید و می‌بینیم امسال کار فرهنگی، اجتماعی، فرهنگی، جهادی و خدمت رسانی به مردم بیشتر می‌شود.

رئیس قوه قضائیه بیان کرد: هر چه درمورد شهداء و شهید سلیمانی بگوییم کم گفتیم و آنچه امروز اهمیت زیای دارد، شناخت نقشه‌های دشمن است و دشمنان ما حقیقتا احمق هستند و دست به کارهایی می‌زنند که زود خودشان را لو می‌دهند اما ترفندهای مختلفی برای جدائی مردم به کار می‌گیرند. برای ایجاد اختلاف و نفاق در سطوح مردم به ویژه در بین علماء را دشمن دنبال می‌کند اما بحمدالله مردم ما بیدار هستند.

وی افزود: در سه ماه اخیر دشمن خیلی تلاش کرد اما در این معرکه هم به هدف خود نرسید و نخواهد رسید و مردم هوشیار هستند و دستگاه‌های ما در میدان هستند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

رسید ساز جعلی؛ شیوه جدید کلاهبرداران اینترنتی/  شهروندان مراقب رسیدهای جعلی باشند

علائم کمبود آهن در بدن

کرمان یک سوم بارش سال آبی را دریافت کرده است / بارش ها نسبت به سال گذشته ۳۶ درصد کاهش داشته است

بازهم رئیسی، بازهم «آمار نادرست» / حداقل، آمار رسمی دولت خودتان را مطالعه می‌کردید + سند

تکذیب خبر رفع ممنوعیت واردات برنج/ تمایل مردم شمال به خرید محصولات خارجی

کنایه سنگین همتی به اعلام «رنج بیشتر بردن از گرانی» رئیسی در گفت و گوی زنده تلویزیونی

 ۸۹ درصد کسب و کارها به درگاه ملی مجوزها متصل هستند  / محیط کسب و کار استان مناسب نیست

کرونا تمام شد؟

همه دولت‌ها کار کرده‌اند / دولت سیزدهم کارهایی کرده که کسی جرات نداشته

مدیرعامل آب منطقه‌ای کرمان:  ۳۸ درصد ظرفیت سدها آبگیری شد / در زمینه ذخیره‌سازی آب در استان آمار مطلوبی وجود ندارد / محمد سهرابی استاد دانشگاه : ۴۹ درصد کرمان تحت تأثیر خشکسالی بسیار شدید قرار دارد / برنامه جدی برای کنترل برداشت آب از چاه‌ها وجود ندارد

پربازدید ها

وقوع طوفان و کاهش کیفیت هوا در استان کرمان / وزش باد تا روز پنجشنبه در کرمان ادامه دارد

قتل جوان کرمانی در یک نزاع خیابانی

تصادف زنجیره ای در زیرگذر میدان ابوذر کرمان

تغییر زمان آغاز سال تحصیلی و شروع ساعات آموزش / اول مهر دیگر شروع سال تحصیلی نخواهد بود؟

استفاده شخصی از خودروهای دولتی توسط مدیران ممنوع است / حمایت قضایی از اجرای طرح‌های دولتی برای تامین مسکن افراد فاقد مسکن

شدت موج هشتم کرونا کمتر از موج‌های قبل / احتمال ابتلای یک ‌سوم جمعیت افراد واکسن‌نزده به کرونا

مواد غذایی ضد سرطان را بشناسیم/ از کلم بروکلی تا روغن کلزا

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان: ۱۵۰ یتیم بدون حامی در استان کرمان وجود دارد

کمبودها در مناطق دور افتاده جنوب کرمان به زودی مرتفع می‌شود / فاصله زیادی با استانداردها داریم / اگر بخش نیروی انسانی تکمیل نشود نمی‌توانیم خدمات‌رسانی پایداری داشته باشیم

6 مصدوم در واژگونی پژو 405

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۵ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

چرا دیگران «دعایی» نشدند و یا «دعایی» نیستند؟   (۳ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

کارهای بزرگ به آدم های کوچک سپرده شده است/ کارنامه دولت غیرقابل قبول است   (۲ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)