کد خبر: ۴۸۰۶۱
تاریخ انتشار: ۲۲ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۹
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیسی در جمع راهپیمایان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی
رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌شود، گفت: دولت با نگاه کریمانه آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باز می‌کند و خود را مکلف می‌داند در این مسیر حرکت کند.

رئیس جمهور با بیان اینکه نگاه پدرانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در دستگاه‌های اجرایی دنبال می‌شود، گفت: دولت با نگاه کریمانه آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باز می‌کند و خود را مکلف می‌داند در این مسیر حرکت کند.
به گزارش ایرنا، سیدابراهیم رئیسی در جمع راهپیمایان چهل و چهارمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی در میدان آزادی تهران اظهار داشت: این حضور و حماسه آفرینی پیام امیدآفرینی برای ملت ایران و پیام ناامیدی برای دشمنان انقلاب اسلامی است.
وی با اشاره به حوادث امسال خطاب به مردم گفت: کسانی که در این اغتشاشات فریب دشمن را خوردند، بدانند آغوش ملت برای پذیرش آن‌ها باز است؛ با نگاه پدرانه و حکیمانه رهبری فرزانه انقلاب اسلامی با و بخششی که ایشان فرمودند امروز آغوش ملت باز است و ما در دولت همین نگاه را نگاه پدرانه که رهبری فرمودند را امتدادش را در دولت و دستگاه‌های اداری دنبال خواهیم کرد.
رئیس جمهور تاکید کرد: این آغوش باز باید برای همه آن‌ها که دچار فریب شده و پشیمان شدند، باز باشد، زیرا آن‌ها فهمیده‌اند که دشمن دنبال شیطنت بوده است.
رئیسی با تاکید بر اینکه مردم فهمیده اند که مساله دشمن زن، آزادی، زندگی و حقوق بشر نبوده است؛ افزود: دشمن به دنبال گرفتن استقلال ملت ایران، سلب آزادی و زندگی ملت ایران است و ملت ما این را فهمیده اند؛ ملت ما خوب می‌دانند که آن‌ها به کسی زندگی نداده‌اند که بخواهند به ما زندگی بدهند.
رئیس جمهور ادامه داد: عزیزان ما باید با همان نگاهی که رهبری داشته‌اند و فرموده اند با نگاه کریمانه، آغوش را برای پذیرش فریب خوردگان باید باز کنند؛ راه برای توبه و بازگشت باقی است و دولت را خود را مکلف می‌داند در همین مسیر حرکت کند.

۲۲ بهمن پایان استبداد و آغاز استقلال ایران بود
رئیس جمهور در ابتدای سخنانش اظهار داشت: ۲۲ بهمن، انفجار نور، تحقق معجزه قرن و تحقق خواسته مجاهدان خاص خدا علما و صلحا و شهدا و کسانی که در طول تاریخ امید بر پایه نظامی به نام دین همواره در دل آن‌ها بود و در این راه تلاش بسیاری کردند.
رئیسی این روز را روز پایان استبداد و وابستگی روز آغاز استقلال آزادی و جمهوری اسلامی و روز تحقق خواست و اراده ملت بزرگ ایران دانست و افزود: این روز، روز به ثمر نشستن روشنگری‌ها و هدایت‌های امام راحل و از ایمان زمان روزه پایان سلطه سلطه گران بر ایران عزیز روز بسیار مبارکی است.
وی با بیان اینکه امروز، روز جلوه انسجام ملی و وحدت و یکپارچگی و حضور حماسه فریاد است، تاکید کرد: امروز روز حضور مردمی است که در هر کوی و برزن و یا صد‌ها شهر هزاران روستا در میدان حاضر شدند، که نه فقط رای که بالاتر از رای، با امام و رهبری معظم انقلاب اسلامی و شهدا و آرمان‌های بلند انقلاب شکوهمند اسلامی عهد ببندند.
رئیسی ادامه داد: این عهد و میثاق بسیار بالاتر از رای است؛ در نگاه دینی ما کسانی که عهد می‌بندند فقط رای نمی‌دهند بلکه پایین رای و پایین عهد و پیمان شان همواره هستند.
رئیس جمهور اظهار داشت: ما امروز فقط جمع نشدیم که ۲۲ بهمن ۵۷ را گرامی بداریم و از مقام شهدا، صلحا مجاهدان و کسانی که حماسه ۲۲ بهمن ۵۷ را آفریدند، تجلیل کنیم؛ آن حرکت عظیم قابل تجلیل است، اما علاوه بر تجلیل و تکریم نسبت به فجر آفرینان ۵۷ آمده ایم تا بگوییم ۲۲بهمن ۱۴۰۱ با حضور مردم با شکسته دشمنان و با پیروزی جبهه انقلاب یک بار دیگر رقم خورده است.
وی با بیان اینکه امسال یک ۲۲ بهمن دیگری در تاریخ انقلاب شکوهمند انقلاب اسلامی رقم خورده است، اظهار داشت: ببینید در این یکسال دشمنان چه کرده‌اند و توطئه‌هایی که انجام داده‌اند، اما ملت سرفراز ایران زنان و مردان تاریخ ساز ما چگونه دشمن را شناختند دسته پلید دشمن را شناختند و در صحنه خوب ظاهر شدند و خشک درخشیدند به نحوی که یک بار دیگر در تاریخ انقلاب اسلامی مردم عزیز و سرافراز و انقلابی ما دشمن را ناکام گذاشتند.

پهلوی در دوران حاکمیت خود جنایت و خیانت کرد
رئیسی در ادامه با بیان اینکه هم ایجاد حکومت پهلوی برخلاف خواست ملت و با کودتا بود، هم ادامه آن، افزود: آن‌ها در دوران حاکمیت خود جنایت و خیانت کردند و به ظرفیت‌های عظیم بی توجه بودند و فقط به خشنودی نظام سلطه و آمریکا می‌اندیشیدند.
وی خاطر نشان کرد: حکومت ستمشاهی پهلوی فقط عقب ماندگی را برای این ملت و کشور به بار آورد؛ آن‌ها برخلاف اصول مشروطه و کودتا روی کار آمدند.
رئیس جمهور اظهار داشت: برخی دنبال تطهیر چهره رژیم دست‌نشانده پهلوی هستند، اما باید در اجرای فرمان رهبری برای جهاد تبیین باید برای مردم عزیز به‌ویژه جوانان ما روشن شود که این رژیم چه زشتی‌ها و پلیدی‌ها و ذلت و عقب‌ماندگی را برای ملت ایران آورد و انقلاب اسلامی پایان این ذلت و آغاز عزتمندی ملت ما بود.
رئیس جمهور در ادامه به دستاورد‌های انقلاب اسلامی برای ملت ایران اشاره کرد و گفت: اولین نکته اعتماد به نفس، اعتماد به داشته‌ها و تکیه بر فرهنگ «ما می‌توانیم» بود؛ معلوم شد در این ۴۴ سال ملت ایران بسیار توانمند است و ظرفیت زیادی دارد و آثار و برکت «ما می‌توانیم» و استقلال و شعار نه شرقی و غربی برکات بسیاری داشته است و دلیل عصبانیت دشمن هم کار‌های بسیاری است که در این کشور به دست جوانان عزیز ما انجام شده است.

دشمن پیشرفت ایران را بر نمی‌تابد
 رئیسی با اشاره به دستاورد‌های کشورمان در حوزه‌های مختلف علمی و فناوری، اقتصادی و دفاعی در سلامت و پزشکی، اظهار داشت: امروز در منطقه در حوزه‌های بسیار حرف اول را می‌زنیم و در جهان مقام چهارم و پنجم و ششم را داریم در بسیاری از عرصه هااین برای آن خود یابی و اعتماد به نفس و اتکا به خدا است عرصه‌های بسیاری را ملت عزیز ما فتح کردند و قله‌های بسیاری را کردن، اما دشمن بر نمی‌تابد؛ از اول پیروزی انقلاب اسلامی دشمنان دشمنی‌های خود را در راه انداختن هشت سال جنگ تحمیلی ملت ایران پیروز و سرافراز در دفاع مقدس بیرون آمد.
وی با اشاره به دنباله روی آمریکا از منافقان که ۱۷ هزار نفر از مردم ایران را به شهادت رسانده اند، خروج نام آن‌ها از فهرست تروریست‌ها از سوی کنگره آمریکا را باعث شگفتی دانست و گفت:کنگره آمریکا روز گذشته جریان تروریستی منافقین را از فهرست گروه‌های تروریستی خارج کرد. این باعث ننگ آمریکاست.
رئیس جمهور تاکید کرد: امروز ایران اسلامی به‌رغم تهدید‌ها و تحریم‌ها از رشد سرمایه ثابت، رشد سرمایه‌گذاری و رشد اقتصادی و رشد در دیگر شاخصه‌ها برخوردار است.
وی ادامه داد: دشمن وقتی دید کشور در همه عرصه‌ها رو به پیشرفت است و متوقف نشده، دست به توطئه دیگری زدند و تصور کردند می‌توانند کشور را با آشوب و اغتشاش متوقف کنند.
 رئیسی با بیان اینکه امروز تولید و صادرات نفت و محصولات غیرنفتی متوقف نشده، تراز تجاری مثبت کشورمان را نشانه دیگر از شکست تحریم‌ها دانست و گفت: کشور با وجود تحریم‌ها از رشد اقتصادی و رشد سرمایه ثابت بهره‌مند است و حتی در تولید تجهیزات نیز روندی رو به رشد دارد.
وی با بیان اینکه وقتی دشنان دیدند کشور در حال رشد و توسعه مشارکت اجتماعی است، گفت: آن‌ها پروژه آشوب و اغتشاش را کلید زدند و تصور کردند با پروژه آشوب و اغتشاش می‌توانند کشور را دچار توقف کنند و به همین دلیل در این عرصه یک جنگ ترکیبی به راه انداختند.
رئیس جمهور ادامه داد: آن‌ها در یک جنگ سیاسی، اقتصادی، رسانه‌ای، روانی و ادراکی یک کار ترکیبی را شکل دادند غافل از اینکه ملت ایران آن‌ها و ترفند‌های آن‌ها را می‌شناسد. وقتی آن‌ها از زندگی سخن می‌گویند، مردم نگاه می‌کنند ببینند آیا حضور آمریکایی‌ها در افغانستان زندگی بخش بود؟ در عراق، لبنان و سوریه زندگی بخش بود؟ کجای عالم شما زندگی را به مردم آنجا هدیه کردی که امروز دلسوز مردم ایران شده اید؟
رئیسی خطاب به دشمنان گفت: شما می‌خواهید انسجام مردم و انسجام ملی ما را هدف قرار دهید؛ به دشمنان می‌گویم اگر می‌خواید از ملت سخن بگویید و به دنبال حرف این ملت هستید، ملت بزرگ ایران این‌ها هستند.
وی ادامه داد: شما از حقوق زن سخن می‌گوید؛ به برکت انقلاب اسلامی شاهد حضور زنان در دانشگاهها، هیات‌های علمی به عنوان استاد و دانشجو و فعالیت آنان در عرصه‌های اجتماعی، سیاسی و اقتصادی هستیم و امروز زنان در همه عرصه‌ها به برکت انقلاب اسلامی حضور بسیار پر رنگی دارند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ممنوعیت فروش داروهای گیاهی در عطاری ها

۹۳ هکتار از منطقه ۱۴ معصوم به الله‌آباد الحاق خواهد شد

کرمان چهارمین استان گرم کشور به ثبت رسید

افت و خیز شدید قیمت‌ها در بازار خودرو

بیشترین تصادفات جاده‌ای مربوط به خودروهای حمل اتباع غیرمجاز و قاچاق سوخت است / مقایسه کرمان با استان‌های دیگر صحیح نیست

استاندار کرمان خطاب به مدیران: به تولیدکنندگان نگاه مثبت داشته باشید و سخت‌گیری نکنید

سخنگوی ستاد انتخابات: ثبت‌نامِ داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۰ خرداد آغاز می‌شود

شرایط و فرایند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

تیلریوز در گاو و گوساله، بیماری شایع در فصل گرما

مرحله سوم سود سهام ‌عدالت کی پرداخت می‌شود؟

پربازدید ها

۳۶ کاندیدای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری ۱۴۰۳ /کدام اصلاح طلبان وارد گود می شوند؟ /اصولگرایان به صف شدند

بیشترین تصادفات جاده‌ای مربوط به خودروهای حمل اتباع غیرمجاز و قاچاق سوخت است / مقایسه کرمان با استان‌های دیگر صحیح نیست

شرایط و فرایند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

سخنگوی ستاد انتخابات: ثبت‌نامِ داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۰ خرداد آغاز می‌شود

استاندار کرمان خطاب به مدیران: به تولیدکنندگان نگاه مثبت داشته باشید و سخت‌گیری نکنید

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)