کد خبر: ۴۸۱۰۳
تاریخ انتشار: ۲۵ بهمن ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۴
ارسال به دوستان
ذخیره
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت: دومین جشنواره بین‌المللی شعر سرو به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود و از ۷ شاعر برجسته خارجی برای اختتامیه این جشنواره دعوت شده است.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی کرمان گفت: دومین جشنواره بین‌المللی شعر سرو به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود و از ۷ شاعر برجسته خارجی برای اختتامیه این جشنواره دعوت شده است.

به گزارش تسنیم، علیرضا منظری توکلی رئیس دانشگاه آزاد اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان صبح امروز در نشست خبری دومین جشنواره بین‌المللی شعر سرو، با اشاره به اینکه دومین جشنواره بین‌المللی شعر سرو به میزبانی استان کرمان برگزار می‌شود، افزود: امسال اولین جشنواره سروقامتان نیز در دانشگاه آزاد اسلامی کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه سال گذشته جشنواره بین‌المللی شعر سرو در سه سطح دانش‌آموزی، دانشجویی و عام برگزار و استقبال بی‌نظیری از این جشنواره شد، ادامه داد: سال گذشته هزار و 107 اثر توسط 549 شاعر کشور به دبیرخانه جشنواره ارسال شد.

منظری توکلی با اشاره به اینکه جشنواره سال گذشته از کیفیت خوبی برخوردار بود و کرمانی‌ها در جشنواره ملی شعر سرو خوش درخشیدند، بیان کرد: امسال این جشنواره به صورت بین‌المللی در واحد دانشگاه آزاد اسلامی سیرجان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه جشنواره شعر سروقامتان که دانش‌آموزی است به صورت ملی در دانشگاه آزاد اسلامی شهید حاج قاسم سلیمانی کرمان برگزار می‌شود، گفت: جشنواره شعر سرو با سه موضوع ولادت امام حسین(ع)، شهید سلیمانی و شعر پایداری مقاومت برگزار می‌شود.

منظری توکلی با اشاره به اینکه یکی از وظایف حاکمان در هر جامعه‌ای انتقال سرور در بین مومنان است و این جشنواره برای ادای این تکلیف و با این هدف برگزار می‌شود، افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی بر انتقال ارزش‌های اسلامی با استفاده از هنر فاخر تاکید دارند و خدا را شاکر هستیم که در این راستا گام برمی‌داریم.

وی با بیان اینکه دومین جشنواره بین‌المللی با کیفیت بهتر در استان کرمان برگزار می‌شود و تمام سعی خود را در این راستا خواهیم کرد، گفت: تاکنون 2 هزار و 115 اثر به دبیرخانه جشنواره ارسال و در سامانه ثبت شده است که نشان از استقبال بیشتر شاعران کشور است.

منظری توکلی ادامه داد: از مجموع آثار ارسال شده 667 اثر مربوط به ولادت امام حسین(ع) ، هزار و 150 اثر در ارتباط با موضوع شهید سلیمانی و 298 اثر مربوط به شعر پایداری و مقاومت ارسال شده است.

وی با بیان اینکه اختتامیه جشنواره هفته آینده در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه در کرمان و سیرجان برگزار می‌شود، گفت: 7 شاعر برجسته خارجی برای شرکت در مراسم اختتامیه دومین جشنواره بین‌المللی شعر سرو به کرمان دعوت شدند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ممنوعیت فروش داروهای گیاهی در عطاری ها

۹۳ هکتار از منطقه ۱۴ معصوم به الله‌آباد الحاق خواهد شد

کرمان چهارمین استان گرم کشور به ثبت رسید

افت و خیز شدید قیمت‌ها در بازار خودرو

بیشترین تصادفات جاده‌ای مربوط به خودروهای حمل اتباع غیرمجاز و قاچاق سوخت است / مقایسه کرمان با استان‌های دیگر صحیح نیست

استاندار کرمان خطاب به مدیران: به تولیدکنندگان نگاه مثبت داشته باشید و سخت‌گیری نکنید

سخنگوی ستاد انتخابات: ثبت‌نامِ داوطلبان انتخابات ریاست‌ جمهوری ۱۰ خرداد آغاز می‌شود

شرایط و فرایند ثبت نام داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری

تیلریوز در گاو و گوساله، بیماری شایع در فصل گرما

مرحله سوم سود سهام ‌عدالت کی پرداخت می‌شود؟

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۲ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)