کد خبر: ۴۸۴۷۰
تاریخ انتشار: ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
ارسال به دوستان
ذخیره
به همت شرکت سنگ آهن گهرزمین؛
جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان با حضور مسوولین استانی در کهنوج برگزار شد.

جشن بزرگ آینده سازان جنوب استان کرمان با حضور مسوولین استانی در کهنوج برگزار شد.

در این مراسم استاندار کرمان گفت: پهنه معدنی گسترده‌ای در این منطقه وجود دارد که با راه‌اندازی این معادن نزدیک به ۶۰۰ نفر مشغول به کار می‌شوند.

محمدمهدی فداکار اظهارداشت: این معادن نیروهای متخصص تکنیسین و ماهر نیاز دارد که بایستی دانشگاه علمی کاربردی و فنی و حرفه‌ای به تربیت نیروهای مورد نیاز کمک کنند.

وی افزود: شرکت گهرزمین اقدام بزرگی در زمینه آموزش نیروی انسانی در منطقه جنوب کرمان آغاز نمود و در مناطق محروم جنوب استان هر ساله ۶۰ یا ۷۰ درصد قبولی‌ها افزایش پیدا کرده است، در واقع با آموزش نیروی انسانی فرهنگسازی صورت گرفت که این راه ادامه دارد.

فداکار تصریح کرد: با کمک این شرکت، مدرسینی از تهران و سایر مناطق کشور برای رشد آموزشی و علمی دانش‌آموزان به این منطقه دعوت شده‌اند.

وی با اشاره به تصویب ایجاد فرمانداری جازموریان ادامه داد: ایجاد فرمانداری جازموریان شرایط را برای خدمتگزاری بیشتر فراهم می‌کند.

ما سعی کردیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در عمل اجرا نماییم

مدیرعامل شرکت سنگ آهن گهرزمین در این آیین گفت: با توجه به اکتشافات جدیدی که در منطقه جنوب کرمان صورت گرفته این منطقه به یک منطقه صنعتی همچون سیرجان تبدیل خواهد شد.

وی افزود: حمایت از دانش آموزان و استعدادهای نهفته در این منطقه با این هدف بود که تعداد تحصیل کردگان و راه‌یافتگان به دانشگاه‌ها افزایش یابد و بتوانند از فرصت‌های شغلی که در حوزه صنعت و معدن ایجاد می‌شود استفاده کنند.

وی اضافه نمود: در جنوب کرمان در تابستان گذشته شاهد افزایش ۷۲ درصدی قبولی در کنکور بوده‌ایم که علاوه بر شرکت گهر زمین، خیرین و مدیران آموزش و پرورش نیز در کسب این موفقیت‌ها کمک کردند.

مدیرعامل گهرزمین با تاکید بر اینکه بزرگترین آرزوی ما تحول فکری و اهمیت دادن به تحصیل در منطقه است، قبولی تعداد زیادی در رشته پزشکی در این شهرستان‌ها را کار بزرگی اعلام نمود.

وی در ادامه افزود: ما در مجموعه گهرزمین تصمیم گرفتیم تولید کنیم صادر کنیم و ارز آوری کنیم در واقع مرگ بر استکبار جهانی از این طریق اتفاق خواهد. ما سعی کردیم فرمایشات مقام معظم رهبری را در عمل اجرا نماییم و در حد توان سعی نمودیم به فرمایشات ایشان عمل نماییم.

وی گفت:  کمک می‌کنیم که پس از تاسیس کارخانه‌ها، نیروی کار مجرب و تحصیل‌کرده بومی منطقه داشته باشیم.

مدیرعامل گهرزمین با اشاره به افزایش تعداد قبولی‌های دانش‌آموزان جنوب در دانشگاه‌ها افزود: در سال گذشته به همت آموزش و پرورش تعداد ۸۳۰ نفر قبولی در دانشگاه‌ها را داشتیم که نسبت به سال ۱۳۹۹ شاهد افزایش ۶۲ درصدی بودیم.

وی همچنین با اشاره به اقدامات شرکت گهرزمین گفت: ۷ واحد از شرکت گهرزمین جزء واحد‌های نمونه کشوری به خصوص در بحث بومی‌سازی هستند که حرف اول را می‌زنند که اینها همه نشان از همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان است.

در چند سال اخیر حرکات ارزشمندی از سوی شرکت سنگ آهن گهرزمین در منطقه آغاز شده است

امام جمعه کهنوج نیز در این آیین گفت: جنوب کرمان سرشار از استعداد است اما شرایط و بستر لازم برای رشد این استعدادها به اندازه کافی وجود ندارد.

حجت الاسلام احمد نجنو با بیان اینکه امکانات موجود قابل مقایسه با شهرستان‌های برخوردار نیست افزود: در چند سال اخیر حرکات ارزشمندی از جمله از سوی شرکت سنگ‌آهن گهر زمین برای فراهم کردن شرایط رشد استعدادهای منطقه آغاز شده است.

وی ادامه داد: معلمان با تجربه‌ای در منطقه حضور پیدا می‌کنند و کلاسهای تقویتی برگزار می‌کنند که بعد از این اقدامات شاهد افزایش قبولی در کنکور بوده‌ایم.

نجنو اضافه کرد: امیدواریم با کمک این عزیزان و مناطقی که توسعه‌یافته‌تر هستند، مدیران توانمندی در آینده تربیت کنیم.

پهنه‌های مس در جنوب استان به زودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد

نماینده پنج شهرستان جنوبی کرمان در مجلس شورای اسلامی در جشن آینده‌سازان جنوب استان کرمان گفت: زیرساخت، نیاز اساسی در جنوب استان کرمان است و با وجود فعال شدن معادن شاهد تغییرات و توسعه خواهیم بود.

منصور شکرالهی افزود: پهنه‌های مس در جنوب استان به زودی به بخش خصوصی واگذار خواهد شد و با توجه به ظرفیت‌های معدنی و کشاورزی زمینه توسعه وجود دارد.

وی ادامه داد: محور توسعه‌یافتگی هر کشور نیروی انسانی آن است و هر کشوری توسعه‌یافته است که نیروهای علمی داشته باشد.

شکرالهی تصریح کرد: همه باید دست به دست هم دهیم و با وحدت می‌توان شاهد رشد بود.

وی همچنین  خبر از راه‌اندازی دانشکده پرستاری داد و افزود: این دانشکده در رشته‌های پرستاری، بیولوژی داخلی و بهداشت عمومی در اردیبهشت سال آینده دانشجو می‌پذیرد.

شرکت گهرزمین اقدامات ماندگاری در راستای حمایت از دانش‌آموزان مناطق جنوب کرمان انجام داده است

 مدیرکل آموزش و پرورش استان کرمان هم در این آیین گفت: امسال در استان کرمان ۴۱۰ کلاس افتتاح شد که ۱۰ درصد افتتاح کلاس‌ها در کشور را شامل می‌شود.

رضا رضایی افزود: استاندار کرمان بیشترین میزان تخصیص اعتبارات را در میان دیگر دستگاه‌ها به آموزش و پرورش داده‌ است.

وی با اشاره به یک امکان و فرصت قانونی ادامه داد: ادارات با تایید اداره کل نوسازی مدارس می‌توانند مالیات خود را به آموزش و پرورش پرداخت کنند تا در راستای احداث مدارس، خوابگاه‌ها و تجهیز مدارس صرف شود.

رضایی خبر از تایید چارت اداره آموزش و پرورش جازموریان داد و افزود: این اداره به زودی افتتاح شده و از رودبار جنوب مستقل می‌شود.

وی یادآور شد: اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان رتبه اول جشنواره خوارزمی در کشور و رتبه اول رشد المپیادها را با داشتن ۱۳ رتبه کشوری و یک رتبه جهانی به ثبت رسانده است.

مدیرکل آموزش و پرورش کرمان با بیان اینکه شرکت سنگ‌آهن گهرزمین کمک‌ها و اقدامات ماندگاری در راستای حمایت از دانش‌آموزان مناطق جنوب کرمان در جهت رشد استعدادهای علمی آنها داشته است.

همچنین در این آیین، تفاهم نامه‌ای برای همکاری دوجانبه میان شرکت گهرزمین و آموزش و پرورش در انجام هرچه بهتر ماموریت‌های سازمانی به امضا رسید.

در پایان این مراسم از دانش آموزان قبول شده هفت شهرستان جنوبی استان کرمان در دانشگاه‌های برتر کشور تجلیل به عمل آمد.

گفتنی است این برنامه با اجرای هنرمندان استانی و بومی همراه بود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

آتش سوزی در روستای دولت آباد زرند خسارت سنگینی به همراه داشت

ورود بیش از ۲ میلیون مسافر نوروزی به استان کرمان

کشف ۱۱ دستگاه ماینر غیرمجاز در کرمان

مخترع تلفن همراه: حتما باید چند نفر زیر ماشین بروند تا این همه به گوشی‌های موبایل زل نزنید؟

محدودیت‌ها و ممنوعیت‌های ترافکیی جاده‌های استان در تعطیلات پایانی نوروز

اولین اهدای عضو در سال ۱۴۰۲ / اهدای عضو یکی از اعضای کادر درمان جیرفت

دکتر سید جلال مهدوی پزشک متخصص و خیر کرمانی درگذشت+ پیام تسلیت بنیاد خیریه دانشگاه باهنر

افزایش موارد کرونا در بازگشت مسافران نوروزی / تاکید بر استفاده از ماسک

589 نفر در تصادفات نوروزی 1402 جان خود را از دست دادند

دولت هیچ برنامه‌ای در خصوص آزادسازی قیمت نان ندارد / کاملا با سهمیه‌بندی نان برای مردم مخالف هستیم

پر بحث

چرا مرگ زهرا لری حاشیه‌ساز شد/ همه واکنش‌ها به درگذشت عضو پیشین شورای شهر کرمان   (۶ نظر)

جامعه ایران مدت‌ها است که جنبشی است/ مطالبات جامعه تخلیه نشده/ مهندسی فرهنگی از بالا دائم شهروند ناراضی تولید می‌کند/ جامعه ایران از رسانه‌ای به شبکه‌ای تبدیل شده/ باید مردم را تشویق کنیم به راه میانه و احیای حد وسط/ الان یک عده به ما می‌خندند، اما تا ابد نخواهند خندید/یکی از سرمایه‌های ایران دهه هشتادی‌ها هستند / مطالعات نشان می‌دهد در اعتراضات خشونت‌بار همه بازنده هستند   (۴ نظر)

مجازات طلاق صوری فرزندان متوفی به قصد دریافت مستمری چیست؟    (۳ نظر)

انتقاد تند همتی از تصویب طرح صیانت، «طبقاتی سازی اینترنت و محدودسازی حداکثری‌اش»   (۳ نظر)

برجام پایان یافته است/ در بحث اقتصاد و در زیربنا دولت عملکرد مناسبی داشته است   (۲ نظر)

باید در یک فضای سیاسی و همراه با گفت‌وگو مسائل را حل کرد/ ظرفیت اصل 27 قانون اساسی باید آزاد شود/ احزاب در همه جای دنیا نقش میانجی را بازی می‌کنند اما در ایران به رسمیت شناخته نمی‌شوند   (۲ نظر)

باز شدن مجدد موضوع تغییر نام فرودگاه کرمان این بار توسط پناهیان+ مخالفت سال گذشته امام جمعه و خانواده سردار سلیمانی با این موضوع   (۲ نظر)

به زودی پلاک سوم بر روی خودروها نصب می‌شود / کار برای سارقان خودرو و مخدوش‌کنندگان پلاک سخت می‌شود   (۲ نظر)

حمله سگ‌های ولگرد موجب مرگ یک زن در رفسنجان شد    (۲ نظر)

صدور هشدار سطح نارنجی هواشناسی برای کرمان / کاهش شدید دما و بارش برف   (۱ نظر)