کد خبر: ۴۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان با اشاره به موانع اجرای پُل راهبردی و مهم شهدای خلبان در مسیر اجرای بزرگراه شهید سلیمانی این کلانشهر گفت: زمین‌های متعلق به اداره‌کل محیط زیست استان در مسیر اجرای این پل مشکلاتی ایجاد کرده، در این زمینه هنوز تفاهم کامل با محیط زیست حاصل نشده و مذاکرات در حال انجام است.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان با اشاره به موانع اجرای پُل راهبردی و مهم شهدای خلبان در مسیر اجرای بزرگراه شهید سلیمانی این کلانشهر گفت: زمین‌های متعلق به اداره‌کل محیط زیست استان در مسیر اجرای این پل مشکلاتی ایجاد کرده، در این زمینه هنوز تفاهم کامل با محیط زیست حاصل نشده و مذاکرات در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، پل شهدای خلبان بخشی از پروژه مهم بزرگراه شهید سلیمانی است که از ۱۰ سال پیش تاکنون به عنوان مسیر دسترسی به موازات بلوار جمهوری اسلامی مطرح بوده و قرار است شرق و غرب شهر کرمان را به هم متصل و ترافیک سنگین این شهر را کم کند.

از سال ۹۹ تاکنون مسئولان شهر کرمان فاز نخست پروژه بزرگ بزرگراه شهید سلیمانی یعنی از پل کوثر تا پل شهدای خلبان را به طول سه کیلومتر در چند بخش پیگیری کردند و در نهایت خرداد امسال بخش نخست این فاز از تقاطع بلوار «عطا احمدی» به سمت بلوار «امام حسن(ع)» به بهره‌برداری رسید.

اما در ادامه اجرای فاز نخست بزرگراه شهید سلیمانی (از پل کوثر تا پل شهدای خلبان) موضوع تملک ۱۴ ملک دغدغه دیگر برنامه‌ریزان شهری بود؛ با تملک این ۱۴ ملک این بزرگراه به پل شهدای خلبان متصل و در نهایت حلقه مفقوده‌ اتصال شهرک‌های «الغدیر» و «هوانیروز» به محدوده «کوثر» کامل می‌شود.

به غیر از ضرورت تملک حدود ۱۴ قطعه زمین در مسیر اجرای فاز نخست بزرگراه شهید سلیمانی، طولانی شدن روند ساخت پل شهدای خلبان هم مشکلاتی ایجاد کرده است، در این زمینه منصور ایرانمنش رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان از جمله موانع را همکاری نکردن یک واحد سنگبری بخش خصوصی و نیز اداره کل محیط زیست استان برشمرد که بخشی از زمین‌های این محدوده متعلق به آنهاست.

به گفته رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرمان، بخشی از زمین‌های متعلق به اداره کل محیط زیست استان نیز در مسیر اجرای پل مشکل‌ساز شده و در این زمینه تفاهم کامل با این اداره حاصل نشده که مذاکرات جریان دارد.

ایرانمنش در این زمینه توضیح داد: مباحث مالی و معارضاتی که در مسیر اجرای این پل وجود داشت مشکلاتی ایجاد کرده بود که باعث طولانی شدن روند احداث این پل شده است.

وی گفت: سنگبری خصوصی هم در مسیر اجرای پل شهدای خلبان بود که حاضر به توافق با شهرداری نشد و این موضوع هم باعث جابه جایی، تغییر طرح و طولانی شدن اجرای پل شهدای خلبان شد.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان تاکید کرد: مشکلات مالی هم در مسیر اجرای پل شهدای خلبان توقف ایجاد کرد و در پاره‌ای از مواقع شهرداری نتوانست به تعهدات خود به پیمانکار عمل کند و کار به نوعی تعطیل یا با سرعت بسیار پایینی انجام شد.

وی گفت: فاز اول پُل شهدای خلبان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و به بزرگراه شهید سلیمانی اتصال پیدا خواهد کرد.

اجرای فاز دوم بزرگراه شهید سلیمانی

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان افزود: برای شروع فاز دوم بزرگراه شهید سلیمانی امسال برنامه خاصی نداریم و بعد از اتمام فاز یک این کار شروع خواهد شد.

منصور ایرانمنش ادامه داد: به طور قطع باید بلافاصله بعد از اتمام فاز یک، فاز دوم پروژه بزرگراه شهید سلیمانی افتتاح شود زیرا بهره‌برداری کامل از این بزرگراه در پروژه شهری کرمان و حل گره‌های ترافیکی محور شرق به غرب این شهر منوط به بهره‌برداری کامل این پروژه است.

۶۰ میلیارد تومان برای تملک‌های فاز یک بزرگراه

وی تصریح کرد: فاز یک بزرگراه شهید سلیمانی با پیگیری‌ها و تامین اعتبار تا پایان سال تمام می‌شود البته در ۱۴ قطعه با اعتباری حدود ۶۰ میلیارد تومان باید تملک‌هایی صورت گیرد.

کمک سرمایه‌گذارها به اتمام بزرگراه

ایرانمنش گفت: بحث همکاری سرمایه‌گذاران در بحث اجرای پروژه بزرگراه شهید سلیمانی چند بار مطرح شد و چندین سال گذشته یک موسسه مالی پیشنهادهایی در این راستا داده بود که به جمع‌بندی با شهرداری نرسیدند.

وی ادامه داد: در مسیر پروژه بزرگراه شهید سلیمانی از خیابان ۲۴ آذر تا آبنوس، شهرداری تفاهم اولیه‌ای با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا انجام داده که البته اگر به توافق نهایی برسند این قسمت توسط سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان ادامه داد: شهرداری و شورای شهر برای همکاری با سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه بزرگراه شهید سلیمانی آمادگی دارند.

اجرای محورهای شرق به غرب، اولویت شهر کرمان

وی گفت: در محور شمال به جنوب کرمان خیابان‌های زیادی داریم اما در محور شرق به غرب این شهر محورهای زیادی وجود ندارد و این بزرگراه با کاستن بار ترافیکی بلوار جمهوری و خیابان شریعتی به گشودن گره‌های ترافیکی شهر کمک می‌کند.

ایرانمنش گفت: در محور شرق به غرب خیابان شهید مطهری اولویت بعدی بعد از بزرگراه شهید سلیمانی است و به کاهش و پخش بار ترافیکی در ساعات پیک(اوج تردد) شهر کرمان کمک می‌کند.

وی اظهارداشت: در تمامی مطالعات حمل و نقل یکی از اولویت‌های اصلی برای اتصال شرق به غرب کرمان، بزرگراه شهید سلیمانی و خیابان شهید مطهری است.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان گفت: هرچه جلوتر می‌رویم کرمان نیاز بیشتری به برنامه جامع و کاملی در حوزه حمل و نقلی و ترافیک دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

ماندگاری هوای گرم در اکثر مناطق کرمان

دادستان کرمان به موضوع خرابی نازل‌های سوخت‌ ورود کرد/ برخورد با ترک فعل ها

آیا مصرف خودسرانه ویتامین C بی‌ضرر است؟

جزییات فنی حادثه فرود هواپیما در کرمان/ اظهارات خلبانان و تشریح آسیب دیدگی هواپیما

سردار مهری: خرید خدمت سربازی اجرا نخواهد شد

قیمت طلا، سکه و ارز یکشنبه ۳۱ تیرماه ۱۴۰۳

موفقیت رئیس جمهور و دولت جدید، موفقیت همه ماست / توصیه موکد من تعامل سازنده مجلس با دولت جدید است

باند سارقان زورگیر خیابانی در کهنوج دستگیر شدند

برقراری پرواز کرمان – دبی از نیمه دوم شهریور

حقوق تیر بازنشستگان لشگری واریز شد؛ یک میلیون تومان متناسب سازی واریز نشد

پربازدید ها

جریمه بیش از ۱۷ میلیارد ریالی قاچاقچی سوخت در شهربابک

از ابتدای مرداد ماه به حساب 40 هزار بازنشسته وام 30 میلیونی واریز می شود

شرور سابقه‌دار جنوب کرمان بازداشت شد

آتش سوزی در 5 هکتار از اراضی جنگلی جبالبارز جیرفت

ضدآفتاب ها به تنهایی از پوست محافظت نمی کنند

پیش بینی هواشناسی از آخرین وضعیت هوا در کرمان

باند سارقان زورگیر خیابانی در کهنوج دستگیر شدند

آیا مصرف خودسرانه ویتامین C بی‌ضرر است؟

دادستان کرمان به موضوع خرابی نازل‌های سوخت‌ ورود کرد/ برخورد با ترک فعل ها

سردار مهری: خرید خدمت سربازی اجرا نخواهد شد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)