کد خبر: ۴۹۷۲۲
تاریخ انتشار: ۱۸ تير ۱۴۰۲ - ۰۸:۳۸
ارسال به دوستان
ذخیره
رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان با اشاره به موانع اجرای پُل راهبردی و مهم شهدای خلبان در مسیر اجرای بزرگراه شهید سلیمانی این کلانشهر گفت: زمین‌های متعلق به اداره‌کل محیط زیست استان در مسیر اجرای این پل مشکلاتی ایجاد کرده، در این زمینه هنوز تفاهم کامل با محیط زیست حاصل نشده و مذاکرات در حال انجام است.

رییس کمیسیون عمران شورای شهر کرمان با اشاره به موانع اجرای پُل راهبردی و مهم شهدای خلبان در مسیر اجرای بزرگراه شهید سلیمانی این کلانشهر گفت: زمین‌های متعلق به اداره‌کل محیط زیست استان در مسیر اجرای این پل مشکلاتی ایجاد کرده، در این زمینه هنوز تفاهم کامل با محیط زیست حاصل نشده و مذاکرات در حال انجام است.

به گزارش ایرنا، پل شهدای خلبان بخشی از پروژه مهم بزرگراه شهید سلیمانی است که از ۱۰ سال پیش تاکنون به عنوان مسیر دسترسی به موازات بلوار جمهوری اسلامی مطرح بوده و قرار است شرق و غرب شهر کرمان را به هم متصل و ترافیک سنگین این شهر را کم کند.

از سال ۹۹ تاکنون مسئولان شهر کرمان فاز نخست پروژه بزرگ بزرگراه شهید سلیمانی یعنی از پل کوثر تا پل شهدای خلبان را به طول سه کیلومتر در چند بخش پیگیری کردند و در نهایت خرداد امسال بخش نخست این فاز از تقاطع بلوار «عطا احمدی» به سمت بلوار «امام حسن(ع)» به بهره‌برداری رسید.

اما در ادامه اجرای فاز نخست بزرگراه شهید سلیمانی (از پل کوثر تا پل شهدای خلبان) موضوع تملک ۱۴ ملک دغدغه دیگر برنامه‌ریزان شهری بود؛ با تملک این ۱۴ ملک این بزرگراه به پل شهدای خلبان متصل و در نهایت حلقه مفقوده‌ اتصال شهرک‌های «الغدیر» و «هوانیروز» به محدوده «کوثر» کامل می‌شود.

به غیر از ضرورت تملک حدود ۱۴ قطعه زمین در مسیر اجرای فاز نخست بزرگراه شهید سلیمانی، طولانی شدن روند ساخت پل شهدای خلبان هم مشکلاتی ایجاد کرده است، در این زمینه منصور ایرانمنش رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان از جمله موانع را همکاری نکردن یک واحد سنگبری بخش خصوصی و نیز اداره کل محیط زیست استان برشمرد که بخشی از زمین‌های این محدوده متعلق به آنهاست.

به گفته رییس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر کرمان، بخشی از زمین‌های متعلق به اداره کل محیط زیست استان نیز در مسیر اجرای پل مشکل‌ساز شده و در این زمینه تفاهم کامل با این اداره حاصل نشده که مذاکرات جریان دارد.

ایرانمنش در این زمینه توضیح داد: مباحث مالی و معارضاتی که در مسیر اجرای این پل وجود داشت مشکلاتی ایجاد کرده بود که باعث طولانی شدن روند احداث این پل شده است.

وی گفت: سنگبری خصوصی هم در مسیر اجرای پل شهدای خلبان بود که حاضر به توافق با شهرداری نشد و این موضوع هم باعث جابه جایی، تغییر طرح و طولانی شدن اجرای پل شهدای خلبان شد.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان تاکید کرد: مشکلات مالی هم در مسیر اجرای پل شهدای خلبان توقف ایجاد کرد و در پاره‌ای از مواقع شهرداری نتوانست به تعهدات خود به پیمانکار عمل کند و کار به نوعی تعطیل یا با سرعت بسیار پایینی انجام شد.

وی گفت: فاز اول پُل شهدای خلبان تا پایان سال به بهره‌برداری می‌رسد و به بزرگراه شهید سلیمانی اتصال پیدا خواهد کرد.

اجرای فاز دوم بزرگراه شهید سلیمانی

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان افزود: برای شروع فاز دوم بزرگراه شهید سلیمانی امسال برنامه خاصی نداریم و بعد از اتمام فاز یک این کار شروع خواهد شد.

منصور ایرانمنش ادامه داد: به طور قطع باید بلافاصله بعد از اتمام فاز یک، فاز دوم پروژه بزرگراه شهید سلیمانی افتتاح شود زیرا بهره‌برداری کامل از این بزرگراه در پروژه شهری کرمان و حل گره‌های ترافیکی محور شرق به غرب این شهر منوط به بهره‌برداری کامل این پروژه است.

۶۰ میلیارد تومان برای تملک‌های فاز یک بزرگراه

وی تصریح کرد: فاز یک بزرگراه شهید سلیمانی با پیگیری‌ها و تامین اعتبار تا پایان سال تمام می‌شود البته در ۱۴ قطعه با اعتباری حدود ۶۰ میلیارد تومان باید تملک‌هایی صورت گیرد.

کمک سرمایه‌گذارها به اتمام بزرگراه

ایرانمنش گفت: بحث همکاری سرمایه‌گذاران در بحث اجرای پروژه بزرگراه شهید سلیمانی چند بار مطرح شد و چندین سال گذشته یک موسسه مالی پیشنهادهایی در این راستا داده بود که به جمع‌بندی با شهرداری نرسیدند.

وی ادامه داد: در مسیر پروژه بزرگراه شهید سلیمانی از خیابان ۲۴ آذر تا آبنوس، شهرداری تفاهم اولیه‌ای با قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا انجام داده که البته اگر به توافق نهایی برسند این قسمت توسط سرمایه‌گذار انجام می‌شود.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان ادامه داد: شهرداری و شورای شهر برای همکاری با سرمایه‌گذاران در اجرای پروژه بزرگراه شهید سلیمانی آمادگی دارند.

اجرای محورهای شرق به غرب، اولویت شهر کرمان

وی گفت: در محور شمال به جنوب کرمان خیابان‌های زیادی داریم اما در محور شرق به غرب این شهر محورهای زیادی وجود ندارد و این بزرگراه با کاستن بار ترافیکی بلوار جمهوری و خیابان شریعتی به گشودن گره‌های ترافیکی شهر کمک می‌کند.

ایرانمنش گفت: در محور شرق به غرب خیابان شهید مطهری اولویت بعدی بعد از بزرگراه شهید سلیمانی است و به کاهش و پخش بار ترافیکی در ساعات پیک(اوج تردد) شهر کرمان کمک می‌کند.

وی اظهارداشت: در تمامی مطالعات حمل و نقل یکی از اولویت‌های اصلی برای اتصال شرق به غرب کرمان، بزرگراه شهید سلیمانی و خیابان شهید مطهری است.

رییس کمیسیون عمران و شهرسازی شورای شهر کرمان گفت: هرچه جلوتر می‌رویم کرمان نیاز بیشتری به برنامه جامع و کاملی در حوزه حمل و نقلی و ترافیک دارد.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

چند نکته در مورد یک نوع سرطان شایع

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

کشف جسد عامل شهادت سه مامور پلیس فارس در سیرجان

مسدود شدن محور زهکلوت_دلگان در جنوب کرمان / رانندگان از تردد در این مسیر خودداری کنند

جیرفت بیشترین و شهداد کمترین میزان بارندگی در کرمان را داشتند

استاندار کرمان: هیچ مدیری حق دخالت در انتخابات را ندارد / هر کس را مردم انتخاب کنند، نماینده است

معاون توسعه مدیریت استانداری کرمان: مدیران دستگاه‌های اجرایی تا پایان انتخابات از استان خارج نشوند

سیدحسین مرعشی: برای ۹ کرسی رقابت خواهیم داشت / برای لیست علی مطهری همکاری کردیم

آغاز گشت‌زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی

استاندار کرمان:  ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن باید به استان بازگردد

پربازدید ها

بارش باران و برف و آبگرفتگی معابر عمومی

جیرفت بیشترین و شهداد کمترین میزان بارندگی در کرمان را داشتند

معاون دادستان کرمان: پرونده‌ای برای تخلفات انتخاباتی در فضای مجازی تشکیل نشده است

غربالگری اختلالات یادگیری دانش‌آموزان دبستانی بعد از تعطیلات عید اجرا می‌شود

برخورد پیکان و پراید با  11 مصدوم و یک کشته

تعطیلی آموزش حضوری برخی از مدارس استان کرمان به علت بارش باران و برف

چند نکته در مورد یک نوع سرطان شایع

کشف جسد عامل شهادت سه مامور پلیس فارس در سیرجان

امدادرسانی بیش از 1300 نفر و اسکان به 298 خانوار گرفتار

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)