کد خبر: ۵۰۰۰۸
تاریخ انتشار: ۱۰ مرداد ۱۴۰۲ - ۱۰:۳۵
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بر اساس ابلاغ کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین حسینی، طرح جابجایی زائران اربعین حسینی با ناوگان عمومی جاده‌ای از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور اجرا می‌شود.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای گفت: بر اساس ابلاغ کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین حسینی، طرح جابجایی زائران اربعین حسینی با ناوگان عمومی جاده‌ای از ۲۷ مرداد تا ۲۰ شهریور اجرا می‌شود.

به گزارش تسنیم، حمیدرضا شهرکی گفت: بر اساس ابلاغ کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین حسینی،  با توجه به تجارب قبلی این سازمان در جابه جایی زائران، برنامه‌ها و اقدامات حمل و نقلی تا 25 شهریور پیش بینی و اجرا می‌شود. پیش فروش بلیت زائران نیز از نیمه دوم مرداد آغاز شود و تمامی شرکت‌های حمل و نقل موظف اند در مرحله اول به زائرانی که در سامانه سماح ثبت نام کرده اند، بلیت بفروشند.

شهرکی ادامه داد: بر اساس درخواست سازمان راهداری و به استناد مصوبات ستاد مرکزی اربعین، کمیته حمل و نقل و سوخت ستاد مرکزی اربعین حسینی نرخ کرایه جابه جایی زائران را در ایام طرح مذکور با احتساب یک سر خالی به مرز‌های هدف اربعین و بالعکس اعلام می‌کند.

معاون حمل و نقل سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با بیان این که انجام سرویس دربستی و صدور صورت وضعیت دربستی در زمان اجرای طرح ممنوع است، گفت: با هدف تسهیل و ارائه خدمات به هیأت‌های مذهبی، پایگاه‌های بسیج، ادارات، تشکل‌های مردم نهاد و ... امکان ارائه سرویس گروهی با صدور صورت وضعیت عادی و رعایت نرخ مصوب ابلاغی اربعین با تشخیص و مسئولیت مدیرکل استان و نظارت از طریق سامانه‌های در اختیار مجاز است.

 شهرکی افزود: شیوه‌نامه مدیریت حمل و نقل جاده‌ای برای انجام هماهنگی‌های لازم برای جابه جایی زائران به مرز‌ها و بازگشت به مبادی اولیه سفر، به مدیران راهداری و حمل و نقل جاده‌ای سراسر کشور ابلاغ و مقرر شد سازماندهی لازم برای بهره‌برداری بهینه از توان و ظرفیت نیروی انسانی با به کارگیری حداکثری همکاران مستقر استان‌های مرزی و همچنین استفاده بهینه از ناوگان مینی بوس و سواری کرایه در کنار ناوگان اتوبوسی بر اساس حوزه فعالیت انجام شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر بنزین قرار باشد گران شود باید خودروهایی وارد کنیم که مصرف آنها پایین است / نمی‌شود به زور به مردم ماشین بدهیم و بگوییم بنزین هم باید گران شود

اولین مناظره تلویزیونی نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری امشب برگزار می‌شود

اینکه هرکس چه پوششی دارد به ما ربطی ندارد / عامل همه‌ی گرفتاری‌هایمان این است که فکر می‌کنند خودشان بر حقند و دیگران ناحق

سید حسن خمینی: هرکس دلش به حال خودش، اقتصاد، فقر و گرانی مملکت می‌سوزد، نسبت به حضور در انتخابات و تشکیل یک دولت قدرتمند مسئول است

اگر این علائم را دارید، به دیابت مبتلا هستید

انهدام باند سارقان خانه باغ‌هاي سيرجان

اولین برنامه «بدون تعارف» امشب به مسعود پزشکیان اختصاص دارد

تکذیب لیست کابینه پیشنهادی مسعود پزشکیان

آخرین پیش‌بینی هواشناسی از وضعیت جوی کرمان طی امروز و فردا

نماز عید سعید قربان فردا در کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)