کد خبر: ۵۰۱۷۶
تاریخ انتشار: ۲۴ مرداد ۱۴۰۲ - ۰۸:۵۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان:
مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مدارس غیرایمن و نامقاوم گفت: در استان کرمان تقریبا ۵۷۰۰ مدرسه داریم که ۲۰ درصد آنها تخریبی یا نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در پاسخ به سوالی درباره وضعیت مدارس غیرایمن و نامقاوم گفت: در استان کرمان تقریبا ۵۷۰۰ مدرسه داریم که ۲۰ درصد آنها تخریبی یا نیازمند مقاوم‌سازی هستند.

به گزارش ایسنا، رضا هدایتی در نشست خبری اظهار کرد: به‌ صورت خاص امسال ۱۵۰۰ کلاس درس تا پایان سال تحویل آموزش و پرورش استان دهیم که ۸۰۰ کلاس آن تا اول مهرماه تحویل داده خواهد شد و در هفته دولت و اول مهرماه به بهره‌برداری خواهند رسید.

وی با قیاس سرانه فضای آموزشی استان و کشور اظهار کرد: متوسط سرانه فضای فیزیکی آموزشی کشور ۵.۲۳ درصد و استان کرمان حدود ۵.۲ درصد است اما سرانه فضای آموزشی شهر کرمان کمتر از استان است.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان با اشاره به وجود حدود ۶۰۰ هزار دانش‌آموز در استان عنوان کرد: با بهره‌برداری ۸۰۰ کلاس درس ۰.۱ مترمربع به ازای هر دانش‌آموز به سرانه آموزشی استان افزوده می‌شود و تا پایان سال (افتتاح ۱۵۰۰ کلاس درس) این عدد به ۰.۲ مترمربع خواهد رسید.

وی بیان کرد: ۱۵۰ کلاس از ۱۵۰۰ کلاس درس، مربوط به شهر کرمان و ۲۰۰ کلاس آن مربوط به حوزه جنوب استان است.

هدایتی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور تصریح کرد: بیشترین تخصیص اعتبار در حوزه آموزش و پرورش در مصوبات سفر در کل کشور به این اداره کل تخصیص یافت و رتبه اول کشور را کسب کردیم.

وی تاکید کرد: با اعتبارات تخصیصی سال قبل و امسال شاید اولین دستگاهی باشیم که پروژه ناتمام نداشته باشد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان افزود: از مهر سال گدشته تاکنون ۲۸۰ هزار مترمربع آسفالت در مدارس انجام شده و اعتباراتی از محل اصلاح قانون معادن به نوسازی مدارس تخصیص داده شده که از این محل سه کیلومتر حصارکشی مدارس در رفسنجان انجام شده است.

وی در ادامه از استانداردسازی سیستم سرمایش و گرمایش مدارس سخن به میان آورد و عنوان کرد: از مهر سال گذشته تاکنون سیستم سرمایش و گرمایش ۹۷۰ کلاس درس استانداردسازی شده که ۶۰ درصد آن مربوط به جنوب استان بود. گفتنی است استانداردسازی سیستم‌های سرمایش و گرمایش کلاس‌های باقیمانده جنوب طی سه سال باید انجام شود.

هدایتی در ادامه درباره تعمیرات مدارس نیز گفت: ۳۰ میلیارد تومان تجهیزات هنرستانی خریداری و تحویل آموزش و پرورش داده شده است. همچنین تقریبا ۴۵ میلیارد تومان تجهیزات آموزشی و کمک آموزشی خریداری و بخش عمده آن توزیع شده است.

وی اعلام کرد: امسال هیچ مدرسه‌ای در استان کرمان از کمبود صندلی رنج نخواهد برد.

مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس استان کرمان در ادامه اظهار کرد: شاداب سازی فضای فیزیکی مدارس و تعمیرات و تجهیزات مدارس در قالب طرح شهید عجمیان انجام می‌شود. تقریبا برای ۱۱۰ مدرسه حدود ۲۰ میلیون تومان برای این مهم واریز و بخشی از تجهیزات حدود یک و نیم میلیارد تومان خریداری و در اختیار مدارس قرار خواهیم داد. تاکنون ۶۴۰ مدرسه در استان در سامانه برای طرح شهید عجمیان نام نویسی کردند که تا ابتدای مهرماه کار شاداب سازی حدود ۶۰۰ مدرسه انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: ۴۰ مدرسه کانکسی مستقل که بالای ۱۰ دانش‌آموز دارند، احصا شده و ۴۲ مدرسه کوچک یک کلاسه یا دو کلاسه در بخش دولتی شناسایی شدند که در حال ساخت مدارس هستند و امیدواریم تا دهه فجر به بهره‌برداری برسند.

هدایتی در پاسخ به سئوالی درباره وضعیت مدارس غیرایمن و نامقاوم گفت: اعتباراتی در سفر رئیس جمهور برای تخریب و بازسازی مدارس غیرمقاوم تخصیص یافت و تخریب و احداث حدود ۶۰ کلاس درس آغاز شده و تا پایان سال تحویل آموزش و پرورش خواهد شد.

مدیرکل نوسازی مدارس استان کرمان درباره مدارس غیردولتی نیز گفت: راه برون رفت از مشکل مدارس دولتی ساخت مدارس غیردولتی است. بیش از ۱۰۰۰ فضای مدارس غیردولتی در استان در حال کار کردن است.

هدایتی ادامه داد: مدارس غیردولتیِ فاقد استحکام در استان داریم که ساری و جاری هستند. وام در اختیار موسسین این مدارس قرار داده می‌شود تا مدرسه احداث کنند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

زنگ انشا تمام شده، امروز زنگ حساب است / مردم باید از نمایندگان فعلی خودشان حساب کشی کنند / گروه‌هایی که سهم بیشتری از قدرت داشتند باید مسئولیت بیشتری هم بپذیرند/ مجلس فعلی محصول عدم مشارکت مردم در انتخابات سال 1398 است

دنیای اسلام نابودی غده سرطانی صهیونیسم را شاهد خواهد بود/ جهان اسلام عزادار غزه است

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

۵ توصیه ساده برای سالم نگه داشتن مفاصل

  20 پرونده تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است

لیست نهایی داوطلبان انتخابات مجلس در استان کرمان منتشر شد

معاون اقتصادی استاندار کرمان: عدم ساختار مناسب، از مشکلات حوزه فرش است

پیش بینی هواشناسی از وضعیت جوی در استان کرمان

برای جلوگیری از انتقال بیماری تب مالت صورت گرفت؛ انجام ۲۵۰ مورد نمونه‌گیری شیر از مراکز عرضه شیر در کرمان

رهایی 4 محکوم به قصاص و آزادی 12 زندانی جرایم غیر عمد در بردسیر

پربازدید ها

پیش بینی هواشناسی از وضعیت جوی در استان کرمان

راه‌اندازی مرکز مشاوره ویژه سربازان در کرمان

استاندار کرمان: با کمترین هزینه و دردسر مشکل مردم حل شود

۵ توصیه ساده برای سالم نگه داشتن مفاصل

برای جلوگیری از انتقال بیماری تب مالت صورت گرفت؛ انجام ۲۵۰ مورد نمونه‌گیری شیر از مراکز عرضه شیر در کرمان

رهايي مرد ميانسال از دست گروگان گيران در کهنوج

رهایی 4 محکوم به قصاص و آزادی 12 زندانی جرایم غیر عمد در بردسیر

  20 پرونده تخلفات انتخاباتی در استان تشکیل شده است

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)