کد خبر: ۵۰۳۱۲
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۹:۵۶
ارسال به دوستان
ذخیره
انتقاد چند باره استاندار کرمان از عملکرد بانک‌ها در طرح نهضت ملی مسکن؛
استاندار کرمان گفت: برخی دستگاه‌ها به خصوص بانک‌ها در انجام وظایف خود در طرح نهضت ملی مسکن کوتاهی کرده‌‌اند، هفته آینده جلسه شورای بانک‌های استان تشکیل و عملکرد آنها تشریح و به ریاست جمهوری ارسال می‌شود.

استاندار کرمان گفت: برخی دستگاه‌ها به خصوص بانک‌ها در انجام وظایف خود در طرح نهضت ملی مسکن کوتاهی کرده‌‌اند، هفته آینده جلسه شورای بانک‌های استان تشکیل و عملکرد آنها تشریح و به ریاست جمهوری ارسال می‌شود.

به گزارش گفتارنو به نقل از روابط عمومی استانداری کرمان، محمدمهدی فداکار در جلسه شورای مسکن استان گفت: در بحث تسهیلات به غیر از بانک مسکن، سایر بانک‌ها همکاری خوب نداشته‌اند که بر این اساس مقرر شد که گزارشی تهیه و برای ریاست جمهوری ارسال شود.

وی با اشاره به مباحث زیربنایی و یکسری خدمات در موضوع نهضت ملی مسکن، بیان داشت: تعدادی مسکن مهر و مسکن ملی در هفته دولت به بهره‌برداری می‌رسند که باید برخی زیرساخت‌های آنها همانند آب و برق تامین شود، همچنین در برخی پروژه‌ها نیز مقرر شد تا جلساتی برگزار و دستگاه‌های مربوطه همکاری لازم را داشته باشند.

استاندار کرمان خاطرنشان کرد: چند پروژه نیز در شورای عالی شهرسازی معطل مانده است که امیدوار هستیم با توجه به تغییرات انجام شده در این شورا، شرایط بهتر شود.

وی با اشاره به برگزاری هر دو هفته یکبار جلسات شورای مسکن و رسیدگی به مشکلات مربوطه، افزود: ۲۹۱ واحد تا نازک کاری پیشرفت داشته و نیازمند مختصر تسهیلاتی بوده است، اما به دلیل کم‌کاری بانک‌ها متاسفانه کار بر روی زمین‌مانده است‌.

فداکار با بیان این مطلب که استان کرمان در طرح ملی مسکن در زمینه تامین زمین جزو چهار یا پنج استان برتر کشور بوده است، خاطرنشان کرد: سه شهر بزرگ استان در دستور کار شورای عالی مسکن قرار دارد، آماده‌سازی اراضی در برخی شهرها انجام شده و در چند شهر دیگر نیز مناقصه جهت آماده‌سازی اراضی انجام شده است.

وی بیان داشت: عمده شهرها به غیر از شهر سیرجان و کرمان کار به صورت خود مالکی انجام خواهد شد، یعنی هر قطعه زمین به یک نفر داده خواهد شد که در این زمینه مردم علاقه‌مند هستند و می‌توانند از ظرفیت‌های قانونی جهش تولید استفاده کنند‌.

استاندار کرمان با اشاره به اینکه بحث مسکن ملی صرفا مربوط به وزارت مسکن و شهرسازی نیست، بیان داشت: برخی دستگاه‌ها بخصوص بانک‌ها در انجام وظایف خود کوتاهی کرده‌‌اند که بر این اساس در هفته پیش رو جلسه شورای بانک‌ها تشکیل، عملکرد آنها تشریح و به ریاست جمهوری ارسال می‌شود.

وی افزود: زمین‌های الحاق شده باید مورد پیگیری قرار بگیرند و مشاور نیز باید کار را آغاز کند.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

برای ارائه لیست در انتخابات مجلس، منتظر تصمیم شورای نگهبان هستیم

پیش‌بینی وضعیت هوای استان کرمان طی امروز  

شیوع سوسک سرخرطومی حنایی به نخلستان‌های جنوب نگران کننده است

پیشگیری از پوکی استخوان با این خوراکی خوشمزه

جدیدترین قیمت انواع سکه و طلا در بازار

دستگیری شرور مسلح با ۱۳سلاح غیرمجاز

هشدار دامپزشکی نرماشیر در خصوص بیماری تب برفکی

ریزش گسترده قیمت‌ها در بازار خودرو

مدیرعامل آبفای استان کرمان: طرح آبرسانی به ۶۶۹ روستا در کرمان در حال اجراست

رئیس دادگستری ریگان عنوان کرد: دریافت یک سال حقوق یک کارمند بدون حضور در محل کار

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)