کد خبر: ۵۱۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۸ آبان ۱۴۰۲ - ۱۱:۲۲
ارسال به دوستان
ذخیره
مدیر پخش فرآورده‌های نفتی کرمان:
مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با اشاره به دستاوردهای اجرای طرح کُدینگ در این استان طی چندماه اخیر شامل کاهش مصرف و نیز صف‌های مقابل جایگاه‌ها گفت: روند نزولی مصرف بنزین طی مهرماه نیز ادامه یافت به طوری که در این ماه نسبت به مردادماه سال جاری حدود ۱۴ میلیون لیتر کاهش مصرف ثبت شد.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با اشاره به دستاوردهای اجرای طرح کُدینگ در این استان طی چندماه اخیر شامل کاهش مصرف و نیز صف‌های مقابل جایگاه‌ها گفت: روند نزولی مصرف بنزین طی مهرماه نیز ادامه یافت به طوری که در این ماه نسبت به مردادماه سال جاری حدود ۱۴ میلیون لیتر کاهش مصرف ثبت شد.

به گزارش ایرنا، سیدباقر نورالدینی افزود: استان کرمان پس از اجرای طرح کدینگ در شهریورماه سال جاری نسبت به مردادماه ۵.۵ تا ۶ میلیون لیتر کاهش مصرف بنزین داشت.

مدیر شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی منطقه کرمان با بیان اینکه برخی مشکلات فنی در ورود بعضی کارت‌های سوخت به طرح کدینگ نیز حل شده اظهارداشت: ورود به محدوده طرح کدینگ سریع انجام می‌شود، براین اساس متقاضیان پس از مراجعه به نواحی شرکت پخش فراورده نفتی و پس از تکمیل فرم مربوطه می‌توانند به این طرح وارد شوند.

نورالدینی با تشریح مشکلی در همان اوایل اجرای طرح که در مورد برخی کارت‌های سوخت رخ داده بود، عنوان کرد: تیم کارشناسی از تهران آمدند، چند روز در کرمان مستقر شدند و پس از بررسی میدانی متوجه شدیم این پلاک‌ها قبلا در طرح کدینگ دیگر استان‌ها بوده‌اند که در کدینگ کرمان قرار نمی‌گرفتند.

وی گفت: اکنون این مشکل با طراحی یک برنامه و نصب آنها روی برنامه کدینگ جایگاه‌های استان رفع شده و کارت‌های مذکور پس از آنکه وارد دستگاه می‌شوند، اگر قبلا در فهرست متقاضیان کدینگ استان کرمان قرار گرفته باشند، می‌توانند سوختگیری کنند.

نورالدینی در ادامه در پاسخ به سرانجام تشکیل صف در برخی جایگاه‌های عرضه گفت: مشکل صف‌ها در جنوب و شرق استان کرمان رفع شده است.

وی در ادامه با اشاره به علت‌های کاهش صف‌ها اظهار داشت: با اجرای طرح کدینگ، حجم بسیار زیادی کارت مهاجر کنار رفت و با کاهش مصرف، صف‌ها هم فروکش کرد؛ در هر مرحله از آغاز این طرح حدود ۱۰ هزار کارت مهاجر حذف شد و این درحالی بود که همان ابتدا حدود ۵۰ هزار کارت مقابله شد که در کاهش صف‌های مقابل جایگاه‌ها بسیار نقش داشت.

مدیر شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی منطقه کرمان بیان کرد: در بازرسی‌های شرکت نفت مشخص شد در برخی جایگاه‌ها، بعضی افراد، کارت‌های مهاجر غیربومی که داشتند را به کارگران جایگاه می‌دادند و روزانه چندبار از طریق مَشک یا با مراجعه مکرر خودرو سوختگیری می‌کردند که این موضوع سبب شلوغ شدن جایگاه‌ها و تشکیل صف شده بود.

وی ادامه داد: وضعیت ناوگان ارسال بنزین به جایگاه‌ها نیز البته بهتر شده و ارسال فرآورده به موقع انجام می‌شود که در این زمینه، باوجود مسائل و مشکلات ناوگان سنگین، توقف‌ها به حداقلِ ممکن رسیده است.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

پزشکیان: اگر با صندوق‌های رای قهر کنید، به همان‌ها رای می‌دهید که به محدودیت بیشتر اعتقاد و باور دارند

رییس کل دادگستری کرمان: ۷ نفر در رابطه با فساد در فوتبال ممنوع‌الخروج هستند

صندلی نامزدها در ۴ مناظره پیش‌رو مشخص شد

کودک رفسنجانی نجات بخش 3 بیمار نیازمند عضو

دلیل کبودی ناگهانی پوست بدن چیست

پایان هفته از شدت گرمای هوا در کرمان کاسته می‌شود

کشف 29 هزار ليتر گازوئيل در سيرجان

قیمت سکه و طلا کاهشی شد

سن رای دادن در انتخابات ریاست جمهوری اعلام شد

جشن‌های محله‌ای عید غدیر در ۵۰ نقطه کرمان برگزار می‌شود

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

پیش بینی وضعیت آب و هوای کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

افرادی که کارت سوخت آنها خارج از طرح کدینگ است به شرکت نفت مراجعه کنند   (۱ نظر)

پاییز بی‌باران و خشک در کرمان همچنان ادامه دارد   (۱ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از آئین پرسه شادروان فردوس کاویانی در کرمان   (۱ نظر)

پایان زندگی جوان 35 ساله کرمانی بر اثر سقوط در چاه   (۱ نظر)

چرا دلایل رد صلاحیت را با مردم در میان نمی‌گذارید؟ / آنان که دست به رد صلاحیت زده‌اند، صلاحیت تعیین مصالح کشور و سلب صلاحیت از افراد را ندارند / اینک حجت تمام شد   (۱ نظر)