کد خبر: ۵۱۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۴۰۲ - ۰۹:۱۵
ارسال به دوستان
ذخیره
معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی جنوب کرمان در خصوص لوله‌کشی گاز گلخانه‌ها توسط گلخانه‌دارانی که در محدوده سبز قرار دارند، گفت: متاسفانه تاکنون تعداد اندکی از گلخانه‌داران به سمت گازکشی رفته‌اند و بخش عمده آنان این کار را انجام نداده‌اند که امسال (در مدت زمان باقی مانده تا فصل سرد) هم نمی‌توانند تا قبل از زمان دریافت سوخت لوله‌کشی را انجام دهند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی جنوب کرمان در خصوص لوله‌کشی گاز گلخانه‌ها توسط گلخانه‌دارانی که در محدوده سبز قرار دارند، گفت: متاسفانه تاکنون تعداد اندکی از گلخانه‌داران به سمت گازکشی رفته‌اند و بخش عمده آنان این کار را انجام نداده‌اند که امسال (در مدت زمان باقی مانده تا فصل سرد) هم نمی‌توانند تا قبل از زمان دریافت سوخت لوله‌کشی را انجام دهند.

به گزارش ایرنا، پیمان نامور اظهارداشت: به همین دلیل در نشست ستاد سوخت استان و کمیسیون مبارزه با قاچاق مقرر شد که گلخانه‌داران از شرکت گاز امتیاز بگیرند و با شرکت‌های پیمانکار هم قرارداد ببندند، بعد از آن برای انجام لوله‌کشی در مدت زمان مشخص، می‌توانند سهمیه سوخت امسال را بگیرند.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی جنوب کرمان اظهارداشت: در مجموع و براساس مصوبات کارگروه، شرکت گاز از طریق سامانه سدف باید تایید کند تا گلخانه‌ها بتوانند سوخت دریافت کنند که برای گلخانه‌های در منطقه سبز این تایید انجام نمی‌شود.

وی افزود: برای گلخانه‌هایی که در منطقه سبز نیستند هم طبق روال ستاد سوخت در شهرستان سوخت دریافت می‌کنند.

نامور تصریح کرد: گلخانه‌دارانی که در منطقه سبز قرار دارند در صورتی که از شرکت گاز امتیاز بگیرند و با شرکت‌های پیمانکار هم قرارداد ببندند، در یک فرآیند مشخص، می‌توانند امسال سهمیه سوخت مایع بگیرند.

وی اظهارداشت: سوخت بر اساس استاندارد و شیوه‌ای که ستاد سوخت شهرستان تعیین کرده است به گلخانه‌ها داده می‌شود.

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی جنوب کرمان افزود: امسال استانداری کرمان به صورت جدی ایستاده است و تاکید دارد به گلخانه‌هایی که شرکت گاز تایید کرده در منطقه سبز قرار دارند و می‌تواند گاز به آنها دهد، سوخت داده نشود.

این درحالی است که چندماه قبل دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان از ضرورت تجهیز گلخانه‌داران به سیستم سوخت گاز خبر داد و گفت: برای جلوگیری از قاچاق سوخت در سال جاری به گلخانه‌دارانی که امکان گازکشی دارند سوخت گازوییل تعلق نمی‌گیرد.

میثم ابوسعیدی در جلسه‌ای در بم اظهارداشت: با استفاده از سوخت گاز علاوه بر اینکه هزینه‌های گلخانه‌دار کم می‌شود در هزینه‌های دولت نیز صرفه‌جویی خواهد شد.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان اظهارداشت: گلخانه‌دارانی که توانایی مالی برای اجرای لوله‌کشی گاز ندارند نیز با توجه به معرفی‌نامه جهاد کشاورزی از حوزه اقتصادی معاونت استانداری، تسهیلات بانکی با سود ۱۸ درصد دریافت می کنند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان در عین حال بیان‌کرد: در صورتی که گلخانه‌داری به سیستم سوخت گاز مجهز شود اما به دلیل افت فشار گاز خانگی با مشکل مواجه شود وظیفه داریم که سوخت در اختیار گلخانه‌دار بگذاریم.

فرماندار جیرفت نیز چندی قبل گفته بود: سهمیه سوخت مایع برای گلخانه‌های واقع در مناطق سبز وجود نخواهد داشت.

احمد بلندنظر چندماه گذشته با بیان اینکه در اکثر مناطق شهرستان، لوله‌کشی گاز انجام شده است از مالکان گلخانه‌هایی که در مناطق گازدار قرار دارند خواست تا هرچه زودتر نسبت به خرید انشعاب و لوله‌کشی گاز اقدام کنند تا با مشکلی مواجه نشوند.

اما استاندار کرمان نیز چندی پیش با اشاره به افزایش قاچاق سوخت به روزانه حداقل یک میلیون لیتر در این استان گفته بود: حتی برخی گلخانه‌داران با وجود خط لوله، گازکشی نمی‌کنند که با همین مساله ارتباط دارد.

محمدمهدی فداکار اظهار کرد: آمارها بیانگر بیش از یک میلیون لیتر سوخت روزانه قاچاق است و عده‌ای در داخل استان این کار را انجام می‌دهند که در واقع آتش زدن منابع است.

وی با طرح این پرسش که چرا گلخانه‌داران گازکشی نمی‌کنند در حالی که گاز تا در گلخانه‌ها رفته است اضافه کرد: بخشی از این مساله مربوط به قاچاق سوخت می‌شود.

نظر شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار

فرمانده کل قوا: نیروی دریایی ارتش؛ ظرفیت بزرگ نظام و کشور است

قیمت طلا، سکه و ارز دوشنبه 7 آذر1402

رفع تصرف بیش از 3 هزار مترمربع اراضی ملی در کرمان

نقش اصحاب رسانه در نهادینه کردن صلح و سازش مهم است

خروج اعضای هیئت بازرسی انتخابات از مدار بی‌طرفی جرم است

اداره کل استاندارد کرمان برای آسانسور چهار مجتمع بزرگ اعلام جرم کرد

یک تبعه خارجی مبتلا به مالاریا در رودبارجنوب شناسایی شد

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: گوشت گران شد چون دام کافی وجود ندارد

برنامه امتحانات نهایی دی 1402 اعلام شد

لاله‌زار صبح امروز سردترین ایستگاه کشور گزارش شد

پربازدید ها

حجم پرشدگی سدهای کرمان 23 درصد است و در شرایط خوبی نیستیم

اجرای فیبرنوری شهر کرمان تا پایان آذر ماه

کرم برگ خوار پاییزه تهدیدی برای محصولات ذرت و گندم جنوب کرمان

وام 350 میلیونی مسکن روستایی تا یک ماه دیگر پرداخت می‌شود

مردم قدرت خرید لبنیات با قیمت‌ کنترل‌شده را هم ندارند

طرح‌های صنعتی باید مجوز زیست محیطی داشته باشند

عضو اتاق بازرگانی ایران: مالیات اگر متناسب با کیفیت خدمات نباشد موجب مهاجرت می‌شود

جدیدترین قیمت طلا و سکه در بازار

آغاز پیش‌فروش بلیت قطارهای دی ماه از ۸ آذر

رئیس اتحادیه گوشت گوسفندی: گوشت گران شد چون دام کافی وجود ندارد

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۲ نظر)

موروثی بودن هیات امنا در موسسه مولی الموحدین مطرح نیست   (۸ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۵ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

۷ منطقه در استان کرمان امروز وارد فاز عملیاتی ساخت مسکن می‌شوند / هرچه زمین در اختیار دستگاه‌هاست باید برای ساخت مسکن واگذار شود / منطقه حاشیه‌نشین شهرک 14 معصوم با 10 هزار جمعیت بلاتکلیف است   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)