کد خبر: ۵۱۳۳۲
تاریخ انتشار: ۰۱ آذر ۱۴۰۲ - ۱۳:۳۱
ارسال به دوستان
ذخیره
در دیدار مدال‌آوران و ورزشکاران کشور؛
رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: از ورزشکارهایی که هر کدام به نحوی در حمایت از فلسطین موضع گرفتند، تشکر می‌کنم؛ این بخشی از قدرت ملی ایران است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: از ورزشکارهایی که هر کدام به نحوی در حمایت از فلسطین موضع گرفتند، تشکر می‌کنم؛ این بخشی از قدرت ملی ایران است.

به گزارش ایرنا، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای رهبر معظم انقلاب اسلامی با قدردانی از ورزشکاران و مدال‌آوران کشور اظهار کردند: مدال، نشانه‌ و علامتی از سخت‌کوشی شما است؛ از آن بانویی که با حجاب کامل پرچم این دوره از ورزش‌های آسیایی را حمل کرد و در برابر یک دنیا، هویت و شخصیت زن ایرانی را نشان داد، تشکر می‌کنم.

ایشان افزودند: از بانویی ورزشکاری که در هنگام اهدای مدال، حاضر نشد با مرد نامحرم دست بدهد، تشکر می‌کنم؛ اهمیت این حاشیه‌ها از خود ورزش کمتر نیستند و بلکه بیشتر هستند. رهبر انقلاب اسلامی اضافه کردند: از آن بانویی که با کودک نوزادش روی سکو رفت و مدالش را گرفت، تشکر می‌کنم. حضرت آیت‌الله خامنه‌ای فرمودند: این، یک حرکت نمادین است؛ این حرکت در دنیا به معنای احترام‌گذاشتن زن به نقش خانواده و مادری است.

حماس به عنوان یک گروه مبارز، رژیم صهیونیستی را ضربه فنی کرد

رهبر معظم انقلاب اسلامی افزودند: از ورزشکارانی که حاشیه‌های ارزشی را به ورزش خودشان افزودند، تشکر می‌کنم؛ سجده کردند روی زمین بعد از پیروزی، دستشان را به دعا بلند کردند در وسط میدان ورزشی، پرچم را بوسیدند و سجده کردند.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای تصریح کردند: این‌ها کارهایی است که تشخص ورزشکار ایرانی اسلامی و بلکه هویت ملت ایران را در مقابل چشم صدها میلیون تماشاگر نشان می‌دهد و ثبت می‌کند.

ایشان با بیان اینکه ایران قوی باید ورزش قوی داشته باشد تصریح کردند: قوت ورزش به اتخاذ تدابیر درست در انتخاب مربی و ترکیب‌ تیم‌های ملی در همه رشته‌ها و در مراقبت جدی از بروز آفت در ورزش است؛ همه مراقب باشند در ورزش کشور، آفت به‌وجود نیاید؛ آفت یعنی فساد اقتصادی، تشکیل مافیای ورزشی در داخل و آفت‌های اخلاقی برای ورزشکاران پاکیزه و پاکدامن ما.

رهبر معظم انقلاب اسلامی با اشاره به حوادث اخیر در غزه تاکید کردند: رژیم صهیونیستی در حادثه «طوفان‌الاقصی» ضربه فنی شد؛ حماس به عنوان یک گروه مبارز نه به عنوان یک دولت و نه به عنوان یک کشور با امکانات زیاد، توانست دولت غاصب صهیونیست را با آن همه امکانات، ضربه فنی کند.

بمباران‌ها، عمر رژیم غاصب را کوتاه‌تر خواهد کرد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با بیان اینکه صهیونیست‌ها تا امروز نتوانستند خود را از زیر بار فشار و ننگی که این شکست بر آن‌ها وارد کرده خارج کنند افزودند: بله قدرت‌نمایی می‌کنند؛ اما کجا؟ در بیمارستان مریض‌های غزه، در مدرسه‌ی غزه، روی سر مردم بی‌پناه مردم غزه این قدرت‌نمایی ارزشی ندارد. این مثل این است که یک ورزشکاری در میدان شکست بخورد، بعد برای تلافی آن شکست، به طرفدارهای تیم مقابل حمله و به آن‌ها فحاشی کند و آن‌ها را کتک بزند.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: یعنی فضاحت‌بارتر از کاری که رژیم صهیونیستی کرده، انصافاً وجود ندارد. آن باخت سنگین رژیم صهیونیستی، با این بمباران‌ها جبران نخواهد شد؛ این‌جور بمباران‌ها عمر این رژیم غاصب را کوتاه‌تر خواهد کرد؛ این ظلم و بی‌رحمی بی‌پاسخ نخواهد ماند.

از ورزشکارانی که از رویارویی با طرف صهیونیست خودداری کردند، تشکر می‌کنم

ایشان با قدردانی از ورزشکاران حامی مردم مظلوم و مقتدر فلسطین افزودند: از آن تیم ملی‌ای که به نشانه‌ی دفاع از مظلوم با چفیه وارد زمین شد و از ورزشکارهایی که هر کدام به نحوی در حمایت از فلسطین موضع گرفتند، تشکر می‌کنم.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اضافه کردند: از ورزشکارهایی که مدال‌شان را به کودکان غزه و به شهدای بیمارستان که محل فاجعه‌آفرینی رژیم صهیونیستی بود، اهدا کردند، تشکر می‌کنم؛ از ورزشکارانی که از رویارویی با طرف صهیونیست خودداری کردند، تشکر می‌کنم.

ایشان گفتند: امروز معلوم می‌شود که این‌ها چه کار درستی انجام دادند؛ حقانیت این‌ها امروز بیشتر از همیشه آشکار می‌شود. این کارها چهره‌ی برجسته و شاخص و دارای منطق و دارای اعتماد به نفس از ملت ایران را در مقابل چشم‌های صدها میلیون مردم تماشاگر ورزش نشان می‌دهد؛ ملت ایران را معرفی میکند؛ این بخشی از قدرت ملی ایران است.

رهبر معظم انقلاب اسلامی گفتند: امروز همه‌ی دنیا دیگر فهمیدند که ورزشکار ایرانی چرا راضی نمی‌شود با طرف صهیونیست در میدان روبه‌رو بشود؛ چون او جنایتکار است و دارد برای یک دولت جنایتکار ورزش می‌کند و در میدان می‌آید؛ کمک به او کمک به رژیم تروریست و جنایتکار است.

مسئولان بین‌المللیِ ورزش به بدترین شکل، ورزش را سیاسی می‌کنند

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به رویکرد دوگانه نهادهای بین‌المللی در قبال حوادث مختلف تاکید کردند: با مسئولان بین‌المللیِ ورزش خیلی حرف داریم و به آن‌ها خیلی ایراد داریم. روزی باید به این ایرادها عادلانه رسیدگی بشود؛ امروز قدرت‌های استعمارگر و استثمارگر و مستکبر، پشت‌ سر همه‌ی مراکز بین‌المللی تقریباً ایستاده‌اند و مانع از بررسی عادلانه‌اند، اما یک روز ان‌شاءاللّه نوبت بررسی عادلانه به این چیزها خواهید رسید.

ایشان افزودند: می‌گویند ورزش، سیاسی نیست اما آن وقتی که احتیاج دارند که ورزش را سیاسی کنند، به بدترین شکل، ورزش را سیاسی می‌کنند؛ به یک بهانه‌ای یک کشور را از شرکت در همه‌ی آوردگاه‌های ورزشی بین‌المللی محروم می‌کنند. چرا؟ شما فلان‌جا جنگ کردید؛ اما همان‌ها ۵۰۰۰ کودک شهید را در غزه ندیده می‌گیرند، آنجا ورزش نباید سیاسی بشود؟

رهبر معظم انقلاب اسلامی تاکید کردند: یک کشور را به بهانه‌ی جنگ از مسابقات جهانی محروم می‌کنند و یک کشور و یک دولت را به کلی ندیده می‌گیرند؛ نه اینکه به خاطر جنگ، به خاطر جنایت‌های جنگی، به خاطر نسل‌کشی حتی آن را محروم نمی‌کنند از ورود در میدان‌های بین‌المللی.

رهبر معظم انقلاب خطاب به ورزشکاران نوجوان باستانی کار: انصافا از دوره ما بهتر بودید 

در حاشیه دیدار ورزشکاران با رهبر انقلاب، تعدادی از نوجوانان ورزشکار که دقایقی در حسینیه امام خمینی(ره) به اجرای ورزش باستانی پرداختند، با معظم له تصویر یادگاری ثبت کردند. رهبر انقلاب از این نوجوانان قدردانی کردند و گفتند: امروز ورزشی که اینجا این بچه‌ها کردند، از ورزش زورخانه‌ای که ما در دوره‌ی جوانی دیدیم، انصافاً بهتر بود. هم چرخشان بهتر بود، هم میلشان بهتر بود، هم شنایشان بهتر بود، هم کار پایشان بهتر بود، همه چیزش بهتر بود.

آخرین اخبار

چند نکته در مورد یک نوع سرطان شایع

جدیدترین قیمت طلا، سکه و ارز در بازار

کشف جسد عامل شهادت سه مامور پلیس فارس در سیرجان

مسدود شدن محور زهکلوت_دلگان در جنوب کرمان / رانندگان از تردد در این مسیر خودداری کنند

جیرفت بیشترین و شهداد کمترین میزان بارندگی در کرمان را داشتند

استاندار کرمان: هیچ مدیری حق دخالت در انتخابات را ندارد / هر کس را مردم انتخاب کنند، نماینده است

معاون توسعه مدیریت استانداری کرمان: مدیران دستگاه‌های اجرایی تا پایان انتخابات از استان خارج نشوند

سیدحسین مرعشی: برای ۹ کرسی رقابت خواهیم داشت / برای لیست علی مطهری همکاری کردیم

آغاز گشت‌زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی

استاندار کرمان:  ۱۵ درصد از حقوق دولتی معادن باید به استان بازگردد

پربازدید ها

سومین روز از تبلیغات نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در کرمان

سیدحسین مرعشی: برای ۹ کرسی رقابت خواهیم داشت / برای لیست علی مطهری همکاری کردیم

اطلاعیه مهم ستاد انتخابات کرمان برای نامزدهای مجلس دوازدهم

اطلاعیه جدید ستاد انتخابات کشور درباره فعالیت کاندیداهای مجلس دوزادهم در فضای مجازی

امروز، آخرین مهلت ثبت‌نام نمایندگان نامزد‌ها برای حضور در شعب اخذ رای

معاون توسعه مدیریت استانداری کرمان: مدیران دستگاه‌های اجرایی تا پایان انتخابات از استان خارج نشوند

استاندار کرمان: هیچ مدیری حق دخالت در انتخابات را ندارد / هر کس را مردم انتخاب کنند، نماینده است

آغاز گشت‌زنی انتخاباتی پلیس فتا در فضای مجازی

پر بحث

10 روستای استان کرمان به عنوان روستای هدف گردشگری انتخاب شدند   (۲۴ نظر)

عیدوک بامری که بود و چه رابطه‌ای با حاج قاسم داشت/ احمد یوسف زاده توضیح داد   (۶ نظر)

مشکل تامین زمین در کرمان برای ساخت واحدهای نهضت ملی مسکن  وجود ندارد   (۴ نظر)

ببینید| گزارش تصویری گفتارنو از مراسم عزاداری منزل حاج ماشاءالله خدادادپور در کرمان   (۲ نظر)

امام جمعه سابق راور درگذشت   (۲ نظر)

صدور هشدار زرد هواشناسی؛ ورود سامانه بارشی نسبتا قوی به کرمان   (۱ نظر)

ببینید| فیلم کامل سخنان سید حسین مرعشی در شبکه افق   (۱ نظر)

ناصر فرشید به عنوان فرمانده انتظامی استان کرمان منصوب شد   (۱ نظر)

دو روستا و یک شهر استان کرمان به اینترنت پرسرعت متصل شدند   (۱ نظر)

بشنوید| نوحه خون گلوی حسین با صدای مداح کرمانی   (۱ نظر)